Nedir bu Jane the Virgin ya da Juana la Virgen?

Nedir bu Jane the Virgin ya da Juana la Virgen?
Amerikan televizyonunda yayın macerasına geçtiğimiz sezonda başlayan Jane the Virgin, şimdi de Türk izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Bu haber hafta başı Ali Eyüboğlu tarafından yazılınca resmi olarak da onaylanmış sayıldı. Son olarak Desperate Housewife'ın başarılı uyarlamasına imza atarak (Umutsuz Ev Kadınları) dikkat çeken Med Yapım'ın yeni sezonda Kanal D için Venezuela menşeili Jane the Virgin'i uyarlayacak. Dizi hakkında diğer detayları da bu gün biz duyurduk.

Henüz adı belli olmayan uyarlamanın başrolünde de Kara Para Aşk dizisinden hatırlayacağınız genç oyuncu Damla Colbay yer alacak. Madem bir dizi daha Türk televizyonlarına uyarlanıyor, gelin birlikte bir Jane the Virgin'e ve onun da orijinal versiyonu olan Juana la Virgen'a bir bakalım.

Öncelikle Jane the Virgin'in Amerika macerasının başlangıcına göz atalım. Geçtiğimiz yıl The CW orijinali Venezuela'da ekrana gelen bir diziyi uyarlayacağını açıkladı. Tam alıştığımız kıvamda bir pembe dizi havasında olan proje, Ekim 2014'te ekrana gelmeye başladı. 

Hikayesi Miami'de geçen Jane the Virgin'de, Jane Villanueva isminde Latin Amerika kökenli bir genç kızın yanlışlıkla hamile kalması konu ediliyor. Tabii yanlışlıkla hamile kalmak deyince akla başta suni dölleme gelmiyor. Ancak Jane'in başına gelen tam olarak bu. Genç kadın bir gün rutin kontrollerini yaptırmak için doktora gidiyor. Ancak jinekoloju Luisa, o gün karısı tarafından aldatıldığını öğrendiği için perişan halde. Bu yüzden randevuların sırasını karıştırıyor ve suni dölleme işlemini Petra yerine Jane'e yapıyor. Bunu da iş işten geçtikten sonra fark ediyor.

Üstelik Luisa'nın bu işlem için kullandığı son örnek de onun erkek kardeşi Rafael'e ait. Luisa her ne kadar kızın hamile kalmayacağını umsa da, Jane yeni şikayetler sonucunda yeniden doktora gidiyor ve beklemediği bir şekilde hamile olduğunu öğreniyor. Sürprizin asıl büyük kısmıysa Jane'in daha önce hiç kimseyle birlikte olmayışından kaynaklanıyor. Bir sene kadar önce bir kanser dönemi geçiren Rafael bu örneği iyileştikten sonra yeniden çocuk sahibi olmak için saklamış. Evliliklerini en azından bir yıl daha sürdürüp, boşandıklarında 10 milyon dolarlık bir servete konmak isteyen karısı Petra, onun arkasından iş çevirip bu son örneği kullanmayı planlıyor. Ancak Luisa'nın gerçekleştirdiği yanlış işlem sonunda hamile kalan Jane oluyor. Zaten karısına aşkı son bulmuş olan Rafael, bir de onun tarafından aldatıldığını öğrenince bu evliliğe son vermeye karar veriyor. Böylece çocuğuna hamile olan Jane'le bir ilişki sahibi olma şansı elde ediyor.

Dizide talihsiz ve bir o kadar şirin Jane'i Gina Rodriguez canlandırıyor. Ona Rafael rolüyle Justin Baldoni ve Jane'in eski nişanlısı Michael olarak Brett Dier eşlik ediyor. Dizide ayrıca Andrea Navedo, Yael Grobglas, Ivonne Coll, Jaime Camil gibi isimler de rol alıyor.

Jane the Virgin, farklı tarzıyla ve dizide anlatıcı vazifesi gören Anthony Mendez'in kattıklarıyla büyük ilgi görmeyi başardı. Dizinin elde ettiği bu ilgi sadece reytinglerle sınırlı kalmadı. Jane rolü Gina Rodriguez'e 72. Altın Küre Ödülleri'nde "Komedi ya da Müzikal Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü kazandırdı. Hatta dizinin birçok izleyicisi Rodriguez'in Emmy adaylığı bile kazanabileceğine inanıyordu. Ancak beklenen adaylık gelmedi.

Hikayenin orijinali ise Venezuellalı yapımı olan Juana la Virgen'a dayanıyor. 2002 yılında ekrana gelmeye başlayan dizide Daniela Alvarado, Ricardo Álamo ve Roxana Diaz gibi isimler rol alıyordu. Dizinin 153 bölümlük orjinalinde Jane yerine Juana'nın maceraları izleyiciye sunuluyordu. Tıpkı Jane the Virgin'de olduğu gibi bebeğin babası olan Mauricio ile hamile kalan Juana arasında bir yakınlaşma oluyor, Mauricio'nun karısı Carlota da buna engel olmaya çalışıyordu.

Şimdi bu macera Türk televizyonlarında karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Hikayenin Venezuella yani orjinalinden uyarlandığını duyduk ama diğer uyarlama detaylarına henüz ulaşamadık. Bilgi aldıkça sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER