Kıskançlık sonu uçuruma çıkan bir yol gibidir…

Olaylardan olaylara sürükleyen, yeni hikayelere kapılar açan bolca gözyaşı döktüren bir bölümü daha geride bıraktık. Aslında bölüm finaliyle gelen sürprizi görünce dizinin sadık seyircilerinden biri olarak hem çok kırıldım hem de çok sinirlendim.  “Shonda yine yaptı yapacağını!” dedim. O kısma geleceğim ama öncesinde bölümde neler oldu,  bu hafta hangi karakterlerimizin hayatlarına dokunduk şöyle bir göz atalım.

3.bölüm yazımda Grey’s Anatomy’i her bölümü farklı bir karaktere ayırdığı için seviyorum demiştim. Bu bölüm de oklarımız Jo Wilson ve Stephanie Edwars’a çevrilmişti. Hemen Wilson ve Edwars’ın kim olduklarına dair ufak bir hatırlatma yapıp yoluma öyle devam edeyim. Bu iki hanım kızımız ihtisasının ortasında olan genç asistanlarımız ikisi. (Kaç sezon oldu halaaa uzmanlıklarını alamadılar.) Wilson bizim mükemmel pediatri cerrahımız Alex Karev ile birlikte. (Bu birlikteliği onaylıyor muyuz? Aslaaa!) Edwars da kısa bir süre Jackson ile beraber olmuş ama Jackson onu terk edip April’a aşkını itiraf edip düğünden kaçırmıştı. Bu olaydan sonra hep işine odaklanmış ve başarılı bir doktor olmak için çok çalışan bir Edwars izlemiştik. (Bu yönüyle bana fazlasıyla Christina’yı hatırlatıyor.)

Aslında tüm olay Meredith’in evinde uzman doktorlara yemek vermesi ve Amelia’nın bir hastasına yeni bir tedavi yöntemi uygulamasıyla başladı. 3.bölüm yorumumda biraz Meredith ve Alex ilişkisinden bahsetmiştim. Yalnız Meredith ne kadar Alex’e bağlıysa aynı derecede Wilson’a da uzak. Anlayacağınız tam bir kaynana, tam bir görümce. Alex için de aynı durum geçerli aslında. Hayatındaki insanlar Meredith ve diğerleri olarak ayrılıyor. Hatta çoğu zaman bu yüzden Wilson’u geri plana atıyor. Wilson da sürekli bu durumdan şikayet edip duruyor. Üstelik uzman doktorlarımız da onu Edwars kadar ciddiye almıyor. Bunu da sürekli belli ediyor. Tüm bunları düşünerek söylüyorum ki sonunda beklenen oldu ve Wilson, Edwars’ı kıskanmaya başladı. Zaten bencillikte zirveye yaklaşmışken bir de üstüne kıskançlık eklendi. Bir yanda Amelia’nın sağ kolu gibi gördüğü Edwars, diğer yanda Maggie ve Meredith tarafından ameliyathaneden çıkarılan Wilson…


Richard Webber oley!

Amelia, ciddi bir beyin ameliyatı geçiren hastasının ne kadar çabuk ayağa kalkarsa o kadar çabuk iyileşeceği iddiasıyla yeni bir tedavi yöntemine başvurdu. Şöyle ki ameliyattan birkaç saat sonra hastasını yürüterek iyileşme sürecini hızlandırıyor ama hastanın bırakın yürümeyi kendi kendine nefes alacak hali bile yok. Hastanın çaresizliğini ve acı çektiğini gören Edwars bu uygulamayı reddetti ve görevini Wilson’a devretti. Wilson da zaten dünden razı, uzman bir doktorun gözüne girebilmek için her şeyi yapar. Yalnız Amelia, Edwars’ın yerinde Wilson’u görünce kıyameti kopardı ki bence haklı. Sonuçta hastasını en güvendiği asistanına emanet etmiş kadın.

Başından beri bu tedaviye karşı çıkan Edwars da sonunda nedenini açıkladı. O da çok küçükken “Orak Hücreli Anemi” için bir klinik deneyine katılmış ve bu onu psikolojik açıdan çok yaralamış. Bu yüzden de aynı şeyi başka bir hastaya yapamayacağını söyledi. Bunu duyan Amelia, Edwars’ı anlayışla karşılasa da hikayenin altında bir fesatlık arayan Wilson yalan söylediğini düşündü. (Ben bu bölüm Wilson’a çok bilendim. Artık kusuruma bakmayın.) Gidip hemen Amelia’ya kızın yalan söylediğini aslında hasta olmadığını söyledi. (Şuraya bir Koriş repliği bırakıyorum; “Pissssss Wilson!”) Yalnız Amelia’ya da çok kızdım bu bölüm. İnsan sorgusuz sualsiz inanır mı Edwars’ın yalan söylediğine. Siz beraber ne tümörlere çare buldunuz, gecelerce hastanede sabahladınız. Önce bir dinleseydin ama hep söylüyorum şu hastaneden Richard Webber olmasa bu doktorlar asla doğru yolu bulamaz. Yine olaya el atan Webber, Edwars’ın hikayesini doğruladı. Neyse, en azından bu hikaye Edwars ve Amelia’yı daha da yakınlaştırdı ve Edwars’da Meredith’in uzmanlar yemeğine katılma şansı yakaladı. Ama Wilson ve Edwars için aynı şey geçerli değil. Bu yaptığıyla Wilson hastanedeki tek ve en yakın arkadaşını kaybetti. Siz siz olun kıskançlık girdabından uzak durun…

Kaç öğrenci böyle sarılmıştır hocasına?

Bir sonraki sayfaya geçiniz. :)

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER