Mükemmel Penny'i bir de Meredith'e sorun...

Uzun bir süre etkisinden çıkamayacağımız hatta dizinin unutulmazları listesinin üst sıralarında yerini alacak bir bölümü geride bıraktık sevgili Grey’s Anatomy severler. (Tabii ki ilk sırada uçak kazası sonrası Mark Sloan’ın ölümü ve Derek’in ölümü var.) Sizi bilmem ama benim böyle bir bölüme çok ihtiyacım vardı. Başta Callie’nin yanında Penny’i görünce çok sinirlenmiştim ama düşününce iyi ki gelmiş dedim. Çünkü böyle bir yüzleşme gerekliydi.  Bir kere Derek’in ölümü ve sonrasında yaşananlar o kadar hızlı geçmişti ki ben dizinin sıkı bir takipçisi olarak bunu karaktere ve bize yapılmış bir haksızlık olarak görmüştüm. Kimse yasını bile düzgün yaşayamamıştı. Cenaze desen 5 saniye sürdü. Ayrıca o kadar çok zaman atlaması yaptılar ki şu an hangi yıldalar, hangi aydalar hiç bilmiyorum. Siz biliyor muydunuz?


Penny'i sevmiyoruz arkadaşlar. Anlaştık mı? 

Grey’s Anatomy’nin bu bölümünün aslında dizinin tarihinde de önemli bir yeri var. Çünkü bu bölümle birlikte 250.bölümü geride bıraktık. Nice 250.bölümlere. :) Evet, bu bilgiyi de verdikten sonra konumuza dönebilirim. Penny iyi ki geldi diyordum.  Ama keşke hastanede ya da bir restorantta karşılaşsalardı da o eve adımını hiç atmamış olsaydı. O ev demek Meredith ve Derek demek. Bir sürü anı demek. Unutulmaz bir aşk demek. Şimdi ölümünden sorumlu tutulan doktoru o eve getirmek de neyin nesi Shonda?


En çok şaşıran da Arizona oldu nedense.

Meredith’in Penny’e ne yapacağını kestiremiyordum. Hiçbir şey olmamış gibi davete devam da edebilirdi, kapıdan da çevirebilirdi. Ben olsaydım o kadını eve sokmazdım. Daha içeri girmeden kıyameti koparırdım ama tabii ki Meredith öyle yapmadı. Evine almakla kalmadı kadını sofrasına oturttu. Doğal olarak aklına Derek’in ölümü, ardından yaşadıkları geldi ve gerildi. Ondaki bu gerginliği fark eden Alexciğim de canım Meredith’in etrafında pervane oldu. Hatta hemen Penny ile bir alakası olduğunu da anladı. Yalnız sadece o anladı zira davetteki herkes Penny’e bayıldı. Hatta Arizona bile kadının içine düşecekti. Yahu sen niye eski karının yeni sevgilisiyle bu kadar samimi oluyorsun. Biraz mesafeli davran. Neyse, içimden sürekli “Artık söyle Meredith!” derken bombayı Bailey patlattı. Meğer bizim şirin, mükemmel Penny intörn olarak Grey Sloan Memorial’da işe başlıyormuş. İşte bu hem benim hem de Meredith için bardağı taşıran son damla oldu. Tamam, kadını diziye dahil ettiniz hatta herkesin olduğu ortama da soktunuz ama hastaneye almak nedir?! Ne güzel yemekte taşlar ortaya dökülecek, beklenen yüzleşme gerçekleşecek sonra da Penny geldiği yere geri dönecekti. Şimdi her bölüm onun suratını mı göreceğiz. Kadına kızamıyorum da tam böyle sinirleniyorum gözleri dolu dolu kedi gibi bakıyor. Acıyorum, bu sefer de ona üzülüyorum. Empati kuruyorum. Olmaz ki canım böyle! (Yazar burada kendisine sinirleniyor.) 


Olan April'ın yemeklerine oldu.

Ve sonunda yemeğin ortasında Meredith herkese durumu açıkladı. “MÜKEMMEL  PENNY KOCAM ÖLDÜRDÜ!” O andan itibaren zaman dondu sanki. Kimse ne yapacağını bilemedi. Bailey şef olarak olaya el atmasını gerektiğinin farkındaydı ama o bile şoka girdi. Amelia hariç tabii. Kardeşinin ölümünden sorumlu olan doktoru karşısında görünce çıldırdı ki bence haklı. 


Ev değil, kreş. Her yerden oyuncak çıkıyor.

Bu arada ben Meredith’in Amelia’ya çok haksızlık ettiğini düşünüyorum. Sonuçta Meredith eşini kaybettiyse o da kardeşini kaybetti. Acıları ortak, birbirlerine ihtiyaçları var. Ama bunun sadece Amelia farkında. Meredith onu hep dışlıyor. Bu durumda bile yaşadıkları acıyı kıyaslayıp, “Sen dağılabiliyorsun ama ben dik durmak zorundayım 3 çocuğum var.” deyip odasından kovdu. Meredith zaten hep böyle değil miydi? Onun için varsa yoksa Christina ve Alex…


Ah Callie, kimseye kızamadığın için üzülen hep sen oluyorsun.

Beni bu olayın ardından en çok şaşırtan Callie oldu. En yakın arkadaşıyla beraber buldukları tedaviyi hastalara her uyguladığında ağlamayı biliyor ama Penny’e karşı hiç de sert bir tutum sergilemedi. Aksine onu korudu. Niye koruyorsun ki canım? Kadın bu hastaneye gelirken başına gelecekleri biliyormuş. Bir de hastane çok büyük karşılaşmam nasıl olsa diye düşünmüş. Yalnız hastanenin her yerinde GREY yazıyor. Ayrıca hastanenin ortaklarından biri de Meredith Grey, bunları nasıl atlamış anlamadım. Bakalım Penny’in hastanedeki günleri nasıl geçecek. İzleyip göreceğiz.

Eğer Meredith’i biraz tanıdıysam Penny’e  o hastaneyi dar eder. Ne de olsa Nazi’nin öğrencisi.


En iyi dost dalında Oscar goes to....

Biraz duygusal, çokça sitem ettiren bir bölümün daha sonuna geldik. Herkese Alex gibi bir dost lazım diyorum ve yazımı burada bitiriyorum.

Yeni bölümde görüşmek dileğiyle…


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER