Başımın tatlı belasısın


Gerçek hayatta ve hatta ekranda bile çok karşımıza çıkmayan, kadınların genelde erkeklerden bekledikleri, yarın birimize yapılsa hala çok romantik bulacağımız bir senerad izledik Öykü’den geçen hafta. Alkolün etkisi ve Ayaz’ı kaybetme korkusu birleşince dili çözülen Öykü, hem laf soktuğu hem de aşkını itiraf ettiği serenadı ile çok tatlıydı. Bir de keşke sonrasında neler olduğunu hatırlayabilseydi !Bir kadeh şarapla gelinecek hal değil elbette Öykü’nün geldiği haller, hatta bir tane daha içseydi neler olurdu kimbilir! Cümle aleme ibretlik sarhoşluğu ve bitmek bilmeyen şaşkın ve panik halleri ile Öykü’yü bölüm başından bölüm sonuna kadar yüzümde sürekli bir sırıtma ile izledim. Özge Gürel’e de Öykü rolü çok yakıştı.

Öpüjem!

Sana 3526 numaralı bakışımla bakıyorum Mete!

Öykü önceki gece Ayaz’ın kendisine ne cevap verdiğini hatırlamazken, Ayaz ise Mete’ye Öykü’yü nasıl süründüreceğini anlatıyordu. "Yetmedi mi uğraştırdığın Ayaz!" derdim normalde ama final sahnesinde Öykü’nün hazırladığı videoyu görünce çok yerinde bir karar olmuş, hak veriyorum ve tebrik ediyorum.

Hepsini silmesem mi?

Kızıl Şeytan! ama güzel Allah için..

Bu hafta Şeyma’nın kendisiyle, ailesiyle ve çevresindekilerle hesaplaşmasını da izledik. Sürekli iyi-kötü arasında gelgit yaşayan ve kendisiyle savaşan Şeyma, her ne kadar artık iyi biri olmak istese de ve hatta bulduğu herkese günah çıkartmaya çalışsa da üstesinden gelemiyor bu savaşın. Kendisi, kaderi, ailesi ve başına gelenlerle ilgili söylediği herşey sanki sadece kendi vicdanını rahatlatmak için. Kendinde gördüğü eksiklerin Öykü’nün güçlü yanları olduğunu farkettiği her anda da, kendisine verdiği tüm desteği göz ardı edip Öykü’ye diş bilemeye ve kıskanmaya devam ediyor. Olcay’ın da dediği gibi, Şeyma’nın yapabildiği en iyi şey kötü olmak. Mete ile evlense ve o saray yavrusunda değil sarayın kendisinde yaşasa dahi içindeki Öykü kıskançlığı bitmez görünüyor. Ama hayat böyle geçmez be Şeymacım! Kendini sürekli bu kadar acındıracağına bir işe yaramaya çalış, kalk oturduğun yerden git birşey öğren.


Bütün bölüm boyunca düşündüm, sanırım artık bir karar vermeliyim!

Bunun yanında Mete, Şeyma’nın itiraflarından oldukça etkilendiğini anlattı Ayaz’a. Aslında asla kabullenmeyeceği ve hatta nefret edeceği gerçekleri öğrendiği halde Şeyma’yı aklından çıkaramayan Mete Şeyma’da ne buluyor dersiniz? Şeyma bile kendi kendini sorguluyorken, Mete onu ne kadar tanıyabildi ki? Kendini o koltuktan öbür koltuğa savurdu durdu Mete, düşündü düşündü düşündü… ve ne karara vardı dersiniz? 

Aldığı kararını gelenek olduğu üzere tuttuğu evde açıkladı Mete. Şeyma ve Mete’nin evlerinin salonu daha içinde yaşanmaya başlamadan ne mutluluklar, ne kavgalar, ne ayrılıklar ve bunalımlar gördü! Berekete bak!

İsterseniz gelin bizde kalın Meral hanım!


Çok çabuk harcadın Önem’i be Bülent, çim sulamaya benzemez bu işler !!! 

Meral’e yardım etmek isteyen Bülent acaba Meral’den etkilendiğini ne zaman kabul edecek? Önem’in işkolik olduğunu düşündüğü yapısının aksine, Meral’in ailesine öncelik veren kişiliği Bülent’i etkisi altına almaya başladı bence. Ancak Önem’e de haksızlık ettiğini düşünüyorum. Önem Ayaz’ın babasından ne şekilde ayrıldı henüz bilmiyoruz ancak Ayaz ile oldukça yakın, ilgili ve iyi bir anne. Zaman zaman Öykü’ye de destek olan yaklaşımlarıyla Önem’in Bülent’in ithamlarını haketmediğini düşünüyorum.  


Maç izlerken hepsi Kaslı Ahmet’e dönüşüyor bu cinsin Biraz daha dekolte çiz Öykü,biraz daha!

Defile için çizimlerde bir türlü ilerleyemeyen ve hatta çöp adam çizmekten öteye gidemeyen Öykü (çöp adama kas çizmeyi unutmuyor ama!) AŞK temalı kreasyonuna ilham alabilmek için Ayaz’ın evine gitti. Ayaz maç izlerken de yol alamayınca yine Ayaz’ın yardımı ile bahçede birlikte çalışmaya başladılar. Ayaz’ın uykuya dalması ile aşık olduğu adamı izleye izleye tamamladı çizimlerini Öykü, ancak çizimlerin kenarına yazmanın yanı sıra, Ayaz’ın alnına da imzasını attı. Bir de o Öykü yazısı sahne geçişleri arasında silindiğinde yeniden yazılmayaydı iyiydi!O romantik sofraya brokoli yakışmış mı şimdi? Koktu bütün ev! :)


Sesim geliyor mu?

Denediği tüm yöntemler elinde patlayan ve hala Ayaz’dan cevap alamayan Öykü müthiş bir sürpriz hazırladı Ayaz’a. “Söylemek isteyip sustuğu herşeyi, yapmadığı ve pişman olduğu herşeyi” telafi etmek üzere hazırlandığı gecede arkadaşlarının yardımıyla bir video hazırladı. Burcu-Emre ve Sibel-İlker’in rol aldığı, kendisinin sunup yönettiği video ile ilk tanışmalarından itibaren yaşadıklarını temsil ettiler.Çekerken çok eğlendikleri belli olan videoyu ben de izlerken çok eğlendim. Hatta bu yazıyı bitirmeden önce bir defa daha izledim ve çiftlerin roller arasındaki atışmalarına tekrar tekrar güldüm. Bu video çok iyi fikir olmuş, kimin aklına geldiyse, bravo!

"Evet" yazan kaşe mi bulsaydım?

Darısı diğer kavuşamayan aşıkların başına

İzlediklerinden etkilenen ve zaten Öykü’ye evet demek için doğru anı bekleyen Ayaz cevabını yazılı olarak, Öykü’nün alnına “evet” yazarak verdi ve aşıklar kavuştu. Önümüzdeki günlerde, aynı magazin programları gibi, acaba kaç bölüm sevgili kalırlar, ne zaman ayrılırlar, ne kadar ayrı kaldıktan sonra yeniden barışırlar senaryoları yazma zamanı. Ancak şimdilik Mutlu Son : )

13. bölüm fragmanına bakılırsa haftaya Binbir Gece Masallarında görüşmek üzere.

İclal


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER