Kiralık Aşk'ta aşk itirafları nasıl gelir?

Kiralık Aşk'ta aşk itirafları nasıl gelir?
Yaz ayının fenomen dizisi Kiralık Aşk'ı bilmeyeniniz yoktur. Hangi ortama girsem konu bir şekilde illa ki dönüp dolaşıp bu diziye geliyor. ''Bu Ömer ne yapmak istiyor?'' ''Defne'ye çok üzülüyoruz kız arada kaldı.'' ''Ömer gibi adamlar hep dizilerde zaten ama Defne de ne güzel kız bebek gibi. '' vs. gibi cümleler dönüp duruyor eş, dost sohbetlerinde. Ama herkesin merak ettiği bir şey var ki o da Defne ve Ömer çiftinin aşk itirafının ne zaman ve nasıl olacağı.

Bu gruba kendimi de dahil ediyorum. Hem de en ön sıralardan. Yerli dizileri çok izlemem, dram hiç sevmem. Böyle arada Kiralık Aşk gibi, ilk anda beni içine çeken yapımlar olduğunda, yılda bir kere de olsa geçiyorum ekran karşısına. O zamanlarda bile, fragmana ya da özete bakarak az çok tahminde bulunurum, bölümler ve olacaklar hakkında. Yanıldığım zamanlar da azdır. Ama Kiralık Aşk, bu yargımı yıkan dizi olma yolunda hızla ilerliyor. ''Tahmin edilemeyen yerli dizi mi olur canım?'' dedirtecek bir kurguda devam ediyor. Bu da bizi asıl sorumuza getiriyor: ''Bu aşk itirafları nasıl gelir?''

Bununla ilgili RaniniTv'nin ana sayfasında bir anketimiz var ama ben yine de aklıma gelen olası tahminleri yazmak istedim. Belli mi olur? Belki biri tutar.

-Kavga anında biri ağzından kaçırır:

Açıkçası bu ihtimal, benim en yüksek olasılık verdiğim. Ne Defne ne Ömer, şu an mum ışığında bir yemekte bir ilan-ı aşk edecek bir çift görüntüsü çiziyorlar. Bu yüzden, araları yanlış anlamalar sebebiyle bu kadar gerginken ve sustukları içinde birikirken her şey bir anda olup bitecekmiş havası hâkim. “Bunu kim yapar?” derseniz eğer; iki tarafın da öfkelendiğinde gözünün hiçbir şey görmediğini hesaba katarsak, ikisi de olabilir.

-Defne birine anlatırken ya da kendi kendine konuşurken Ömer duyabilir:

Defne'nin kendi kendine konuşmaları çok meşhur, izleyenler bilir. E Ömer de pek çok kere bu anlara şahit oldu. O yüzden bu ihtimali de değerlendirmek lazım diyorum ben. Birine anlatırken duyma olasılığı ise çok az benim gözümde. Defne, bu aşkı çok dillendirmek istemiyor -ki iki tarafın ağzından da ''Ben âşık oldum!'' cümlesini hiç duymadık. Kendilerine söylerken bile…

-Ömer dayanamaz itiraf eder:

Bu başlığı görünce ''Ömer yapmaz öyle şey, en azından bir şeylerden emin olana kadar!'' dediğinizi duyar gibiyim ama o kadar emin olmayın. Aşk bu, belli mi olur? İnsana, ''Asla yapmam!'' dediği şeyleri bile yaptırır. Bu yüzden, bu ihtimali de değerlendirmeye almak lazım. Hem genel kanı “İlk itiraf erkeklerden gelir.” değil mi ama?

-Defne itiraf eder:

E Ömer itiraf eder de Defne edemez mi? Bal gibi eder. Bu dediğime ben inanıyor muyum peki? Hayır. Defne bu ''Ayrı dünyaların insanlarıyız.'' takıntısını yenmeden itiraf falan yapamaz. Ama %1 bile olsa ihtimal, ihtimaldir. Çıkmadık candan ümit kesilmez.

-Ömer kızı öper:

Karşılaştıkları ilk anda Defne'yi öpen Ömer'in, dokuz bölümdür hiç bu yönde bir atağının olmaması açıkçası beni biraz şaşırtıyor. Tamam, Ömer kibar adam, düşünceli, nazik falan ama sonunda bir erkek… Karşısında prenses gibi bir kız var, hem de âşık olduğu kız. Sonunda, “Madem biz konuşamayacağız, bari öpeyim. ”diyebilir. Ya da bir an tüm gemileri yakıp “Ne olacaksa olsun!” diyebilir. Sabır falan bir yere kadar. Tabii, bu öpüşme sonucu bir itiraf gelir mi? Ondan çok emin olamadım ben.

İşte benim teorilerim bu kadar. Sizin yorumlarınızı ve varsa farklı fikirlerinizi merakla alttaki yorum kutucuğuna bekliyorum.

Kitapkurdu

Bu da daha önce hazırlamış olduğumuz anketimiz. Hala oy vermediysen eğer;

Sizce Kiralık Aşk dizisinde ilk aşk itirafı kimden gelir?


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER