Kırgın Çiçekler: Adalet, en büyük ihtiyaç..
Bölüm içerisinde en can alıcı replik şüphesiz Emine hanımın dediği gibi "Adalet en büyük ihtiyaçtır" oldu. Temel ihtiyaçlarımızı sıralarken arasına adalet kelimesini yerleştirmek hemen akla gelmez ama, ekmek gibi, su gibi, hava gibi gereklidir adalet de insanlar için.

Bu bölüm yine bol dram, göz yaşı, üzüntü ve bir o kadar da çaresiz bir hava hüküm sürdü. Gelecek haftalar da olabilecek aydınlanmalara kapı açmadı malesef. Anlaşılan karanlık tünelin çıkışına daha çok var. Yeni katılanlar, eskiden bilinenler kısacası geçmişin pek peşimizi bırakacağı yok. Aslında izleyicin bir bakıma istediği şey de bu: Geçmişe dönmek. Eski bölümlerdeki heyecanı ve macerayı özler oldu herkes şu günlerde. Hayatın en karanlık hikayelerine fazlaca dalmaktan günlük yaşantımızdan çokça kopar olduk gibi geliyor ama gözden kaçırılan bir şey de var ki, bu dizide en populer konular işleniyor. Yani en az bir gazete gündemi kadar ağır ve karmaşık geliyor insanlara. Sanırım sezon finali hem izleyiciye, hem de yazarlara iyi gelecek.


Benimle evlenir misin?

Bu sezon finalini bir düğün ya da en azından bir nişanla taçlandırmak herkese iyi gelecektir. Zira büyük bir kitle tarafından hunharca gülünen Feride hanımcığımla Toprak bey hocamızın düğünü merak konusu. Bu bölüm başlangıcı geldi umuyorum ki devamı da bozguna uğramadan, bir şarampolden yuvarlanmadan, taraflarımız hastanelik olup, ortalığı göz yaşı gölüne çevirmeden gelir. Şaka bir yana bu kadar ağır olayların içinde bu düğün ilaç gibi gelecek herkese.Sadece Feride hanımdan tek temennimiz damadın kahvesini tuz gölüne çevirip, gündem konularına değineceğiz diye manşetlere malzeme olmaması. Abartma konusunda kendisi bir dünya devi.

Hazır diziye yeni oyuncu alımı başlamışken Feride ve Toprak`ın anne babaları dahil olacak gibi görünüyor. Malum dizimiz ana-baba günü gibi. Onlarınki de gelsin. Ne olacak canım herkesin bir aile üyesi var, onların nesi eksik? Hem onlar Songül mü arayanları, soranları olmasın. Yok yok, ağlamıyorum. Gözüme Solgül'ün kıvırcık saçları kaçtı.


Ne demek istediğim elbisenin bedeni kalmadı?

Hazır laf Songül'den açılmışken oradan devam edelim. Malum kendisi orijinal yetimhane kızı olduğu için pek kimsesi yok. Hikayesine sadık kalınan yegane karakter. Belki şurada arada kalan bir Songül vardır, belki de bunca hafta sonra ilk defa “sevgili”sinin tarafını tutarak seyirciyi şaşırtmak istemiştir. Yok, inanmam demeyin hayat sürprizlerle dolu. Belki de onun kimse tarafından aranmamasının sebebi biricik aşkı, tatlış prensi ile birlikte kuracağı yeni hayatın habercisidir. Şaka şaka, büyük ihtimalle önümüzdeki sezon bolca SonGün ayrılık ve Songül gözyaşı temalı bölümler izleyeceğiz. Şimdi herkesin derdine ağlıyor ama bakalım onun derdi ağlamakla çözülecek mi? Hem arkadaşlarına, hem de sevgilisine olan bu sıcak, içten tavrı her kesin gönlünü çaldı. İki eli var ama her kesin elinden tutmaya yetebiliyor. Biliyorum senaristin eli tutulmaz ama ümid ediyorum ki, onlar da Songül'ün elinden tutarlar.


Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER