Ali ve Selin yangınına kibrit çakan etkenler!

Ali ve Selin yangınına kibrit çakan etkenler!
Çocukluktan sıyrılıp aşka düştüğünüz ilk ânı hatırlıyor musunuz? Belki henüz o viraja gelmediniz belki de çoktan aşkı teğet geçtiniz. Fakat kanının tuzu dudaklarına değmiş her aşık bilir ki sevginin yolu sınanmaktan geçer. Sizi güvenli kovuğunuzdan çıkarıp yokuş aşağı salıverir. Dünyanın tepesinden zeminine kayarken tepenizde patlayan maytaplar ve etrafınızda kopan kahkahalar birer ışık huzmesinden ibaret olur. Bazen birini bize çok benzediği için severiz, bazense hiç mi hiç benzemediği için. Ali ve Selin birbirlerine doğru hız kesmeden çekiliyorlar. Onları birbirlerine ve bizim gözlerimizi ekrana bağlayan şey ne peki?
 
Gençliğin tatlı yüzü
Gençliğin güzel bir yüzü, yaşlılığın güzel bir ruhu vardır derler. Ali ve Selin henüz gençliklerinin de güzelliklerinin de baharında ama ruhları da bundan geri kalmıyor. İnternet aleminde ''Bebekleri olsa ne kadar güzel olur'' konulu forumlar yapılan kaç drama çifti vardır ki?


Mission completed babe...
 
Maceraya gözü kapalı dalışları
Korkusuz insanı gözlerinden tanırım. Nerde girilecek bir karanlık var, nerde başa sarılacak bir bela var hemen bulurlar. Bütün amaçları zaten az sayıda olan sevdiklerini korumaktır oysa ki. Dünya dikenli bir hayat, gözükara gençlerde mi kabahat? Öyle iyi bir ikili oldular ki 911 Acil AlSel Hattı kurmalarına ramak kaldı. Hele ki bir gün ciddi anlamda birbirlerinin başının derde girdiğini görürlerse eyvahlar olsun! Siz vurursanız dikiş atarlar, AlSel vurursa toprak atarlar...


Yaklaşma, toz olursun!
 
Kalplerinden taşan tutku
Çalkalanmış soda şişesi gibi taşıyorlar efendim, durduramıyoruz! Birarada oldukları her sahnede uzandığımız kanepeden doğruluyoruz. Biliyoruz çünkü o iki çift göz temas edince biz kim olduğumuzu, nerde olduğumuzu unutacağız. Birbirlerinin eline bile dokunmadan büyülü bir zamana geçiş yapıyorlar sanki. Birbirlerini yumruklayarak hayata ve aşka davet ediyorlar adeta. Söz konusu aşksa kimsenin yöntemini yargılama şansımız yoktur değil mi?


Sen gülünce güller açarmış sahiden...
 
Tükenmeyen neşeleri
Acı bir gece vakti kapımızı çalınca elimiz ayağımız kesilir sanki. Ne yöne koşacağımızı, kimden yardım isteyeceğimizi bilemeyiz. İşte Ali ve Selin o anlarda neşelerine sığınan tiplerden. Kahkahamın gürültüsü küçük kalbimin telaşlı atışını bastırır düşüncesine sahipler. Selin de Ali de babalarının yükselen seslerinde kaybolmuş iki çocuk aslında. Selin yok saymayı ve acıyla dans etmeyi tercih ediyor, Ali ise acının suratına okkalı bir yumruk patlatmayı. Hâl böyle olunca onlar birbirlerinin dilinden çok iyi anlıyor. Bazen bağıra çağıra ağlamanın, bazen güvenilir bir omuza sığınmanın önemini hatırlatıyorlar.


Yemek programı sunsak?
 
Ateşin ortasındaki masumiyet
Hani hep diyoruz ya bu ikilinin kıvılcımları hepimizi sarıyor diye, onun önemli bir sebebi de masumiyetleri. Hayatlarını bir savaş alanı gibi görüp asla pes etmeyen iki insan birbirlerinin karşısında cılızlaşıyorlar. Bakışları sular seller gibi şeffaflaşıyor. Kalplerinin tınısı nerdeyse kulaklarımıza ulaşıyor. O serseri ve hırçın adam gidiyor, yerine gözleriyle kitaplar yazan çocuk geliyor. O havai ve umursamaz genç kadın gidiyor, yerine yaprak gibi titreyen küçük bir kız geliyor.
 
Hâl böyle olunca bize de onların ateşli ve merak uyandırıcı kimyasını keyifle izlemek düşüyor. Bakalım Ali ve Selin bizim onları hayal ettiğimiz ilişki durumuna ne kadar sürede gelecekler? Bekleyip göreceğiz...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER