Machiavelli'nin prensi: Murat Soykan!
Son üç-dört haftadır, bölüm sonlarına geldiğimizde savaştan çıkmış gibiydik. Elif’in hamilelik oyununu ortaya çıkması, bol bol AyCan derken İlişki Durumu: Karışık'ta bu hafta rölanti diyebileceğimiz, temposu nispeten daha düşük ama önümüzdeki haftalar için sağlam temeller atan güzel bir bölüm izledik. Bölüm boyunca biraz gerildik ama herkes hedefleri çok net gördü. On numara, beş yıldız. <3

Bu hafta da iki saat boyunca, ekranda gördüklerimize bizi inandırdılar. Yine bir mucizeye imza attılar. Hafta içi yine beni misafir eden Bülent Hoca ve Fehmi Hoca olmak üzere tüm ekibin eline, emeğine sağlık! Ekip ruhuuuu! :)

***

Ne kadar da savaşçı bir aile.

Büyükler önden deyip Mediha & Naci ile başlamak istiyorum. Mediha ile Naci arasında böylesine bir bağ oluşacağını tahmin bile edemezdim. Hadi, Naci tamam da Mediha ya Mediha! Demek ki Mediha’nın gönlünün oralarda bir yerde bir sevgi pıtırcığı kalmış. Naci’yi istemeye geldiklerinde Mediha’nın evi basınca herhalde dedim, bu Tekin’lerde düğün ve düğün ile ilgili aksiyonları basmak bir gelenek ya da genetik. Can’ın da Ayşegül’ü düğünden kaçırdığını hatırlarsak…

***

Hiç demiyorsunuz bir dilek de Duygu için tutalım.:(

Eğer Ayşegül’ü anlayamamam bir ölçü birimi olsaydı, o birimle Dünya’nın çevresini sekiz defa turlardım herhalde. Hadi tamam, Murat’çığım sinsi, Elif kandırıkçı, Can ise saf ama Ayşegül, Ayşegül!!! O halde bu şarkı, sevip de karakter atan tüm Ayşegüller’e gelsin: O eski halimden eser yok şimdiiiğğ! Ne ara bu kadar trip atan, sürekli ağlayan, ters bir insan oldun? Hâlbuki eskiden Ayşegül güldüğünde yüzünde güller açardı. Ekranda gördüklerimizi gerçek gibi düşünecek olursak Ayşegül’ün yaşadıklarının, onda birini bile yaşasak aklını çıldırıp, beynini oynatırdık. Ama Ayşegül direndi. Tabii ki yaşadıkları kolay şeyler değil ama onun da karşısında Can var. Onu, düğünlerden kaçıracak kadar çok seven, bir “Canım” sözünü duymak için kapılarda yatan Can! Süründürmek her genç kız gibi Ayşegül’ün de hakkı elbette ama bazı durumlarda kayıtsız şartsız Can’ın yanında olmalı diye düşünüyorum. Çünkü sevgi neydi? Sevgi emekti.

İnsan kıyamıyor yahu. :)

Ayrıca Ayşegül, Murat’çığım ile ilgili münasebetini de bir şekilde sonuca bağlamalı. Artık özür mü diler ne yaparsa... Çünkü görünen köy görünüyor ve Murat’çığım Ayşegül tarafından terslendikçe daha çok hırslanıyor. Ayşegül’ün elini kolunu bağlamak için elinden geleni ardına koymuyor!

Murat’çığım dedim, ondan devam edelim.

(Machiavelli'nin Prens isimli kitabını bilirsiniz. En özet haliyle kitabın mesajı, amaca yürürken her türlü yolun mubah olduğudur. Bu hafta Murat’a baktığımda karşımda Machiavelli'nin Prens’i gibi karşımda duruyordu. Prens olur da prenses ve kraliçe olmaz mı? Elif ve Mediha ise prenses ve kraliçeydi.)

Devreleriyle oynanmış robot!

İlişki Durumu: Karışık dizisi için “En iyi 5 sahne” say deseler ilk beşimde kesinlikle ve kesinlikle dördüncü bölümde Murat’ın, barda, Elif’e “Ne olursun artık kendini kandırma. Ben sana senin istediğini veremem. (…) Sen beni sevmiyorsun. Sen, sadece beni elde etmek istiyorsun!” dediği sahne olurdu. Perşembenin gelişi çarşambadan belliymiş de haberimiz yokmuş. Ama oturup düşündüğünde Murat’çığıma da kızamıyorum. (Zaten Murat’çığıma hiç kızamıyorum.) Bulmuşlar süper kahraman gibi adamı, ohh… Yararlanın tabi çocuğun etinden, sütünden.


Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER