Safiye Sultan saraya nasıl döndü?
Muhteşem Yüzyıl Kösem, asıl hikâyesini anlatacağı döneme doğru hızla ilerleten, geçiş diyebileceğimiz 12. bölümüyle bizlerleydi. Asıl hikâye elbette Kösem'in Ahmed'in ölümü sonrası, önce dibe vuruş sonra da küllerinden doğuşu hikâyesi. Böyle geçiş bölümleri altyapı hazırladığından diğerlerine nispeten daha sakin olur, bu bölüm de öyle oldu. Sonunda da kucağımıza, nurtopu gibi bir şehzade, bir de bilinmez bıraktı. Bilinmezimiz: Safiye Sultan saraya nasıl döndü? Teorilerime geçmeden önce Ahmed'le Kösem'in üzen küslüklerine bir göz atalım. 

Bazen üstündeki kıyafeti değiştirmeye fırsat olmadan ilişkinin dengesi değişebilir.

Kösem'le Ahmed üstündekileri değiştirmeye fırsat bulamadan, ilişki durumları "can-ciğer kuzu sarması"ndan "mesafeli"ye değişti. Kösem'in, Fahriye'nin sırrını ortaya çıkarmak için entrika çevirmesinden rahatsız olan Ahmed konusunda kararsızım. Şimdi Ahmed bu tepkiyi verirken, Kösem'in babasına yapılanlar yüzünden bu şekilde davrandığını bilmiyordu tamam da, yine de bu kadar sert olması beni şaşırttı. Sanırım ben seven kalplerin biraz daha yumuşak olmasını bekliyorum. Neticede Kösem'in "sana zarar verenlerin karşısında zalim olurum" açıklaması da bence tatmin ediciydi. Kösem de inatlaşmakta Ahmed'den aşağı kalmadı, hamileliğin son yedi ayında küs kaldılar. Yahu bilim adamları bas bas bağırıyor, bebekler anne karnında yaşadıklarını kaydediyor diye. Sonra bu Şehzade Mehmed neden bu kadar mutsuz bir çocuk? 

So tell the girls that I'm back in town ^_^

Kadınların hesaplaşmalarından çıkan sonuçları uygulayıp "karar verdim" sanan Ahmed'ciğim, annesini affedince bu işten tek kazançlı çıkan Handan oldu. Saraya döndü diye bir gerinmeler, bir kasım kasım kasınmalar, sanırsın kendi başarısı! Zaten Derviş'in ibresi de kaybedenler kulübüne yöneldi, şimdilik Handan kazanan gibi görünse de tam bir kaybeden olduğundan, ikisi artık harika bir looser çift olabilirler. 

Gerçek kazananlarda ise bu hafta Zülfikar vardı. İlk başta Derviş'e de güvenmiştik ama hain çıktı. Umarım Zülfikar, Derviş gibi bir hayal kırıklığı yaratmaz. Bu hafta Ahmed ona önemli konularda fikir de sordu, artık kendini kapıcı gibi hissetmesine sebep yok.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER