Dünya Televizyon Gününüz kutlu olsun!

Dünya Televizyon Gününüz kutlu olsun!
Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 1996 yılında belirlendiğinden beri 21 Kasım, Dünya Televizyon Günü (World Television Day) olarak kabul ediliyor. 

Yaygınlaşmasıyla birlikte haber alma, eğitim ve eğlence alanlarında devrim yaratan televizyon, günümüzde teknolojiye ayak uydurarak gelişmeye devam ediyor. Televizyonculuk anlayışı çağ ile birlikte değişmeye devam ederken, izleyiciler üzerindeki etkisinden hiçbir şey kaybetmiyor. Bilgisayar sistemleri ve internetin gelişimiyle birlikte kendini daha ileri taşımaya devam ediyor. Hala evlerimizde önemli bir yer kaplayan televizyon bazen akşam haberleriyle, bazen en sevdiğimiz dizi ya da programlarla hayatımızın büyük bir kısmını kaplıyor. Üstelik buradaki yayınlar eskiden olduğu gibi televizyon yayın akışına bağlı kalmak zorunda değil. İnternetin getirileriyle birlikte istediğimiz zaman, istediğimiz yerde arzu ettiğimiz içerikleri izlemek giderek daha mümkün hale geliyor. Kaçırdığımız yayınları daha sonra tekrar bulup izleyebilmek, kaydedip sonradan seyretmek mümkün. Dünya genelinde bu trende yönelen oluşumlar hızla takipçi ve müşteri kazanmaya devam ediyor. Seyircilerin bu yönelimiyle birlikte teknoloji çağındaki diğer her şey gibi televizyonculuk da farklı formlara bürünüyor ve gelişiyor. Bu özel gün de televizyon yayıncılığını, televizyonun kitlesel iletişimde tuttu önemli yeri, gelişen teknolojiyle gelişimini kutluyor.


Televizyonun gelişimi

Dünya Televizyon Günü'ne özel olarak kısa bir video Youtube üzerinden yayımlandı. Burada özellikle gençlerin televizyon izlemeye yönelik alışkanlıkları dikkat çekti. "Biz televizyon jenerasyonuyuz!" sloganıyla başlayan videoda gençler tabletlerinden, kişisel bilgisayarlarından, televizyonlarından, cep telefonlarından istedikleri yayına erişebiliyor. Bu yayınları arkadaşlarıyla birlikte izleyip, paylaşabiliyor. 30 saniyelik video "Televizyonu seviyoruz!" sözleriyle son buluyor. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER