Aramıza hoşgeldin
Bildiğim bütün Yunan tanrılarına şükrediyorum şu an. Snow White geri döndü! Flashbacklerde Snow’u gösterip gösterip sonra önümüze her geçen sezon daha da vasıfsızlaşan bir Mary Margaret koymaları çok ağırıma gidiyordu. Mary Margaret yazması da zordu zaten. Mary Margaret olduğu anlarda bile Snow yazıyordum, kesinlikle üşendiğimden değil, totem yaptıydım dönsün diye.^.^ Şimdi dilediğim kadar yazabilirim: Snow, Snow, Snow! 

Snow’u ormanda bir kaçak olarak izlediğimiz zamanla, Regina’nın bütün bu deliliği başlatmasına sebep olan zaman arasındaki boşluğu doldurduk. Snow’un kendine güvenini yerine getiren Herkül’müş. Dürüst olayım Herkül’ü en az bu yarım sezon izleriz diye düşünüyordum. Geri döner mi bilinmez ama tek bölümlük misafirliği beni rahatsız etmedi. O kadar fazla yan karakter oldu ki zaten, onu nereye koyardık bilemiyorum. Geldi, Snow’un hayatında büyük bir etkisi oldu ve gitti. Temiz iş. Snow’un ilk aşkının Herkül olması önemsiz bir detay gibi görünebilir ama asıl karakterlerimizin hayatlarını görmemiz, boşlukları tamamlamamız açısından önemliydi. Arthur gibi felaket kötü karakterler izleyeceğimize, geçmişin parçalarını yerlerine koymayı tercih ederim. 

Mary Margaret’ı (son kez yazdım) eski haline, Snow’a döndüren anı çok sevdim. Regina-Emma dinamiğini ne kadar çok sevdiğimi her fırsatta söylüyorum. Ancak Snow-Regina sahnesini görünce onları özlediğimi hatırladım. Aklıma direkt şu kesilmiş sahne geldi. Regina’nın her zamanki haliyle Snow’a yaptığı iğnelemelerin, aşağılamanın yeri ayrı. Ama sanırım onları böyle görmek Daniel ölmeden önceki o kısa zaman diliminde kurulan Snow-Regina bağını hatırlatıyor. Bu arada Herkül Snow’a sır tutup tutamayacağını sorup olumlu cevap alınca kahkahalar attım. Tutamaz efenim, beş yıldır bu çılgınlığı tam da bu yüzden izliyoruz. Neyse ki pek önemli bir sır değildi. 


Cin içecekmiş iki gözümün çiçeği

Snow döndü, üstüne Cruella da arz-ı endam eyledi. Mutluluktan gökkuşağı kustum bu hafta sayın okur. Cruella daha iyi veya daha kötü bir yere gitmek değil, gerçek dünyaya dönmek istiyor. Arabaya sipariş tavuk menüsü söyleyen ve Angry Birds oynayan bir insan kendisi. Eski Yazar sağolsun kimseyi öldüremiyor da. Gönderin gitsin be… Cruella doğruyu mu söylüyor yoksa bu Hades’le yapılan bir planın parçası mı göreceğiz. Henry daha önce annelerine yardım ediyorum sanıp Peter Pan’in tuzağına düşmüştü. Bu sefer yoğurdu üfleyerek yiyeceğini umalım. Henry’nin Yazarlık işi askıdaydı. Şimdi tüy kalemin de ‘ölüp’ Underworld Storybrook’a düşmesiyle o sayfayı yeniden açtık. Dizi herhangi bir iptalle, bir terslikle karşılaşmazsa bu hikâye Henry ile başladıysa Henry ile de bitecek diye düşünüyorum. Son noktayı koyan o olacak.

Charming ve Snow’un evinin Underworld’de hazır olması biraz rahatsız etti. Neden şimdiden hazır ki yerleri? Ne gibi bir bitmemiş işleri olacak? Hook o mezar taşlarına kimsenin ismini kazımayacak, en azından şimdilik. Asıl soru bunu nasıl yapacağı.


Ahahahahaha NO!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER