Burası Underworld, buradan çıkış yok!
Konuk karakterlerin sayfalarını mı kapıyoruz, yeni yeni soru işaretleri mi çıkarıyoruz anlayamadığım bir bölümdü. Neal ölünce, Rumple o defteri kapatalı çok olunca, Hook da onun intikamını almaktan vazgeçince Milah’yı unutmuşum ben. Milah savaşmamak için kendini yaralayan bir adamla yaşamaktan utanan, oğlu için Rumple ile kalmaya devam eden bir kadındı. Daha sonra onunla kaçıp dünyayı gezdiği Hook’la tanışma anlarını gördük. Kafama yatmayan yer ise gördüğümüz kadarıyla kocasına hiç ihtiyaç duymamış, istemese de her şeyin üstesinden gelen Milah’nın neden Şifacı’ya öldürmeye kendisinin gitmediği. Dönüşümünü tamamlamış olsaydı yine kendi işini kendi yapardı şüphesiz. Ama işte Hook’la görüşmeye başlayıp onunla kaçacak raddeye gelene kadar birkaç yılı daha vardı. Milah’nın tam çok kötü bir günde belki de hep istediği ‘güçlü erkek’ Hook’la tanışmasıyla, Rumple’ın geleceklerine tek başına karar vermesi arka arkaya gelince sonun başlangıcı başlamış. 

Milah’nın yarım kalan işi oğlunun vicdan azabıydı. Önce Emma sonra Gold’un dedikleriyle arkasına bile bakmadan ışığa yürüyebilirdi. Olmadı, olamadı. Herkesi de kurtaramayacaklar zaten. Burası Storybrooke değil, Underbrooke. Burada her şey gerçek. Hook Gold’dan Milah’nın intikamını alamadan Gold kendi intikamını aldı. Milah’yı Hook’tan iki kez koparmış oldu. Kavga bitmez herhalde ama Milah gitti.
 

Birinci sezondan beri aile ağacı yapmaya çalışıyorum, daha bitmedi

Milah’ya tamamen veda etmeden Emma’yla olan müthiş yüzleşme anlarından bahsetmezsem olmaz. Her canım sıkıldığında açıp izleyeceğim sanırım. Emma Milah’nın hem eski sevgilisiyle hem oğluyla beraber oldu. Emma Milah’nın torununun annesi. Emma ve Milah eşittir Sinem ve Semra kaynana. Her şey bir yana Henry de babaannesiyle tanışamadı ya…

Bu sezon iyiler-kötüler mücadelesi çok şık olacak. Gold da Hades de takım elbiseleri çekmiş. Hades herkesin silahını onlara karşı kullanmayı çok iyi biliyor. Gold’u onun eline düşüren ‘ikinci bebek’ pazarlığı her durumda korkunç bir şey ama yapılan kötülüklerin cezası böyle ödeniyor. Şimdi bakalım Gold çifte ajanlığa mı dönecek yoksa Emma Swan takımı tek başına mı. Gold Neal’da yaptığı hataları ikinci çocuğunda yapmayacaktır diye düşünmek istiyorum.

Hades’in Underworld’de kalması için mezar taşına kazıdığı isimler çok zekice. Ama kendi için hayırlı olur mu ondan emin değilim. Snow-Emma-Regina üçlüsü seni yer Hades. Şimdi, şu an Robin’i, Hook’u ve Charming’i Storybrooke’a göndersek eksilen bir şey olmaz. Henry kalsın ama anneleriyle, anneanesiyle; Henry bize lazım.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER