Elveda Hannibal, yeniden görüşmek üzere...

Elveda Hannibal, yeniden görüşmek üzere...
Görsel kaynağı: hannibalsoffice.tumblr.com
Hannibal, geçtiğimiz cumartesi ekrana gelen "The Wrath of the Lamb" isimli son bölümüyle izleyicilere veda etti. Gelin Hannibal'ı uğurlarken diziye, oyuncularına ve hikayesine tekrar bir göz atalım.

Yaratıcılığını Bryan Fuller'in üstlendiği Hannibal yayın hayatına Apéritif ismindeki bölümüyle 4 Nisan 2013'te başladı. Bu ilgi çeken dizide Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne gibi oyuncular rol alıyordu. Dizinin ilk bölümünde FBI'da Davranış Bilimleri'nin başındaki Jack Crawford, bir seri katili yakalamak için Will Graham'ın yardımını istiyor. Graham, FBI Akademisi'nde eğitim veriyor ve sahalara geri dönmek konusunda pek istekli değil. Ancak Jack'in ona gelmek için haklı bir nedeni var. Bu da Will'in herkesle çok rahat bir şekilde empati kurabiliyor oluşu... Kendini bu cinayetleri işleyen psikopatın yerine koyarak olayın nasıl geliştiğini görebiliyor. Bu da cinayet davalarının çözülmesini oldukça kolaylaştırıyor. Ancak bu empati yeteneği, onun psikolojisi açısından sıkıntı yaratıyor. Bu yüzden de psikiyatrist Hannibal Lecter'dan ona yardımcı olmasını istiyorlar. Ancak elbette Hannibal Lecter'ın Will için başka planları var.

NBC'de ekrana gelen bu başarılı dizinin senaryosunu Bryan Fuller ve Thomas Harris kaleme alıyordu. Hannibal'ın yönetmenliğiniyse David Slade üstleniyordu. Amerikan dizilerinin geneline nazaran çizdiği farklı tabloyla, ulusal kanalda görmeye alışık olunandan fazla kanlı suç mahalleriyle Hannibal izleyicilerin bir kısmının ilgisini çekmeyi başardı. İlk iki sezonu boyunca da oldukça başarılı bir ilerleyiş sergiledi. Hatta ilk iki sezon finali de izleyicilerde büyük merak uyandırmayı başardı. Ancak üçüncü sezon NBC'nin diziyi iptal ettiğini duyurmasıyla başladı. Elbette çekilen ve kanalın çoktan satın aldığı bölümler ekrana gelmeye devam etti. Ancak üçüncü sezonun on üçüncü bölümüyle birlikte dizinin bitecek olması hayranları mutsuz etmeye yetti. O sebeple Hannibal izleyicileri hızla diziye yeni bir yuva arayışına girişti. Akla ilk gelenler Amazon ve Netflix gibi online platformlar oldu. Ancak Hannibal'ın eski bölümleri için Amazon'la anlaşması olması, dizinin yoluna Netflix'te devam etmesine engel oldu. Amazon ise diziyle çoktan ilgiliydi. Hatta yeni bölümleri olabildiğince hızlı istiyordu. Ancak Bryan Fuller'in American Gods dizisi için Starz'la anlaşmış olması, hızlı bir dördüncü sezona büyük engel teşkil ediyordu. Doğal olarak Amazon'la da anlaşma gerçekleşemedi. Bu süreçte dizinin kalan bölümleri de ekrana geldi ve Hannibal'ın televizyon macerası geçtiğimiz hafta son buldu.

Yine de ne izleyiciler ne de Bryan Fuller Hannibal'a veda etmeye hazır görünmüyor. Ünlü yapımcı son bölüm olan The Wrath of the Lamb'in ekrana gelmesinin ardından "Bu proje ben ölene kadar bitmiş sayılmaz" minvalinde bir açıklama yaptı. Bu da Hannibal sevenlerin umutlarını taze tutmaya devam ediyor. 

Eğer kanlı suç mahalleri görmekten rahatsız olmuyorsanız ve farklı bir suç dizisi izlemek istiyorsanız Hannibal'a mutlaka bir şans verin diyoruz. Belli mi olur, bakarsınız Bryan Fuller sözünü tutup bir dizi ya da filmle hikayeye devam eder.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER