Kayserispor-Fenerbahçe: Hep Sıkıntıdan

Kayserispor-Fenerbahçe: Hep Sıkıntıdan
Fotoğraf: Radikal
Milli maç dönüşleri her zaman zordur. Fenerbahçe için daha da zor olacağı belliydi. Henüz oturmamış kadro ve takımın dörtte üçünün milli maç yorgunu olması Fenerbahçe'yi Kayserispor önünde çok zorladı. Oyun çok kötüydü. Fenerbahçe çok çok çok kötü oynadı. Ama kazanmasını bildi.

Bugün bize hayatımızdan 90 dakika çalan futbolculara teessüf ediyorum. "İstanbul-Ankara arası 1.5 saate düşüyor." haberlerini yıllardır duyarız. İstanbul'dan Ankara'ya varana kadar birkaç pozisyon bulunabilir. Büyükada'dan Kabataş'a kadar bir iki çalım güzel pas. O da yok. Aydın - İzmir arası 2-3 tane kanat bindirmesi, dripling olsa ne güzel olur. Maalesef... 

Antalya'da 48 yaşındaki emekli işçi 20 Eylül sabahı uyandığında bir gözü görmüyordu. Akdeniz Üniversitesi'ne gitti. Apar topar ameliyata girdi ve 1.5 saatte ameliyattan çıktı ve görmeye başladı. İnsanların para ödeyip izlediği futbol, bu kadar kötü oynanmamalı. Hem Fenerbahçe hem Kayserispor çok kötü oynadı. 1.5 saat insan hayatında o kadar büyük bir zaman ki hayatınız alt üst olabilir. Bu kadar sıkıcı bir pazar akşamüstü bir daha kimse yaşayamaz. 

Maç boyunca 30 defa saate baktım, soda içtim, tuvalete gittim 1-2 kez. Pardon lavaboya . Dergi karıştırdım. Twitter, Facebook, Instagram'da 5'er kez dolandım. Yeni profiller keşfettim. Ama dakika hala 60'tı. Bu hayatı sorguladım. Maç boyunca düşünecek çok vaktim oldu. Gelecek planları yaptım. Sonra bozdum. Bekledim bir şey olur diye, sonra kendime alıştım. Festival filmi gibi hissettim maçı. Akmayan, ilerlemeyen.. Vermek istenilen mesajı izleyicinin bulmasını bekliyordu futbolcular. Fenerbahçe futbolcularının yarısı sarı kart gördü. Hep sıkıntıdan. Kayserisporlu Mustafa Akbaş 82. dakikada kırmızı kart gördü. O da hep sıkıntıdan. 95. dakikada Volkan kavga çıkardı. Çünkü çoooook sıkıldı.
 
Fenerbahçe'nin iyi tarafları haftalar sonra pozisyon vermemesi ve gol yememesiydi. Bir de Van Persie'nin şahane golü... Kayseri kendi sahasında iyi direndi. Keşke her Anadolu takımı Fenerbahçe'ye direndiği kadar diğer takımlara da dirense. Bu haftanın ilk maçı her şeye rağmen kayıpsız geçildi. Sırada Ajax ve Galatasaray maçı var. İkisi de Kadıköy'de . Bu büyük avantaj. Özellikle derbi için tabii ki.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER