Bizi bırakıp da gitme Bayram Bey...
Hüzün...
Hani böyle kilometrelerce koşar nefes nefese kalırsınız, yana yakıla bir bardak su ararsınız. Ama o bir bardak su, susuzluğunuzu gidermek şöyle dursun, daha da susatmıştır sizi. Nefesim kesik, kalbim küt küt atıyor, kana kana su içmek istiyorum şu an. Ama biliyorum, susuzluğuma çare olmayacak içtiğim bir bardak su. Bir maratondan çıktım, çıktık.

Hayat Şarkısı, her zamanki temposuyla sürdürdüğü bölümde efsane bir finale imza attı. Hayat Şarkısı bölümlerinin ortak özelliği finale inanılmaz güzel yürümeleri olsa da, bu seferki bir başkaydı…

Kerim’in çocukluk fotoğrafına bakarken gözünden iki damla yaş düşen Bayram’la başladık bölüme. Geçen hafta Bayram Bey’e çok söylendim, hatta önceki haftalarda da. Bayram Bey’in babalığını sevmediğimi söyledim, o kısacık sahne bana bir cevap oldu. Sen benim kusuruma bakma Bayram Bey, bir an olsun ne yüce gönüllü olduğunu unutmuşum. Tabii ki yine Bayram’a söylenmeye de devam edeceğim ama bundan sonra Bayram’ın babalığına laf ederken bir değil iki düşüneceğim. Ama yine de Hüseyin'in hikayesi çok hüzünlü değil mi Bayram Bey'cim, neden öyle yaptın ki? 

Bayram Bey’i hikayemizin nefesi, gülen yüzü olarak nitelendirirken dakikalarca ağlatacağını nereden bilebilirdik? Ah be Bayram Bey’cim ölmezsin değil mi? Ölme, ne olur!

Zeynep'i Bayram Bey'in sevimsiz ablasının yanına mı göndersek? 

Ahmet Mümtaz Taylan! Kendimi bildim bileli canlandırdığı karakteri kusursuzca üzerine giyen bir oyuncu ama bizim o son sahnede izlediğimiz başka bir şeydi. Oyunculuğa aşkla bağlı olmak, karakterine delicesine inanmak, işine saygı duymak ve dahası. Emekleri ter oldu sırtından aktı, yüreğimize bir yumru gibi oturdu. Ahmet Mümtaz Taylan başımızdan eksik olmasın, var olsun…

Peki Bayram Bey ölür mü? Herkes bu sorunun cevabını bekliyor, değil mi? Sağ olsun fragman da kalbimizin üzerine oturdu. Ama Bayram Bey ölmemeli, bence ölmeyecek. Öleceği varsa da ölmesin, lütfen. Sezon finalinde olsak, belki ölmüştür derdim ama daha 6.bölümdeyiz Çamoğlu’nun ruhu biraz ötelerde dolansın. Yine de duran ambulans sireni, kalbimi acıttı. Ölmediyse (İnşallahh!) Bayram Bey’in göründüğü bir fragman verilmez, Bayram Bey tamamen gizlenerek yürütülen bir tanıtımla 7. bölüm yayınlanırsa sevinirim. Ben meraktan kıvranmaya razıyım, ki kıvranmalıyım da. Aksi büyük bir tanıtım hatası olur.

Son sahneye gelene kadar da öyle önemli basamaklardan geçtik, şimdi teker teker onlara bakalım. Melek’i tanıyamıyorum, gerçekten. Nerede ilk bölümde tanıdığımız o güçlü Melek, nerede ezilip büzülen Melek. Aşk değiştirir, evli bir adamla beraber olmak suçlu hissettirir anladık ama bu kadar da olmamalı sanki. Evden çıkıp gitmesi final sahnesi için olmazsa olmaz olsa da genel olarak bir kabuğuna çekilme görüyorum. Aksi gibi Hüseyin de açıldıkça açılıyor. Yalnız Hüseyin Cevher Bey’e birileri zatürre olmadan da aşık olduğunu kanıtlayabileceğini söylemeli. Koskoca Cevher’lerin büyük oğlu Hüseyin ayakkabı çorap ne varsa attı yahu. Önceki gece yağmur damlaları arasında dans ederken kafasına büyük bir damla düştüyse demek.

Bayram Bey'in bakışı ^_^ 

Şaka bir yana, Melek-Hüseyin-Zeynep kırılmasını sevdim. Ama burada biraz daha Melek’in baskın olmasını beklerdim. Bu noktada bana yetmeyen şeyler var. Ama Zeynep'in hareketleri çok komikti, hele tanıştırması. Boşanma işi bir süre daha rafa kalkar, Hüseyin vicdan yapıp Melek’ten uzaklaşır mı göreceğiz.

Ağlattınız.. 

Melek ve Hülya’nın karşılaşmasına bayıldım! Hani görür görmez sarılsalar, ağlaşsalar bu kadar etkilenmezdim. Boğazlarında bir yumru, sanki uzaktan arkadaşmış gibi tokalaşıp başbaşa kalınca hüngür hüngür ağlamaları öyle güzeldi ki. Ayrıca Burcu Biricik’in atan damarlarıyız, o nasıl yutkunmak yahu!

Melek ve Hülya’nın ilk kırılma noktası bebek olacak diye beklerken, Hüseyin’in ortaya çıkması bende bir ters köşe etkisi yarattı. Herkesin ayaklı pot kırma makinesi olduğu Hayat Şarkısı dünyasında Bayram Bey’in potuyla bebeğin adının anılması da güzel bir detaydı. Melek’in Mehmet’e bakışları da abla kardeşin birbirini nasıl da tanıdığını gösterdi bir nevi.  


Yazı devam ediyor... 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER