Dr.Hunt  ve bilinmeyenleri

Terzi kendi söküğünü dikemezmiş… Sanırım Grey’s Anatomy’i tek bir cümle ile tanımla deseler bu cümleyi seçerdim. Çünkü Grey Sloan Memorial’da doktorlarımız işlerinde ne kadar mükemmelse özel hayatlarında da o kadar dipteler. Her birinin geçmişi travmalarla dolu. Bu hafta da Dr.Hunt ve travmasına şahit olduk. Aslında geçmişiyle ilgili çok fazla bilgimiz yoktu. Sadece hastaneye gelmeden önce uzun yıllar orduda görev yaptığını ve bunun psikolojisini derinden etkilediğini biliyorduk. Aaa bir de haftalar önce yaşlı annesinin (tahminimce yaşı 75-80 arası) genç, yakışıklı bir itfaiyeci sevgilisi olduğunu öğrendik. Ancak yeni McDreamy Dr.Riggs’in hastaneye gelişi Dr.Hunt’ı çok daha derinden etkiledi. Uyurgezerliğin yanı sıra kabuslar görmeye ve herkese karşı agresif bir tutum sergilemeye başladı. Henüz aralarındaki sır perdesi aralanmadı ama hastanede doktorlar Dr.Hunt – Dr.Riggs diye gruplaşmaya başladı. Tabii ki henüz çok keskin sınırlarla bu gruplaşma belirlenmedi ama Amelia ve Meredith tarafını seçti. Christina’ya verdiği sözü tutan Meredith, Hunt’ı yalnız bırakmayacağını söyledi. Hatta Riggs’in bir şeyler içme teklifini de “Ben Hunt’ın arkadaşıyım.” diyerek reddetti. Sanırım bölümün en çok sevdiğim sahnesi de bu oldu sevgili Grey’s Anatomy izleyicisi. :)


Hunt'ın verdiği tepkileri görünce biz. (TEMSİLİ)

Dr.Riggs’in gelişi sadece Hunt’ı değil Maggie’yi de olumsuz etkiledi. Bailey’in kardiyo şefi olarak ona danışmadan servisine yeni bir doktor alması kendisini sorgulamasına neden oldu. Hatta bununla ilgili çevresindekilerle uzun konuşmalar yaptı. Ancak ben bölümün sonuna kadar açıkçası neden bahsettiklerini anlamadım taa ki Amelia ile otoparkta konuşana kadar. Meğer Maggie’nin anlatmak istediği toplumun siyahi vatandaşlarına karşı olan tutumuymuş. Her yerde karşılaştığı 2.sınıf muamele hastanede yaşanmaz diye düşünüyormuş ama Riggs’in gelişi işleri zorlaştırmış. Hastalar onun söylediklerine değil de Riggs’in söylediklerine önem vermesi kaldırabileceği bir durum değil. 


Maggie, yine ameliyatta çok zekice bir yöntem bulmadan hemen önce...

Üstelik Maggie son zamanların gelmiş geçmiş en iyi kalp cerrahı hem de çok genç yaşında bu ünvanı kazanmış. Yapmayın arkadaşlar, insanları dil, din, ırk ayrımına göre ayırmayın. Böyle yapınca karşınızdakini ne kadar yaraladığınızı tahmin bile edemezsiniz. Nitekim Maggie’nin konuşmalarından sonra Amelia da kendisini sorgulamaya başladı. Hatırlarsanız birkaç bölüm önce Stephanie, Amelia’nın bir tedavi yöntemini hastaya uygulamayı reddetmiş, kendisinin de böyle yöntemlerden geçtiğini anlatmıştı. Ama Wilson onun yalan söylediğini düşünmüş Amelia da sorgusuz sualsiz Wilson’a inanmıştı. Amelia, Stephanie yerine Wilson’a inanmasını da Stephanie’nin siyahi olmasına bağladı. Irkçılık yapmak istemese de içten içe yaptığını kabul etti hatta bu konuyu Stephanie ile konuştu. Neyse ki konu çok fazla uzamadı.

Bu arada aklıma uzun zamandır takılan bir şey var. Amerika’da doktorlar ne kadar maaş alıyor? Hayır, bizim hastanemizde hiçbir doktor tek başına eve çıkamıyor da gücü yetmediği için. Nasıl oluyor anlamıyorum. Bir de doktor olmalarının yanı sıra yarısının hastanede hissesi var. Özellikle de Jackson, Avery Vakfi sayesinde hastanenin %50’sine sahip. İstese civardaki en lüks otelde ömür boyu yaşayabilir ama o evi terk ettiğinden beri Bailey ve Warren ile birlikte yaşıyor. Neden onların salonundaki bir koltukta yaşıyor ki? Valla kaç bölümdür bunu düşünüyorum. April ile boşanma konuşması da yatakta sonlandı. Asıl şimdi ne olacak çok merak ediyorum.

Riggs ve Hunt arasındaki gizemin çözüleceği, April ve Jackson’ın ilişkisinin bir sonuca bağlanacağı günlere…

Yeni bölümde görüşürüz.

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER