Nevizadeler ve Maskeli Balo'nun saklı yüzleri


Emek emek (!) biriktirdikleri paraları alıp mahalleye veda etmek üzere olan çetemiz, boş kasayı görünce şoka girdiler. Haklılar, hırsızın parası çalınır mı? Bu işi kimin yapabileceği üzerine beyin fırtınası yapan ekibimiz tıpkı benim gibi Doğan’ın böyle bir kalleşlik yapabileceğine inanmadıklarından olsa gerek, hemencecik zavallı Shan Li’den şüphelendiler. Kalbimiz fesat bizim. Kabak, zavallı Shan Li ve babasının başına patlarken Karlos’un karate performansı izlemeye değerdi!

Sensin Hırsız!
Bahadır hangi akla hizmet restoranın yedek anahtarını Gazanfer Nevizade’nin büstünün altına gömdü bilinmez ama ekibin -biraz da Gıyas sayesinde- Hayati’nin ‘altın takıntısını’ öğrenmeleri iyi oldu hatta şükür yani! Hayati’den kasadan altın çikolata çıktığını duyan çetemizin sırtlarından hançerlendiklerini anlamaları fazla uzun sürmedi. Doğan’ın rehabilitasyon merkezinde yatan kardeşini görmeden gitmeyeceğini bilen Kandemir, Dodo’yu paketleyeceğim diye kendi paketlendi. Böylece Vahit Akça bir taşla iki kuş vurdu. Nevizadeler: 1 Vahit Akça:1 Durumu eşitleyen Vahit Akça haliyle kobay görüntülerini ve kaptırdığı parasını istedi tehditler savurarak.

Doğan’ın Küçük Emrah bakışına ne demeli?

Doğan’la yüzleşen Kandemir ona ‘önce insan olmak gerektiğini’ öğretememiş olmanın hayal kırıklığını yaşarken ‘kötüyüm ben, karayım’ diyerek işin içinden sıyrılmaya çalışan Doğan’ın suratına yediği tükürük az bile! Doğan paçayı kurtarmanın derdine düşmüşken Kandemir ekibinin onu kurtaracağından bir an bile şüphe etmedi. İşte budur ekip ruhu!

Dünürcülük
Şehriban-Maşuka-Fatma üçlüsü mürüvvet görme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Söz kesilmesinin ertesi gün çeyiz görülmeye gidilir mi bilmem ama Allah herkese Şehriban gibi kaynana versin! Eşyasız evi nasıl açıklayacağını bilemeyen Derya kızımız, evi akrep bastı diye uydurunca evi pür-ü pak etti Şehriban ve tayfası. Bu devirde hangi kaynana ev temizler ayol?! Yalnız ekibin de ev temizleniyor diye ses çıkarmaması gözümden kaçmadı! Fırsat bu fırsat koca konak bir elden geçsin dediler zahir.

Derya’nın çeyizinin olmadığını ve utandığını düşünen Şehriban bir de bohçacı kıyağı çekti müstakbel gelinine. Maşuka’nın da dediği gibi tabiat ana mübarek, her şeye yetişiyor kadın.  Derya’nın Şehriban’a anne demesi baskıları sürerken “alışın bana da yakında anne diyeceksiniz” diyen Maşuka > ‘kadını kadın yapan bohça’ hazırlayan Maşuka!

Bu arada sözlüsünü özleyip ellerinde çiçekler kapısında sırılsıklam aşık Ceyhun kalp! Derya’ya da iki çift lafım olacak; biri sana çiçek verdiği zaman teşekkür edilir güzel kız “biz de çıkıyorduk” denmez! Sözlenmenin verdiği rahatlıkla ağırlığını koyuyor Ceyhun ve Ferdi’miz oluyor mu sana kayınço? Artık kimse tutamaz Ceyhun’u. Bu aşk üçgeninde dengeler fena değişecek benden söylemesi!

Darth Vader Bahadır kendini role fazla kaptırdı!

İnsan olmak yetmez, Süpermen olmak lazım bazen!
Ekibimizin Kandemirsiz boynu bükük kaldı. İlk defa Kando Ağabeyleri olmadan bir plan yapmak zorunda kaldılar. Öncelikle Kandemir’in yerini tespit etmeleri gerekiyordu. Derya’nın, Vahit Akça’nın arabasına gps takarken ki ağırlığı, telefonunun çalması falan hiç beğenmedim o sahneyi.

İlk an Ada’nın Ferdi’nin elini tuttuğunu zannedenler? 

Kandemir’lerin yerini tespit ettikten sonra planı kurdu bizimkiler; kır evi kafasında maskeli bir doğum günü partisi! Bu organizasyon için elbette Ada’yı ikna etmek Ferdi için, ev için babasını ikna etmekse Ada için zor olmadı.

Kandemir for Vendetta vs Tony Montana Doğan

Maskeli balo tam bir fiyaskoydu açıkçası. Seçilen kostümler ve göndermeli maskeler dışında harcanmış bir sahneydi yine yeni yeniden! Bir kere bir haftadır beklediğim ‘dans şovu’ resmen iki saniye gösterildi! İki haftadır ağız tadıyla bir dans performansı izleyemiyoruz emeğe yazık! İkincisi Karlos’un kapıdaki adamları öyle kolay yere serip Kandemir’leri kurtarması gerçeklikten çok uzaktı. Kaçmaya çalışırken arabanın çamura batması, sonrasında yaşanan kovalamaca ve Ferdi’nin kamyonla yetişmesinin verdiği heyecan biraz sahneyi kurtardı diyebiliriz. Bu kovalamaca sırasında vurulan Doğan’ı bırakmayan ekibe alkışların en hası gelsin!

Paraların yerini demeden mi gidiyorsun Dodo Dayı? 

Paraları alıp kaçarken ‘siz kötüsünüz’ diye not bırakan Doğan son nefesini verirken “çok güzelsiniz, beni affedin” diyebildi. Paraların yerini söylemeye çalışan Doğan’a “hiçbir şey senden değerli değil” diyen çetemiz ‘işte vefa işte insanlık’ dedirtti bir kez daha. Çünkü bu çete başka çete, bu ekibin üyeleri adam gibi adam! Dodo Dayımız nam-ı diğer Tony Montana kendini fazla kaptırıp filmin sonunu göremedi maalesef! 3 bölümdür diziye müthiş bir enerji katan Necip Memili büyük bir alkışı hak ediyor elbette…

 Bölümün sonu adeta ciğerimizi yaktı! Final sürprizi olarak Umut Kurt karşımızdaydı ve içli sesiyle “Dertler derya olmuş ben de bir sandal” diyerek yüreklerimize dokundu. Çetemiz Doğan’ın ölümüyle sarsılırken yayınladıkları kobay görüntülerini izleyen Ada’da yıkıldı haliyle. Tüm paralarını kaybeden ekibimizin sil baştan yeni maceralarını dört gözle bekliyorum ve eskisi gibi ’çok eğlenicez’ demek istiyorum.

Umut Kurt’u -en azından bir bölüm- ekibimizle beraber izlemek ümidiyle…


 

 

 

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER