Bindik bi' alamete gidiyoruz kıyamete!
Mahmut yani Ertan, Zeynep, Fatih ve Cansu.. Bakınca ne muhteşem bir çatışma vaat ediyor değil mi? İnsan hakikaten yerinden şöyle bir doğruluyor Aşk Yeniden'in bölüm finallerini izlerken. Çünkü gerçekten merak uyandırıyor, ciddi ciddi "Allah!" dedirtiyor insana ekran başında. "Acaba gelecek bölüm bu finalin etkisi neye yol açacak? Yoksa Fatih ile Zeynep'in planladığı her şey terse mi dönecek?" benzeri cümleler bu yüzden beynimizde yankılanıyor.. Peki sonra ne oluyor?

Yaklaşık 4 ay önce bi' yazı kaleme almıştım Aşk Yeniden ile ilgili. Başlığı neydi? "Nereye bakıyor bu adamlar?" Yazının konusu ne anlatıyordu? Aşk Yeniden hikayesinin elde cevaplanmamış onca soru işareti varken, yeni karakterler-yeni olaylar vasıtasıyla günden güne Fatih-Zeynep odağından uzaklaştığından ve "anlatması gereken" olayları ısrarla buzdolabında tutmasından bahsediyordu.. Ve en büyük eleştirisi de "anlattığı olayların" da bir sonuca bağlanmaması ile ilgiliydi. Sırf buna örnek olması içinde; son derece sürükleyici, ama en sonunda "Yani? Ne oldu ki şimdi? Peki, sonuç?" demeye yarayacak bir hikaye eklemiştim yazının içine. İyi, ama neden bu tarz bir yazı yazmak zorunda hissetmiştim kendimi? Çünkü aylardır aynı şey oluyordu ve ne yazık ki hâlâ da aynı şeyler olmaya devam ediyor.. Muhteşem bir final! Finalle alakasız giriş, bambaşka temayla geçen saatler.. Son beş dakika yine süper final.. 

Kısacası; bu bölümde de gördüğümüz kurgu şekli.. Ne izledik bu bölüm? Baştan başlayalım.. Geçen haftaki final nasıl kapanmıştı? Mahmut Yumuşak'ın, Ertan olduğunu hatırlamasıyla ve pis pis Fatih ile Zeynep'e baktığını görerek. "Aha!" dedik, tamam işte haftaya analarından emdiği sütü burnundan getirir kesin Ertan. Bölüm nasıl açıldı? 20 dakika süren Mukaddes aksıyla, sonraki 40 dakika da Darbeli-Ayfer kınasının öncesi ve kına gecesiyle geçti. Ve şükürler olsun Ertan tam bir saati doldurduğumuz sırada karşımıza çıktı.. Ve bize bir önceki bölüm vaat edilen "Ertan" koca bölüm içinde sadece on beş dakika süre aldı. Sonra? Bölümün son yarım saatini de yine Ayfer-Darbeli Haydar evliliği ve yaşadıkları sorunlarla kapadık. Peki, ya final? Ta taaam! Karşımızda yine Ertan. Fatih'in şirketteki koltuğuna oturmuş ve şirkette işe başladığından bahsediyor. En sonunda da başlıkta da kullandığım fotoğrafı çekiyorlar..

Şimdi size soruyorum. Bu sahne size ne söylüyor? Tıpkı geçen haftaki ve ondan önceki haftalarda da olduğu gibi değil mi, açıklamaya bile gerek. Lakin gelecek hafta Orhan ile Selin'in "o an çıkan bir sebeple" kavga etmeyeceğinin bir garantisi var mı? Bunun sonucu olarak da bizlerin bütün bölüm boyunca; Selin'in Bangladeş'e yerleşme kararından vazgeçirilmeye çalışılmasını, izlemeyeceğimize kim kefil olabilir..

Biraz da detaylara eğilmek gerekirse..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER