Mühür kimdeyse Süleyman odur!
İlişki Durumu: Karışık dizisinin yirmi ikinci bölüm yorumunu sonlandırırken bölümdeki ruh halimi anlatan en iyi hissin merak olduğunu yazmıştım. Murat’ın, aslında Elif’in hamile olmadığını duymasının neleri değiştireceğini, dengeleri nasıl oynatacağını çok merak ediyordum. Hepsi olmasa bile aklımdaki soruların bir kısmının cevabına ulaştım. O halde cevaplarla birlikte hadi yirmi üçüncü bölümün yoruma başlayalım. :)

**

Yirmi üçüncü bölüm itibariyle aramıza Elif’in annesi ve babası da katıldı. Perihan Hanım Teyze (Gaye Çankaya) ve Ekrem Bey Amca (Oğuz Okul). İkisine de selamlar ve hürmetler. Hikâyede yeni karakterler görmek çok güzel, bunun Elif’in anne ve babası olması ise daha güzel. Taaaa Elif, gazetelere sayfa sayfa röportaj verirken sevgili arkadaşım Mantar Çorba’cığım bir tweet atmıştı. (Stalkladım ve buldum.)


Beyler, bayanlar arkadaşım haklı. Elif, gerçekten de ailesi karşısında zor duruma düştü. Perihan Hanım Teyze, Elif’in çok üstüne gitmedi ama bir sorusu yetti: Can da seni seviyor mu? Anne yüreği işte… Ekrem Bey Amca ise küplere binmiş, o kesin. Surat bir karış! Resmin geneline baktığımızda ise Güvener Ailesi Can’a onaylamıyor ama ne yapacaksın işte gençler birbirini görmüş, beğenmiş.

Bu süreçte Güvener Ailesi’nin tek imtihanı sadece Can değildi. Bir de Mediha Hanım Teyze vardı ve bu bölüm de döktürdü.

Beylerden "Bizim burada ne işimiz var?" duruşu.

Eğri oturup doğru konuşmak (yazmak) gerekir. Mediha Hanım Teyze’yi hiçbir zaman normal bir insan olarak tanımadık. Hani benim aklıma bir çırpıda gelen vukuatları: Ayşegül’e üfürüklü su içirtmeye çalışmak, peşine adam takıp fotoğraflarını çektirmek. Yapabileceklerinin sınırını düşüne düşüne Elif ile hamilelik yalanını içine girdiğini gördük. Ancak bu büyük yalanın yabancı oyuncusu sahte Doktor Naci’nin Mediha’nın başına bela olabileceğini hiç düşünmemiştik değil mi? Niyeti bozmak dedikleri bu olsa gerek. Naci cidden niyeti bozmuştu. Mediha'ya olan aşkına (?!) karşılık alamayınca bir de demez mi “Sırrını yayarım!” diye. Sanki hayır işi yaptı! Mediha onu ne yapar biliyor musunuz?

Hak edeni dövelim. (Kamu spotu)
 
Bu karmaşada, yine arada kalan Can oluyor ya. Siz de Can için “Bu çocuk hep iyi niyetinden kaybediyor. Azıcık akıllansanaaaa!” demiyor musunuz? Ayşegül, İso, Mediha, Murat, Elif, Elif’in ailesi derken kafası iyice çorba oldu. Bu kadar gürültü içinde somon rengi damatlık Can için bardağı taşırdı.

Bir anlık bir sinir, ardından gelen karar…

Aldığı kararın sonucu ve olayların devamı için yepisyeni bir sayfaya geçelim mi?->
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER