Sevdiklerimiz için korkunç şeyler yaparız
Böyle hiçbir şey olmayan geçiş bölümleri beni çok zor durumda bırakıyor. Liam’ın üstüne Gaston’un hikâyesini izleyince anladım ki iki haftada bir, geçmişte bir bölüm gördüğümüz herkesin dönmesi çok da lazım değil. Belle’in anlaşmalı evlilik adayı Gaston iyi mi kötü mü anlayamadan kaybettik adamı. Hem yavru dev’e işkence edecek kadar gaddar; hem de Belle gibi sözünü sakınmayan, kimseyi dinlemeyen birini hakkında anlatılan hikâyelerin doğru olmadığına inandıracak kadar ‘charming’. Bana kalırsa hayat normal seyrinde aksaydı Gaston çok geçmeden krallığı için canını verirdi zaten.

Yürümezdi bu ilişki yani. Sağlık olsundu. Ama tabii bu onun Rumple’a karşı nefretini ve intikam alma isteğini azaltmamış. Aksine Underworld’deki her dakika daha da dolmuş. Onu suçlayamayacağımız gerçeğini bir yana koyarsak; Belle’e gerçek kahraman nedir, ne değildir üzerine yaptığı bağırınmayla kendini sıfırın altına indirdi. Hiç böyle rastgele intikam almaya çalışanını da görmemiştik. Sokağın ortasında ok atmak nedir ya, hem de Belle varken. Yani sözün özü, Gaston’un zaten ölmesi gerekiyordu. Ölsün ki biz de muhtemelen sezon sonunda kritik bir nokta oluşturacak Belle’in değişimi kısmına gelelim. Asıl eğlence burada çünkü. Belle iyimserdir, Belle silaha değil kitaba sarılır, Belle insanların içindeki iyiliği aramaktan vazgeçmez. Gaston Belle’in bütün değer yargılarını yerle bir etti. Üstüne bir de artık kendini kabullenmiş ve geri adım atacak gibi durmayan bir Gold var. Belle için siyah-beyaz ayrımı ortadan kalkıyor gibi. Bebeğini Hades’ten kurtarmak adına hangi yollara girecek merakla bekliyorum.

Garip çiftimiz Zelena ve Hades cephesindeki soru işaretleri ise hâlâ soru işareti. Zelena Hades’in zayıf noktası olamaz mı, olabilir. Ancak bir de bu ikilinin güçlerini birleştirme ihtimalleri var ki, Hades’in saha avantajıyla birlikte Charming ailesine ciddi sorun çıkartabilirler. Zelena-Regina ilişkisi önemli bu yüzden. Zelena onu sevebilecek birinin olduğuna hâlâ inanmıyor. Hades bu boşluğu Regina’dan önce doldurursa -ki ilk adımları attı- o zaman iki kardeş yine karşı karşıya gelir. Yok eğer bu gerçekten gerçek aşksa bırakınız geçsinler efendim. Hele Zelena’nın kızını ondan isteği dışında uzak tutmak gibi saçmalıklara bir daha girmeyelim.

Veeeee kim geliyor, kim geliyor? Reeeeed! İşte bu iyi haber. Çünkü hangimiz sevdiğimiz karakter cehenneme geldi diye sevinmez ki?…

Geçen hafta ve bu hafta Hook:

Tutarlılık be kardeşim


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER