N'olacak bu işler?
Unuttuk mu? 

Bir haftalık ara ve sette yaşanan iki kötü olay. Keyifle izleyemedim o yüzden bu bölümü. Daha kaç emekçinin ölmesi lazım yapımcı ve kanalların akıllanması için? Jenerikte ''Başımız sağ olsun Engin Küçüktopuz'' yazmakla olmuyor o işler. Bir şeylerin değişmesi lazım artık. Bir şeylerin değişmesi lazım deyip susmamak lazım artık.

Böyle olumsuz düşüncelerle diziyi izlemeye başladım. Kainat'ın babasıyla da tanışmak iyi gelmedi bana o yüzden. ''Babayım'' deyip çocuğunun hayatına müdahale etmek bu kadar kolay olmamalı. Baba olmak bu kadar basit değil çünkü. Sonsuz saygıyı hak edenler var eyvallah ama Kainat'ın babasına gösterdiği saygı ve sevgi o kadar gereksiz ki. Doğruya doğru acımasız olmamız gereken anlar oluyor hayatımızda. Kainat'ın babasının paraya zaafı var belli. Her insanın paraya zaafı vardır o da kabul ama bu zaafı kızlarını kullanarak örtmeyeceksin. Para için kızını zorla evlendirmeyi asla kabul etmem. Tavrını koymalıydı Kainat babasına.

Al oku senaryo, al kültürlenirsin

Üstelik Kainat'ın oyuncu olmasına katiyen karşı iken haftalık iki bini duyunca da hem Ege'ye yapmadığı yalakalık kalmadı hem de Kainat'a çalışması için ısrar ediyor. Dizide yeğeni için her şeyini veren ve Şebnem gibi bir kıza tahammül eden bir teyze modeli varken ben bu baba profiline katlanamam birkaç bölüm söyleyeyim. Kainat düzenini kursun, her şey yolunda giderken patırt diye yerleştiler kızların evine zaten.

Nihayet!

Şebnem'in müthiş pratik zekası her zamanki gibi günü kurtardı. Ama yine hızını alamayıp aşk oyunlarına girdi, müstakbel karı-koca bahanesiyle. Tam Kainat-Can çiftinin arası düzeliyor, Kainat cd'yi de izledi derken Şebnem'in bu oyunu ters tepecek sandım neyse Kainat oyunu yedi de kıskandı. Kainat'ın rotayı Can'a çevirmesi Ege'yi yıkar mı tabii ki hayır. Ege, yolunu iyi yaptı zaten. Kainat'ın babası şimdi zorla Ege ile evlendirmeye çalışırsa hiç şaşırmam. Şu ebeveynleri de bilgisayar başına oturtmayacaksın illa görmemeleri gereken şeyleri görürler. Kainat'ın iki haftadır izleyemediği videoyu adam İstanbul'a gelir gelmez izledi. Hadi, çık bakalım işin içinden!

Almilla da kendine oynanan oyunu yedi tıpkı Kainat gibi. Haliyle bu oyundan da galip çıkmadı. Özgür, Selim'e yaptığı ders niteliğindeki konuşmasını keşke arada bir kendine de tekrarlasa. Liseli aşıklar gibi yapmayın şu küçük kıskançlık oyunlarını ya. Elinize yüzünüze bulaştırıyorsunuz işte. İzafet'imi de pis işlerinize bulaştırdınız, genç bir kızın hayallerini yıktınız!

Romantikliğe tepki olarak doğan Selim

Bu aşk oyunları bir tek Selim-Şebnem çiftine yakışıyor çünkü onların olayı bu. Sanki bu ikilinin aşkı kıskançlıklardan, inatlaşmalardan besleniyor. Ama Selim Bey sana çok güzel laflar hazırladım, ne kadar takım elbise giymeye başlayıp beni fethetmeye çalışsan da sende eksik olan bir şeyler var tatlım. Hülya'ya yerden göğe kadar hak veriyorum. Neticede o da bir kadın ve anladığımız kadarıyla zor bir kadın. Zaman zaman bana Nermin'i anımsatıyor. ''Seninle işim bitmedi.'' teması etrafında şekilleniyor bu iki karakter de. Kazanmak için de her yolu mübah görüyorlar belli. Yoksa sevgiymiş, aşkmış yalan bunlar. Tek dertleri egolarını tatmin etmek ve sahadan galip ayrılmak. Kısacası Selim'in bu ''Hülya ile kanka ayağı gezerim, bir yandan Şebnem'i kıskandırırım.'' fikri biraz pahalıya mal olacak. Bir kadın için diğer kadını kullanmak he? Yandın Selim, yandın.. 
Gelelim ikinci postaya. Final sahnesindeki Şebnem'in sözlerinin altına imzamı atmakla beraber şunu da söylemek istiyorum: Sen hafif yontulmuş bir odunsun Selim. Hadi ABV.

 Bu bir gülümseme dimi?

Seniha ile Müfit de direkten dönecek sanırım. Çekip gitmek çok mantıksız bir karardı Seniha Sultan. Bu arada Müfit, Seniha'nın onu reddetmesinden sonra Çeşme'deki evi satışa çıkardı dimi? Ya arkadaş amma meraklısınız yangına körükle gitmeye. Neyse Müfit tabii ki beni üzmedi, çabuk toparladı durumu. Geçmişe takılı kalma be Seniha Sultan. Yirmi beş yıl geçmiş aradan, gayet ''you have to go'' gideriniz var yani. Şu tatlişkoları gördükçe bir an önce yaşlanıp ikinci baharımı yaşamak istiyorum. Tabii özendiğim çifte bakarsak; önce aşık olup sonra da yirmi beş yıl boyunca bu aşkı devam ettirmem lazım. Benim için fazla iddialı.

Bir de dizinin kaderiyle oynamayın artık, haftaya doğru düzgün görüşmek ümidiyle.. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER