Legends of Tomorrow: 50’lerin dünyası!
Irkçılık mı yapmıyorlarmış? Çok da fifi.
Bu dizi gittikçe daha karmaşık bir hal alıyor. Bu bölümde 1958’in dünyasına inen kahramanlarımız, 50’lerin sosyal durumunu çok iyi yansıttılar fakat yaptıkları planlar da bir o kadar saçmaydı. Takımda her tür insan olduğundan da olsa gerek ırkçılığı da, cinsel ayrımı da çok açık bir biçimde gördük. Savage’la olan karşılaşmalarına kadar her şey harika gidiyordu. Oradan sonrası ise aşırı derece de saçmalık barındırıyor. Diziyi iki haftadır ağır bir şekilde olumsuz eleştiriye tuttuğumun farkındayım fakat fazlasıyla potansiyele sahip bir dizinin daha fazlasını yapabilecek yerinde sayması sinirlerime dokunuyor.

Geçen hafta bölüm Snart, Mick’e silahını doğrultmuş ve ateş ederken bitmişti. Mick’in ölmesini gerçek anlamda istemiyordum. Bu bölümde bizlere gösterildiği kadarıyla kendisi ölmüş durumda. Ben yine de inanmak istemiyorum. Dondurup saklamış olabilirler. Geleceğe, geçmişe veya 2016’ya götürüp bırakmış olabilirler. Ne yalan söyleyeyim, bölüm boyunca gözlerim Mick’i aradı. Kabaydı sabaydı fakat eğlenceli adamdı. Bir yerden çıkar inşallah meydana.


Sara çok mu tatlı ne?

1958 senesine inen kahramanlarımız Savage’ı bulmak için ekiplere ayrıldı. Dört ekipten ikisi gayet güzel ekiplerdi fakat Kendra, Raymond ikilisi ile Jax’in tek başına ‘’Saldım çayıra, mevlam kayıra.’’ edasında kasabaya salınması pek mantıklı değil gibiydi. Irkçılığın doruk noktada olduğu bir yıl ve yerden bahsediyoruz. Siyahi bir kadınla, bir beyazın evli olması o dönemlerde oldukça dikkat çekici bir durum. Yani sizler zaman aralıklarında yolculuk ediyorsunuz sonuçta bu kadar kendinizi belli etmenize gerek yok. Bu iki grubu saymazsak Sara, Stein ve Snart, Rip ikilileri oldukça iyiydi. Hatta Rip ve Snart ikilisi fazlasıyla havalıydı.

Durum böyle olunca onların Savage’ı her köşede aramalarına gerek kalmadı. Her köşeyi de bir yana bıraktım, Savage’ı aramalarına da gerek kalmadı. Zira Savage onları buldu. Onun dikkatini ilk çeken ikili tabi ki de Kendra ve Raymond ikilisiydi. Sen Savage’ın sahte bir isimle de olsa hayat kurduğu kasabaya yerleş ve seni bulmamasını bekle. Bulur tabii. Bulmasına rağmen bizimkilerin Kendra’nın güçlerini kazanmadığını düşündüğünü sanmaları çok mantıksızdı. Son sahnelerde ki başarısızlık bunun en büyük örneğiydi. Plan tamamıyla Savage’ın hiçbir şey anlamadığını farz ederek oluşturulmuştu ve aralarından en aklıselim olan Snart dahi bu plana karşı çıkmadı. Yazıklar olsun!

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER