Filinta sezon açılışına dövüş sahneleri damgasını vurdu!

Filinta sezon açılışına dövüş sahneleri damgasını vurdu!
TRT1'de ikinci sezon yayınına geçen hafta cuma akşamı başlayan Filinta'ya dövüş sahneleri damgasını vurdu. Muhteşem Yüzyıl dizisinin de koreografı olan Mehmet Ali Karakuş tarafından tasarlanan sahnelerde rol alan oyuncular at binicilik, kılıç ve yakın dövüş çalışmaları yaptılar. 15 Haziran'da hazırlık çalışmalarına başlayan oyuncular, 3 Ağustos'ta bölüm çekimlerine başladılar. Çekimler esnasında da antremanlara devam ettiler.

Filinta'nın dövüş sahneleri için ayrıca Hollywood'dan da destek alınıyor. Alman stund koreografı Mike Moller zaman zaman ülkemize gelerek danışmanlık yapıyor. Ayrıca Filinta'da bölüm başı 1200 yardımcı oyuncu; 120 ila 150 dublör ve dövüş yardımcısı kullanılıyormuş.

İlk bölümde etkileyici bir açılış bloğu olarak izlediğimiz Farah'ın (Berrak Tüzünataç) kutsal vazifeyi yerine getirecek son altı savaşçı arasına giriş biletini kazandığı ve Filinta Mustafa ile Bıçak Ali'nin eğitimden mezuniyeti mahiyetindeki ustalarıyla dövüşme sahnelerinin videosunu izleyemeyenler ya da yeniden izlemek isteyenler için yayınlıyoruz.

İşte o video!


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER