River Song'u kıskanıyorum!

Doctor Who, dokuzuncu sezon 13. bölüm, başka bir deyişle, Noel Özel bölümü ile karşımızdaydı. Uzun zamandır özlediğimiz River Song da muhteşem bir performans ile  gönlümüzü aldı. Ancak bu bölüm Doctor Who tarihinde River’a bir veda mıydı? Bundan pek emin değilim. Çünkü söz konusu Doctor Who ve Moffat olunca, bir şekilde geri gelebiliyor karakterler. Örneğin, Osgood.

Bu diziyi sevmemizin bir nedeni tek bir bölüme sığdırılan olaylar ve maceralardan ibaret olmaması. Bir ya da iki bölümlük hikayeler ilerlerken, arada bir eski hikayelere dönüş yapar. Ya da eski seriden bir an gösterir hüzünlenirsin. Bir bakarsın yeni sezonun Doktor’una yıllar önceden selam göndermiş. Birkaç sezon önce bir iki cümle ile geçmiş bir olaya, birden açıklık getirir. Genellikle de bu açıklamalar ile beyniniz döner. Dizi kesinlikle yayınlanan her olayı, başını, sonunu, karakterleri birbirine bağlamada çok başarılı.


River Song’u nasıl özlemişim anlatamam. Doktor’un  River’ı görünce gözleri nasıl parladı ise benim de ekran karşında halim öyle idi. River, yine aynı cilveli, deli dolu, vurdumduymaz hallerinde karşımıza çıktı. Her gördüğüm sahnede ekrana sarılmak, River'ı doya doya öpmek istedim. Bölüm, aynı zamanda, River’ın özelliklerinin de bir özeti gibi idi. Arkeoloji, sonik mala, mavi günlüğü, son gittiği yer olan Manhattan, vs.


Doktor için endişelenirken, yine bir yoldaş kaybetti diye üzülürken River'ın kahkahaları bizi neşelendirdi. Ama tüm heyecanına ve her daim eğlenen görüntüsüne rağmen, River'ın kalbinin kırık olduğunu gördük. River Song, Doktor’un karısı ama bir Clara olamadı. River’ın haykırdığı “Ben Doktor’u seviyorum ama o beni sevmiyor” hissine katılmamak mümkün mü?

But whoever said he loved me back? He's the doctor, he doesn't go around falling in love with people. And if you think he's anything that small or that ordinary, then you haven't the first idea of what you're dealing with.”


Doktor, River’ı belki de farklı bir şekilde seviyordur. Çünkü bölüm boyunca River’ın onu hatırlamamasına ve River’ın kocalarına pek bir sinir oldu. River’ın “daha önce karşılaşmış mıydık?” sorusuna “insanlar bunun için şema tutuyor” diye cevap verdi ya elimdeki şemayı usulca yere bıraktım, o anda :)


River’ın kocalarına seslenişini duydukça Doktor’un kıskançlık krizine girmesi, River öpüşürken ki iğrenme mimikleri bölümün efsaneleri oldu. Zaten Peter Capaldi’yi bu sezon Doktor olarak daha da benimsememize neden olan vücut dili ve o mimikleri oldu.

 Yeni yıl için hediye düşünler var ise...

Doktor da olsa bir erkek. Pek çok erkek gibi hislerini dile getiremiyor diyelim. Ama pek çok erkekten farkı var. Bir kere sonik tornavidası, iki kalbi ve insanın kalbini çalan jestleri var. Önemsediği kadına sonik tornavida hediye etti. Daha ne olsun <3

Diğer sayfadan devam edelim ^.^
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER