Sonbaharda Sosyal TV başkadır

Sonbaharda Sosyal TV başkadır

Okulların geç başlaması ve bayram tatili derken bu sene televizyon sezonu açılışlarını biraz daha geç tamamladı. Ekim ayı boyunca yeni yayınlar ekranlarımızda yer bulurken bir taraftan da sevdiğimiz, aşina olduğumuz yüzlere yeniden kavuştuk.

Kocamın Ailesi, Karagül, Kiraz Mevsimi, Acil Aşk Aranıyor, Maral, O Ses Türkiye ve Beyaz Show sezon açılışlarını yaparken, Kara Sevda, Evli ve Öfkeli, Hatırla Gönül, Eve Dönüş, Gamsız Hayat, Kısmetse Olur ve Analar ve Anneler ilk kez seyirci karşısına çıktı. Yaz dizilerinden Tatlı Küçük Yalancılar, Buyur Burdan Bak ise Ekim ayında ekranlara veda eden yapımlar oldu.

FOX sezonu Ekim’de açınca…

FOX TV yeni yayın dönemine neredeyse Ekim’de başladı diyebiliriz. Kanalın sadık izleyici kitlesine sahip, ses getiren dizileri Karagül, Kiraz Mevsimi ve Kocamın Ailesi birbiri ardına yeni yayın dönemine başladılar.


Şüphesiz bu yapımlar arasında Sosyal TV’de en sesli açılışı yapan Kiraz Mevsimi oldu. Yazdan beri dizilerini heyecanla bekleyen, adım adım setleri takip eden izleyiciler 3 Ekim akşamı muratlarına erdi. Öykü ve Ayaz #AşkGeliyor diyerek ekranlardaki yerini alırken dizi o gece #KirazMevsimi etiketi ile 7 saat 49 dakika Türkiye Trending Topic listesindeydi ve etiket 52 milyon kez izleyicilerin Twitter akışında yer aldı. Ayrıca dizi, açılış gecesinde 11.271 Sosyal TV izleyicisinden toplamda 43.665 Tweet alarak Cumartesi listesinde açık ara birinciliği elde etti. 


Ekim ayı boyunca dizinin performansını değerlendirdiğimizde ise 2. sezonun 3. bölüm itibari ile içerik sayısında ve izleyici sayısında bir düşüşün hâkim olduğunu görüyoruz. 24 Ekim’de yayınlanan bölümü ile bir hafta öncesine oranla içerikte %38 düşüş yaşarken, izleyici sayısında da %35’lik bir düşüş yaşadı.  

Beyaz Show aramıza Güneşin Kızları ile hızlı döndü….

Sosyal TV’nin parlak programlarından Beyaz Show bu sezon açılışını hızlı ve ses getirir bir konuk listesiyle yaptı. 23 Ekim’de ekranlara dönen Beyazıt Öztürk, Sosyal TV’nin gene çok ses getiren bir başka dizisi Güneşin Kızları ekibini konuk edince hayli ses getiren bir geceye imza attı. 


Güneşin Kızları izleyicileri dizide Ali ve Selin karakterini canlandıran Tolga Sarıtaş ve Hande Erçel’in an be an ekran görüntülerini paylaşırken, Beyaz’ın Güneşin Kızları skeci geceye damgasını vuran anlar arasında yer aldı. Sezon açılışını 12.182 izleyicinin parmak uçlarında aldığı 33.012 tweet ile yapan program o gece 7 saat 17 dakika boyunca Trending Topic listesinde kaldı.
BUNLARI DA SEVERSİN

DİZİ-YORUM : SEZON 2 , Bölüm 74
DİZİ-YORUM : SEZON 2 , Bölüm 73
DİZİ-YORUM : SEZON 2 , Bölüm 72
DİZİ-YORUM : SEZON 2 , Bölüm 71
DİZİ-YORUM : SEZON 2 , Bölüm 70
DİZİ-YORUM : SEZON 2 , Bölüm 69
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER