Ray Donovan, Masters of Sex ve The Strain yeni sezona nasıl başladı?

Ray Donovan, Masters of Sex ve The Strain yeni sezona nasıl başladı?
Geçtiğimiz pazar günü üç yeni dizi ekranlarımıza geri döndü. Bunlar Ray Donovan, Masters of Sex ve The Strain'di. Yaz ekranının vazgeçilmezleri haline gelen bu diziler, yeni sezona nasıl başladı? Reytingleri geçtiğimiz yıla göre artış gösterebildi mi? Daha da önemlisi bölümler izleyiciler tarafından beğenildi mi? Gelin hep birlikte bakalım.

FX dizisi The Strain'in ikinci sezondaki ilk bölümü yetişkinler arasında 0.78 reyting elde etti. Toplamda 1.6 milyon izleyiciye ulaşmayı başardı. Dizinin reytingleri geçtiğimiz sezon daha iyiydi. Ancak son zamanlarda Amerika'daki kablolu televizyon izleyicilerinde bir azalma yaşanıyor. Bu dönemde çok az kablolu televizyon dizisi The Strain'den daha çok izlenmeyi başarabildi. O sebeple dizinin durumu şimdilik hiç fena görünmüyor.

İkinci sezonun ilk bölümü izleyicilerden bazı olumsuz eleştiriler de aldı. Bunlar arasında en fazla dile getirileni The Strain'in dünyasındaki o kaos ve korku havasının New York geneline yayılmamış olmasıydı. Ortada vampirlik gibi büyük bir tehlike varken ve bu herkes tarafından bilinirken, insanların normal yaşamlarına devam ediyor oluşu gerçeklik dışı bulundu. The Strain bir yandan izleyicilere ciddi bir savaş ortamı olduğu izlenimi vermek isterken, diğer yandan kendi çabalarını baltalamakla eleştirildi.

Showtime'da ekrana gelen Ray Donovan ve Master of Sex reytingler konusunda pek başarılı görünmüyor. Dizilerin televizyon yayınları geçtiğimiz yıla nazaran daha az izlendi. Ancak ilk bölümlerin 2 Temmuz'da internet üzerinden erişilebilir oluşu durumu biraz toparladı. Bu sayede Ray Donovan'ın toplam reytinglerine bir yükselme görüldü. Masters of Sex'in reytingleriyse sabit kalmayı başardı.

Uzun bir aradan sonra ekrana dönen Ray Donovan'ın ilk bölümü izleyicilerin genelinden övgü dolu sözler almayı başardı. Bu sezon Katie Holmes'un konuk olduğu dizi, üçüncü sezona bomba gibi başladı diyebiliriz. Aynısını Masters of Sex için söylemek zor. İzleyicilerin bir kısmı yeni bölümü keyifle izlerken, bir kısmı zaman atlamasıyla gelen değişikliklerden pek memnun görünmüyor. Dizide yaşanan zaman atlamasıyla birlikte Virginia'nın çocukları ergenlik yaşlarına ulaştı. Bill'in ise üç çocuk sahibi bir babaya dönüştüğünü gördük. Libby ile Bill'in evlilikleriyse artık sadece kağıt üzerinde devam ediyor. Ancak bu zaman atlaması yardımıyla, hikayesi ikinci sezon sonlarına doğru kitlenen dizi, yeniden kendini toparlama şansı buldu. Bir yandan da Virginia ve Bill'in hayatlarının araştırmalarıyla ne kadar paralel ilerlediğini görme fırsatı yakaladık.

Yeni bölümleriyle geri dönen bu üç diziyi gelecek sezonda da ekranda görecek miyiz, şimdilik söylemek zor. Bu sorunun cevabını almak için gözümüz sezon onayı haberlerindeyken yazın sonlanmasını beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER