Homeland'in 5. sezonunda neler olacak?

Homeland'in 5. sezonunda neler olacak?
Showtime'da ekrana gelen başarılı politik gerilim dizisi Homeland'in beşinci sezonuyla hikayesine devam edecek. Bir anlamda yeni bir başlangıç yapan dizinin yeni bölümlerinde neler olacağı izleyiciler için büyük bir merak konusu. Peki yeni bölümlerden ne beklemeliyiz?

Hepimiz biliyoruz ki beşinci sezonda iki senelik bir zaman atlaması yaşanacak. Carrie'yi Berlin'de kendisine yeni bir hayat kurmuşken göreceğiz. Geçtiğimiz sezon finalinde Carrie, sevdiği işinden vazgeçmeye karar vermişti. Bu başarılı sezonun ardından da dizi birden fazla Emmy Ödülü'ne aday gösterildi. Ödül töreninden elleri boş döndüler, ancak Homeland'in yolculuğu devam ediyor.

Dizinin yapımcılarından Alex Gansa, hikayeyi yeniden başlatmak için bir şansları olduğunu ve bunu kullandıklarını dile getiriyor. Yeni bölümlerin çekimleri Berlin'de gerçekleştirildi. Böylece Homeland, Berlin'de çekim yapan ilk Amerikan dizisi oldu. Dizi daha önce Pakistan, Islamabad ve Güney Amerika'da çekilmişti. Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl hikaye Türkiye'ye de tanınacaktı. Ancak Türkiye'nin Homeland'in İstanbul'da geçecek bütün bölümlerin senaryosunu istemesiyle bu planlar gerçekleşmemişti. Onun yerine çekimler Güney Afrika'ya taşınmıştı. Şimdi böyle bir sıkıntı olmayınca çekimler gerçekten de Berlin'de gerçekleşmiş. Ekip bu değişimin diziye bir canlılık kattığını düşünüyor. Almanya'nın coğrafi konumu da elbette hikayeye bir sürü şey katıyor. Almanya'nın farklı kültürel yapısı, Putin yönetimindeki Rusya'nın hemen yakında oluşu yeni etmenler olarak Homeland'e yansıyor. 

Yeni bölümlerde dördüncü sezonun ardından iki yıl geçiyor. Artık Berlin'de yaşayan bir Carrie var. Burada bir Alman avukatla görüşmeye başlıyor. Bu yeni karaktere Inglourious Bastards filmiyle tanınan Alexander Fehling hayat veriyor. CIA'yi bırakan Carrie, Otto Düring isminde bir milyoner için çalışmaya başlıyor. Bu milyonere de Sebastian Koch hayat veriyor. Carrie, kurduğu bu yeni hayatta kızına istediği gibi zaman ayırmayı da başarıyor. Bir anlamda Carrie'nin hayatının mutlu bir döneminde olduğunu söylemek mümkün. Ancak bu şahane tablo uzun süreli olmuyor. Düring'in Wikileaks'i andıran şirketlerinden birisi hackleniyor. Bu işin arkasında CIA'in olduğu ortaya çıkıyor. Doğal olarak oklar hemen Carrie'ye yöneliyor. CIA'yi bıraktığı için onlar tarafından dışlanan Carrie, yeni işinde de hain ilan edilmiş oluyor. Bu noktada Peter Quinn yeniden devreye giriyor. İkilinin arasındaki farklı ilişki araya giren zamanla eskimemiş gibi görünüyor.

İzleyicilerine taze bir başlangıç vaat eden Homeland, yeni bölümleriyle Amerika'da 4 Ekim'den itibaren ekrana gelecek. Dizi ülkemizde de Fox Crime'da izleyiciyle buluşuyor. 

Kaynak: EW
Yazar: Lynette Rice


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER