How I Met Your Mother 10 yaşında!

How I Met Your Mother 10 yaşında!
CBS'de tam dokuz sezon boyunca ekrana gelen komedi dizisi How I Met Your Mother tam 10 yıl önce bugün yayın hayatına başlamıştı. Unutulmaz sahneleriyle ve geyikleriyle efsaneleşen bu diziyi gelin yeniden hatırlayalım.

19 Eylül 2005'te ilk bölümü izleyici karşısına çıkan How I Met Your Mother da Josh Radnor, Jason Segel, Cobie Smulders, Neil Patrick Harris ve Alyson Hannigan başrollerde yer alıyordu. Dizi temelde Ted Mosby'nin çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştığını anlatmak istemesiyle başlıyor. Hikayeyi 2030 yılında anlatan Ted, 2000li yılların başına geri dönüyor. Kendi gençliğinden, New York'taki hayatından, mimar olarak ilerleyişinden ve elbette arkadaş çevresinden bahsetmeye başlıyor. Bu arkadaşların arasında uzun zamandır birlikte olan Marshall Eriksen ve Lily Aldrin çifti, çapkın Barney Stinson ve Ted'in ilgisini çekmeyi başaran Robin Scherbatsky yer alıyor. Başlangıçta Ted ile Robin arasında bir ilişki başlıyor. Bu izleyicilerin bir süre "Olacak mı, olmayacak mı?" diye merak etmesine neden oluyor. Onların arasındaki ilişki son buluyor ancak arkadaşlık baki kalıyor.


E hani "Annenizle nasıl tanıştım?"dı bu hikayenin adı?

İlerleyen sezonlarda Ted hayatının kadınını aramaya devam ediyor. Kendisi için doğru bir kadın olduğuna inancı arada sarsılsa da ideal ilişkiyi aramaktan vazgeçmiyor. Yolunun kesiştiği kadınlara "gelecekteki eşi" gözüyle bakıyor olması bazen işleri zora soksa da, ortaya izlemesi keyifli anlar çıkıyor. Marshall ve Lily'nin ilişki git gelleri, her şeye rağmen bir arada kalmaları dizinin fonunda devam ediyor. Bu da Ted'in onun için doğru biri olduğuna inancını tazeliyor.

Elbette dizi Ted'in maceralarından ibaret değil. Barney'nin çapkınlık maceralar, Robin'in kariyer odaklı ilerleyişi arasında görüştüğü adamlar, Marshall ile Lily'nin ilişki sorunları da dizide büyük yer tutuyor.  

How I Met Your Mother deyince elbette değinmek gereken bazı şeyler var. Bunlardan biri kesinlikle Barney'nin Playbook'u. Bu kitapta Barney'nin kadınları tavlamak için kullandığı farklı bir sürü yol yer alıyordu. Kimisi çok zekice, kimisi oldukça absürt olan bu yöntemleri izlemesi büyük bir keyifti. 


Televizyon tarihinin en tatlı çifti olmaya adaylar...

Bir diğeriyse Marshall ve Lily'nin şahane ilişkisi... Ted'in üniversiteden arkadaşı olan bu ikili çok uzun zamandır birlikteydi. Birbirlerini çok iyi tanıyan, ilişkilerin iyi - kötü her türlü yönünü ekrana taşıyan, zorluklara birlikte göğüs geren, ilişki sahibiyden hayattan nasıl keyif alınacağını gösteren ikili dizinin en güzel yanlarından biriydi.

Beş kişiden oluşan bu grup sezonlar boyunca bir sürü maceraya birlikte göğüs gerdi. Dokuz sezon süren dizi sonunda çocukların annesini izleyicilerle tanıştırdı. Ancak dizi sonuyla izleyicilerden karmaşık yorumlar aldı. Büyük bir kitle finalin de alternatif sonun da büyük hayalkırıklığı yaşattığı düşünüyordu.

Öyle ya da böyle dokuz sezon boyunca ekrana gelen, hem eğlenceli hem de hüzünlü anlara ev sahipliği yapan, karakterleri izleyicilerle arkadaş haline gelen bu yapım can sıkıntınızı birkaç bölümden sonra geçirmeyi garanti ediyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER