Kurtlar Vadisi Pusu: Pis Ergen!
Bana mı dedin?..

“Kimdi o?”, “Yusuf'tu bence!”, “Pusat’a da benziyor…" Cellat kim?! Ne önemi varsa yorum bırakanlar buraya takılıp kalmıştı. Yapım da benim gibi düşünüyormuş ki celladı alnından vurarak çoğu izleyiciyi durup dururken ters köşeye yatırdı. Bazen seyirci ısrarla ters köşeye yatmak istiyor Vadi ne yapsın?

Cahit’in nasıl kurtarılacağını biliyordum da Mervan sabaha mı kalır şimdi mi gider işte onu bilemiyordum. Hiç uzatmadı Vadi… Mervan bölgenin ve atalarının kaderini paylaştı. Sırtını dışarıya yaslarsan mutlaka bir gün boşlukta kalacaksın demektir. Oysa sırtını Polat Alemdar’a dayarsan… Mesela Bak Safiye’ye, hala ders almayacak lükse sahip. Her tür silahı kullanmak istiyormuş Safiye “The Rambo” Karahanlı!

Tablonun sahte olduğunu anlamadı hehe :) :)

Karun Türkiye’den ayrılacakmış. Kıbrıs’da çok iyi hızlandırılmış Türkçe kursları varmış onlara yazılmış. Gitmeden önce Yusuf ile görüşmesi kıymetliydi. Yusuf her şeyin sonunda kafasında kurduğu gibi adamların içlerine derinlemesine sızdı. Bundan sonra bizi çok enteresan şeyler bekliyor. Zira tablo da bu beklentiye işaret ediyor. 

Rembrant’ın The Anatomy’sine Filinta izleyenler yabancı değiller. Türk televizyon tarihinin en etkileyici kötülerinden Boris Zaharyas’ın koltuğunun arkasında görürdük. Merak, keşif, ilerleme, rönesans ve daha pek çok şeyi ifade ediyor. Yusuf da onlara göre artık kendi karanlığından çıkıyor. Haydi hayırlısı…

Aman hocam dikkatli olun sniper falan görürseniz kışt kışt deyin.

Polat, “bilim adamlarını toplayın” dediğinde böylesi mantıklı bir hareketin asla gerçekleşmeyeceğini anlamalıydım. Hep bu hataya düşüyorum. Tedbiri önceden alacaklar sanıyorum, almıyorlar. Hocalar “B Planı”na geçeceklermiş. Bunca parlak zeka oturmuş plan kurmuş. İnsan merak ediyor tabii acaba nasıl bir şey diye... Artık daha dikkatli olacaklarmış. Bravo! Şimdi Gölge düşünsün! Bakın dahiyane bir plan beklemiyorum ama bu da olmaz. Beklentiyi bir anda yükseltip, altını dolduramamak diziye hiçbir şey katmıyor. 

Yusuf’un öfkesini anladık. Haklısın da dedik. Polat’a atarlanmasına da eyvallah ama bunlara hep içindeki vatan sevgisinden dolayı razı geldik. Vatan, millet derdi yokmuş. Dostunu, düşmanını kendi seçecekmiş. Polat, Yusuf'un çocukluğunu kaçırdı ama ergenliğine kesinlikle yetişti. Bu ne manasız bir isyan yahu? Pis ergen! 

Ceset görmeden inanmam. Hem, üç kulhu bir elham da okurdu. Okumadı...

Onda Polat Alemdar mayası var, yamuk olmaz diyordum ama ne yapalım, çocuk dedeye çekmiş arkadaşlar. Polat uzak durmakla iyi yapıyor valla böyle Yusuf evlat olsa sevilmez. Nitekim Cahit de sevemedi ki mekanına kadar gitti. Güzel esip gürlediler ama Cahit’ciğim, Yusuf’un “kafana sıkarım” tehdidine tek kelime edemedin ya vallahi gözümdeki karizman sağlam çizildi... 

Ariel odaya öyle bir dalıyor ki önüne geleni tokatlayacak sanıyorum. Bütün dertleri Mervan Ağa yerine bir isim bulmak. Ariel’in projesini takdir ettim doğrusu. Geçmişi olan birinden ziyade geçmişine senin yön verebileceğin biri olması uzun vadede de çok işe yarar. Şimdiden bulacakları ismi çok merak ediyorum. Karakteri gereği karizmatik olacaktır.


Yazı devam ediyor...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER