Hayat herkese ikinci bir şans vermeli
"Haah, işte fazla naz aşık usandırdı", "ne çabuk vazgeçti yahu, ne bu böyle" diye dövüne dövüne bitirdik 10.bölümü. Ayaz’a söylendik kızlara koşuyor hemen diye, Öykü’ye çıkıştık başını önüne eğdi bir türlü kendini anlatmadı diye. Ama bazı şeylere kolay yollardan sahip olmak yerine zor yollardan ulaşıldığında nasıl daha da keyifli olduğunu izletti bize bu hafta Kiraz Mevsimi.Ayaz artık kendisini aramamasını söylediğinde dudaklarının ucuna gelen sözleri yuttu Öykü, yüzünde beliren gülümseme dondu. Evine döndüğünde kendisiyle ve Ayaz’ın sakladığı hatıralarla baş başa kaldığında pişmanlığı üzüntüsü kat kat arttı.

Söylediği yalanlar yatsıya kadar bile dayanmayan Şeyma da Mete tarafından terkedilince, eski arkadaşlar teselliyi birbirlerinde aradılar. Öykü Şeyma ittifakı bu sıralar pek bir melek olan Şeyma’ya, ve hatta patlamaya hazır bomba Olcay’a rağmen ne kadar sürecek bakalım.


Üzüntüye derde kedere poğaça birebirdir, yiyelim açılalım

Hayat bize güzel 

Aynı gerçek hayatta da olduğu gibi; Öykü ve Şeyma gerçek anlamda yerlerde sürünerek aşk acısı çekerken, Ayaz ve Mete gayet rahat birbirlerine "ben Şeyma’yı, ben Öykü’yü terkettim" diyerek bir çaylarını şerefe kaldırmadıkları kaldı. Erkeklerin bu rahatlığı, bu vurdumduymazlığı nereden gelir, ya da hadi diyelim içleri kan ağlıyor (külliyen yalan) nasıl bu kadar rahat umursamaz görünüyorlar, formülünü öğrenmek istiyorum. İşin sonunda en sevindiğim, yine Çeşme planları yapmak yerine işe güce konsantre oldular da sinirlerimiz ilaveten zıplamadı.

Öykü ve Şeyma modaevine gittiklerinde Önem’in sürprizi ile karşılaştılar. Öykü’ye daha fazla sorumluluk vererek kendisini göstermesini isteyen, hatta ufak tefek mesajlarla kendine güvenini de yerine getirmeye çalışan Önem, büyük bir adım atarak Evren’in defilesinin kreasyon görevini Öykü’ye verdi. Önem’in bu kararı ile Olcay artık tek başına 10 kaplan gücünde, bunu bir kenara not alalım. Önem ile arasının gergin olması nedeniyle işini kaybetme riskini göze alamayan Şeyma da normalde o projeyi Öykü’ye yar etmezdi aslında ama !


Tarzımız şekil

Uzun zamandır gönül işlerinin peşinden koşarken işlerini ihmal eden Mete ve Ayaz, önemli bir müşterilerini kaybetmek üzereyken akıllarını başlarına, şortlarını üstlerine çekip ofislerine gittiler. Farklı bir konsantrasyon taktiği uygulayarak ofisi birbirine katma pahasına çift kale maç yapan ortaklar, yeterli ilhamı yüklendikten sonra projelerine konsantre olarak başarılı bir sunum yaptılar.

Bu noktada dizilerde yangın sahnelerinin gerçekliği tartışmasına ilave iki kardeş daha önermek istiyorum. Biri hiç kimsenin eğlenmediği, anlamsız salınımlarla dans ettikleri varsayılan, genelde uyumsuz tiplerin yer aldığı PARTİLER. Diğeri masada oturanların mutlaka son derece iş hayatından uzak görünümlü olup anlatılana anlamsızca bakarak kafa salladığı, bitince zil çalmış gibi fırlayıp odadan çıkılan İŞ TOPLANTILARI. Bu bölüm ikisini de izledik çok şükür.


 

Tüm bunların arasında bütün gün birbirlerini düşündü Öykü ve Ayaz. İkisi kendilerini işlerine vermiş çalışırken bilinçaltları ise ellerini yönetti.


Ayaz romantizmin kitabını yazsın, Milli Eğitim müfredata alsın!

Burcu’ya iyiden iyiye aşık olmaya başlayan Emre hislerini açıklamak için, Öykü’ye neler hazırladığını öğrendiği “Aşk filozofu” Ayaz’a başvurdu. Kendilerine özel anlarını, bir sözü bir bakışı düşünmesini istedi Ayaz Emre’den, ve tam 12’den vurdu. Burcu’ya bir sürprizi olduğunu söyleyerek, tanıdıkları herkesi de şarkı söylediği kafeye davet ederek hissettiklerini açıklamak istedi. Diğer yanda sürprizli geceye Burcu’yu adeta gelin hazırlar gibi hazırlayan Öykü, Sibel ve Cem ! , nasıl davranması gerektiği hakkında akıl da vermeye kalktılar.


Aşk İtirafı Varan1

Daha önce Burcu’nun kendisine uyguladığı, söylemek istediklerini gözleriyle anlatma oyununu bu defa Emre Burcu’ya uyguladı. Bir an gözlerinden aşk itirafı yerine seri katil mesajı aldığım Emre neyse ki çabuk toparladı, ve sevgisini Burcu’ya aslında çok romantik bir yolla herkesin önünde göstermiş oldu. Sonrasında Burcu’nun mutluluk gözyaşını ve danslarını da çok doğal buldum.

 

Emre ve Burcu romantik anlarını yaşarken, Öykü ve Ayaz’da yine eski anılarına gittiler. Aralarında geçenlerin kolay kolay düzelemeyeceğini düşünen Öykü, bu defa kendisi dayanamayarak mekanı terk etti. Durakta serserilerin musallat olmasıyla Clark’tan Süpermen’e dönüşüp olay yerinde biten Ayaz’ın boynuna atlamadın ya Öykü, alacağın olsun.


Aynı saatlerde eşyalarını toplamak için birlikte kaldıkları otel odasına gelen Şeyma Mete ile karşılaştı, ama tüm gözyaşlarına rağmen beklediği tepkiyi bu defa alamadı. Tası tarağı toplayıp baba evine dönen Şeyma’yı babası da eve almayınca Öykü’ye gitmek zorunda kaldı.

 

Meral ile karşılaştıktan sonra maddi durumlarına üzüldüğünden mi, yoksa Meral’den etkilendiğinden mi bilinmez, Bulent Önem’e Meral’e yardimci olmak istedigini soyledi. Kadın içgüdüsünün dürtmesiyle olsa gerek, dişi ismi duyduğu gibi savunmaya geçen Önem, bu yardım konusuna sıcak bakmadı. Daha sonra Sibel’in akıl vermesiyle Meral’le konuşmaya giden Önem, gönülsüz teklifi ve kibirli tavırları ile Meral’in gururunu incitti. Bir kaç gün önce Bülent ile oturduğu aynı masadan Önem’in teklifi reddederek kalkan Meral’in, Önem Bülent ilişkisinde rol almaya başlamasına bence az kaldı. Elbette bunun gerçekleşmesi Ayaz ve Öykü ilişkisini de zor duruma sokacaktır.

 

Mete ve Ayaz, başarılı sunumları sonrasında yeniden kazandıkları müşterilerini kutlamak için Mete’nin evinde bir parti vermeye karar veriler. Parti haberini Burcu’dan alan Öykü ve Şeyma, yemeden içmeden kesildiğini düşündükleri ortakların parti yapma peşinde olduklarını öğrenince kılık değiştirerek partiye sızdılar.


Aşk itirafı Varan2

Mete’nin yukarı çıkmasını fırsat bilerek takip eden ve odasına giren Şeyma bölümün ikinci aşk itirafını gözyaşları içinde yaptı. Tüm yalanlarını ya da geçmişini gizlemesini Mete’yi kaybetmek istemediğine  bağladı. Bu sahnede Nilperi Şahinkaya’yi çoook beğendiğimi de yazmadan geçemeyeceğim.

 


Aşk itirafı Varan3

Öte yanda alışık olmadığı şekilde şarap tüketen Öykü, Ayaz’ı yanındaki kızlardan kıskanmanın ilhamıyla kendi aşk itirafını peçeteye döktü ve sarhoş haliyle Ayaz’ın yanına itirafını okumaya giderken havuza düştü. Ayaz’ın arkasını dönüp gitmesiyle bu defa peşinden giderek itirafını yapmaya kararlı olan Öykü, bir kız tarafından yapılabilecek en şirin aşk itirafını yaparak hem Ayaz’ın hem de biz izleyenlerin yüzünü güldürdü. Eminim ekran karşısında bir çoklarınız Oh be ! Hele şükür ! tarzı bir tepki vermiştir.

 

E peki şimdi sırada ne var ? Öykü sonunda aşkını şarkılı türkülü itiraf etti, Ayaz’ın ağzı kulaklarında. Bundan sonra ne gelir dersiniz ?

 

Yorumlarınızı bekliyorum.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER