Legends of Tomorrow: Geçmişin, geleceğin karanlığında…
Güzel bir bölüm izledik fakat CW’nin şu gereksiz dram yaratma çabasından rahatsız olan tek kişi ben miyim? Ray’in tüm cesaretiyle üstelik bir de Stein’a karşı çıkarak Kendra’nın damarlına girmesinin ardından ufak bir parçanın çarpışıyla bu güvensizliği nereden geliyor? Aklım almıyor. Koca bölüm Ray ile Stein’ın "Yaparsın, yapamazsın!" diyaloğunu izledik. Neyse ki ön planda değillerdi.

Dizinin birçok karakterinin olması bir diğer karakteri geriye atmaları için olanak veriyor. Zira bu bölüm Kendra, Stein ve Ray’in rolleri epey bir azdı. Daha çok Snart, Sara ve Rip Hunter ön plandaydı. Özellikle Sara’yı çok beğeniyorum. Bu bölüm favorim yine oydu. Hafif alaycı tavırları karakteri epey bir eğlenceli hale getiriyor. Caity Lotz’un performansı da işin cabası. Ayrıca Sara’nın dövüş koreografilerini kim oluşturuyorsa çok harika iş çıkarıyor. Bayılıyorum hareketlerine. Bu bölüm Rip Hunter’ın kötü bir dövüşçü olmadığını da gördük. Bankada dövdüğü adamlar bir yana Vandal Savage’ın boğazını kesmesi yeteneklerini epey bir ortaya koydu bence. Boşuna kaptan demiyorum. Gerçi daha önce de denemiş öldürmeyi Savage’ı ama tereddüt etmesi çok saçma olmuş. Öldürseydin bunlar olmazdı Gareeb. Evet, Gareeb. Savage’ın lejyonun ona taktığı lakap buymuş. Ne alakaysa...


Bu nemiş?

Bu arada Sara ile Rip Hunter’ın yakıştıklarını düşündüğümü söylemeden edemeyeceğim. Geçen bölüm az buz Snart’la yaklaşan Sara bu bölüm baya Rip Hunter’la flörtleşti. Bunu bize çok net bir biçimde göstermediler belki ama öyle oldu yani. Yine de Rip Hunter’ın karısına bağlı kalacağını düşünüyorum. Olacaksa Snart’la olsun be Sara!

Bir de şu CW yazarları kendi yazdıklarını mı unutuyor anlamıyorum. Yahu bari dizileri birbirine bağlı çekeceksiniz bari hata yapmayın. Bu bölüm Sara’nın kana susamışlığını işlediler. Arrow izleyenler bilir kendisi Lazarus çukuru aracılığıyla yeniden doğduğu için buranın yan etkilerinden biri olan kanan susamışlığın etkisinde. Bu hafta Arrow’da Malcolm Sara’nın kana susamışlığının olmadığını Constantine’in onun ruhunu tamamladığı sırada onu bir bütün yaptığını bu yüzden kana susamışlığının olmadığını söyledi. Tamam, da bu bölüm neydi bu? Kendinizle çelişmeseniz olmuyor zaten.

Yazı devam ediyor...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER