Fenerbahçe-Ajax: A.Ba'nın kadri yağmurda bilinir

Fenerbahçe-Ajax: A.Ba'nın kadri yağmurda bilinir
Fotoğraf: Fanatik
Son Kayseri maçındaki rezalet futboldan sonra bu güçlü kadroya olan güven, fazlasıyla sarsırmıştı. Ligin lideri, harika mükemmel takımdan 2; ondan biraz daha az harika olan lig ikincisi takımla aynı puandaydı evrenin en kötü takımı (!) Fenerbahçe. Sahadaki bırakın ölü halini, ölmüş ve cesedi çürümeye başlamış takım 3 puan almayı bildi ne olursa olsun.

3 ayaklı zor maç serisinin ilk maçı kayıpsız atlatıldı. Ancak bugünkü Ajax maçı için çok umutlu değildi çoğu kişi. Doğal olarak süper yorumcular Fenerbahçe'yi yerden yere vurdu, kesti, biçti, parçaladı. Bugün herkes akbaba gibi bekliyordu Fenerbahçe'yi bitirmek için. Gelecek kötü bir sonuçta süper yorumcular bilenmiş bekliyor olacaktı. 

Maç dengeli başladı. Ajax topa daha çok sahip olan taraf gibi gözüktü ilk on dakika. Sonra Fenerbahçe'nin baskısı başladı. 5 dakikada 4 gol girişiminde bulundu Fenerbahçe. Topun genelde Ajax'ta olduğu ama Fenerbahçe'nin daha çok gol girişiminde bulunduğu bir ilk yarı oldu. Ba ve Kjaer belki de sezonun en iyi savunma performansını gösterdi. Özellikle Ba hatasız oynadı. Soğukkanlı haliyle ve Snoop Doggvari imajı ve cool hareketleriyle Bruno Alves'ten daha iyi olabileceğini gösterdi.


Fotoğraf: Fanatik

İkinci yarının başından 75. dakikaya kadar Fenerbahçe'nin üstünlüğü vardı. Baskılı oyun, Ajax'ın çizgiden çıkardığı toplar vardı. 75. dakikadan sonra Fenerbahçe fizik olarak düştü. Ajax gelmeye başladı. Ancak Fenerbahçe pozisyon vermedi. Fabiano iyi bir top çıkardı. Onun dışında top bile gelmedi kaleye. Nani çok yoruldu. Ama çok faul aldı ve topun Fenerbahçe'de kalmasını sağladı. Topu ayağında çok tutuyor bundan vazgeçmeli. Van Persie-Fernandao, Diego-Ozan değişiklikleri direnci arttırmak için gibi geldi bana. Ajax'ın gelmeye başladığında yapıldı bu değişiklikler. 

Dakikalar 89'u gösterdiğinde Caner'in kullandığı köşe vuruşunda Fernandao yine yükseldi ve yine vurdu. Fernandao ülkemizdeki en acayip futbol mertebesi olan nöbetçi golcülüğe doğru ilerliyor. Abdoulaye 'Snoop' Ba bugün hayatının maçını oynadı. Tek hatayla oynadı. Tam bir görev adamı. Hiç riske girmedi, temiz bir oyun çıkardı. Bu stoper ikilisi bozulmamalı ve Ba'ya güven duyulmalı. 
Fenerbahçe'de Emre'nin yokluğu çok hissediliyor. Yerine giren Ozan beklenenin çok altında. Yağmur altında oynanan maçta Ozan'ı izlerken aklıma Emre'yi getiren şarkı Erkin Koray'dan gelsin:

Yağmurun sesine bak.her damlada ah ettim / hayatıma kahrettim / o kadar üzgünüm ki/ seni nasıl kaybettim
seni nasıl kaybettim....

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER