True Detective 2. sezona nasıl başladı?

True Detective 2. sezona nasıl başladı?
HBO'nun sevilen antoloji dizisi True Detective geçtiğimiz aylarda ekrana döndü. İlk sezonuyla hem izleyicilerden hem de eleştirmenlerden övgüler toplayan dizinin yeni bölümleri bekleneni verebildi mi? Gelin hep birlikte izleyicilerin görüşlerine bir göz atalım.

İkinci sezonun ilk bölümü Haziran ayında ekrana gelen True Detective reyting bazında bir şey kaybetmedi. Dizinin "The Western Book of the Dead" isimli bölümünü 3.2 milyon izleyiciye ulaşmayı başardı. True Detective'in ekrana gelen ilk bölümü 2.33 milyon kişi tarafından izlenmişti. Bu da dizinin izlenme oranını arttırdığını gösteriyor.

Reytinglerin durumu oldukça iyi de, izleyenler yeni hikayeden memnun mu? Malumunuz, dizinin ilk sezonunda şu an izlediğimizdan farklı bir hikaye anlatılıyordu. Hem senaryo hem de reyting açısından başarılı olan True Detective'in, yükselişini devam ettirmesi yeni hikaye ile oyuncular açısından oldukça önemli.

İkinci sezondaki hikaye konusunda izleyiciler ikiye ayrılmış durumda. True Detective takipçilerinin bir kısmı dizinin en az ilk sezonki kadar başarılı olduğunu düşünüyor. Empati kurmaya müsaade etmeyen karakterler, onların mücadele ettikleri zorluklar, aynı şehirde yaşayan birbirinden bağımsız görünen insanların arasında kurulan ilgi uyandırıcı bağlar gibi farklı sebeplerden diziyi övülmeye devam ediliyor.

Memnuniyetsiz seyirci dizi hakkınd geyik çevirmeye başladı bile. Foto: Jason Saenz ..

Ancak herkes durumdan bu izleyiciler kadar memnun değil. Her başarılı yapımda olduğu gibi, True Detective'in yeni hikayesi bir önceki sezonki olay akışıyla karşılaştırılıyor. Diziyi beğenmediğini dile getiren izleyicilerin şikayeti de bu noktada başlıyor. Kurduğu farklı ortam ve sahip olduğu değişik havayla gönülleri fetheden dizinin, bu sezon sıradan bir Hollywood yapımını andırdığını düşünenler var. Bu izleyiciler ilk sezonda alışılan gizemli konu, orijinal karakter ikilisinin yerini uyuşturucu üzerine kurulmuş bir polisiye diziye bıraktığını dile getiriyor. Üstelik hikayenin kötülüğünü, dizide rol alan başarılı oyuncuların bile kurtaramadığı kanaatindeler.

True Detective, şimdiye kadar ekrana gelen bölümleriyle sezonu ancak yarılayabildi. Hikayenin henüz sonlanmadığını göz önünde bulundurursak, izleyicilerin fikirlerinin zaman içinde değişme ihtimali var. Sezon sonunda izleyicilerin yeni bölümlerden memnun kalıp kalmadıklarını görebileceğiz. Ancak bunun için en az bir ay daha beklememiz gerekecek.
Kimilerinin çok beğendiği, kiminlerinin çok eleştirdiği True Detective, ikinci sezona "Other Lives" isimli bölümüyle yarın devam edecek. Diziyi Amerika yayınından 24 saat sonra Digiturk Dizimax Vice HD kanalında izleyebilirsiniz.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER