Game of Thrones'un Comic-Con panelinde neler oldu?

Game of Thrones'un Comic-Con panelinde neler oldu?

Bu sene Comic-Con’da Game of Thrones oyuncularının katılacağı paneli büyük bir heyecanla bekledik. Neticede 5. sezon biteli henüz bir ay olmamıştı; hatta Jon Snow’un kırkı bile çıkmamıştı.

Game of Thrones paneline hem oyuncular hem de seyirci bakımından büyük katılım vardı. Öncelikle üzülerek belirtiyoruz ki Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Lena Headey (Cersei Lannister), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister) ve Peter Dinklage (Tyrion Lannister) bu sene San Diego'ya adım atmadı. Kit Harington (Jon Snow)’ın katılımı hakkında spekülasyonlar dönse de ölümünü kabullendirmek amaçlı olsa gerek maalesef o da ortaya çıkmadı.
 
Gwendoline Christie (Tarth'lı Brienne), Liam Cunningham (Sör Davos), Carice van Houten (Melisandre), Natalie Dormer (Margaery Tyrell), Sophia Turner (Sansa Stark), Alfie Allen (Theon Greyjoy/Reek), Hannah Murray (Gilly), John Bradley (Samwell Tarly), Maisie Williams (Arya Stark), Conleth Hill (Varys), 5. sezonun son iki bölümünün yönetmeni David Nutter ve baş yapımcı Carolyn Strauss panele katıldı. Bu kadroda seyirciden en çok alkışı ve ilgiyi ise Arya Stark karakterini canlandıran Maisie Williams aldı. Çekimler sırasında bir araya gelemeyen oyuncular, Comic-Con’un birbirlerini görmek için büyük bir fırsat olduğunu dile getirdi.


Sör Davos panele Melisandre'yi boğma girişimiyle başladı.
 
Game of Thrones panelini dizinin büyük hayranı olan Seth Meyers modere etti. Ünlü komedyen panele büyük bir sırrı açığa çıkartarak başladı. Dizinin senaryosu ana hatlarıyla George R. R. Martin’in kitaplarına dayanmasına rağmen, bir kişi haricinde panele katılan oyuncular Buz ve Ateşin Şarkısı serisini okumamıştı. Bu bir kişi kim diye merak ederseniz hemen söyleyelim: Tarth'lı Brienne karakterine hayat veren Gwendoline Christie, Seth Meyers’in “Gwendoline, kitapları okudun mu?” sorusuna “Bir keresinde ev ödevimi yapmıştım.” diye cevap verdi.


Sophie Turner ve Natalie Dormer adeta gözümüzü kamaştırdı.
 
Sör Davos karakterini canlandıran Liam Cunningham’ın açıklaması ise bir nebze spoiler niteliğindeydi. Liam Cunnigham hemen yanında oturan Carice van Houten (Melisandre)’ı göstererek, “Davos’un gelecek sezon mutlu olacağını düşünmüyorum. Özellikle de BUNUN ne yaptığını öğrendiğinde.” dedi. Demek ki Sör Davos gelecek sezon Melisandre’nin karıştırdığı haltları öğrenecek.
 
Takdir edersiniz ki 5. sezonun en üzücü sahnelerinden biri de Shireen Baratheon’un yakılarak kurban edilmesiydi. Bu konuda konuşan prodüktör Carolyn Strauss “Sırf acı verici bir şey olması, hikaye için iyi bir nokta olmadığı anlamına gelmiyor.” diye açıkladı.


Theon Greyjoy Bran ve Rickon'u öldürmediğini bir kez daha itiraf etti. 
 
Bir seyirci geçen sezona dair tek bir şeyi değiştirebilme şansınız olsa neyi değiştirirdiniz diye sorduğunda ise Gwendoline Christie (Tarth'lı Brienne) oldukça dürüst bir cevap verdi: “Mumun yanmasını beklerdim." Hatırlarsanız, Brienne Bolton’ların Dehşet Kalesi’nde tıkılı kalan Sansa’yı kurtarmaya gelmişti. Sansa yardıma ihtiyacı olduğu zaman terk edilmiş kulenin penceresine bir mum yakacaktı; Brienne de neredeyse bütün sezon bu mumu bekledi. Sansa mumu yaktığında ise maalesef Brienne orada değildi; Stannis Baratheon’u avlamakla meşguldü...
 
Panel boyunca oyuncular 6. sezona dair ser verdi sır vermedi. 5. sezonda muhtemelen atlamış olabileceğimiz bir detayı ise Sophie Turner (Sansa Stark) açıkladı. Theon Greyjoy’un Ramsay ve Sansa’nın düğününde giydiği kostüm aslında Jon Snow’un kostümüymüş.


Kavuşamayan kardeşler Sansa ve Arya sonunda Comic-Con'da bir araya geldi.
 
Panelin en dikkat çekici anı ise yönetmen David Nutter’ın üç hafta önce Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama ile karşılaşmasını anlatmasıydı. Kızıl Düğün Obama’nın en sevdiği bölümmüş ve Obama, David Nutter’a her zaman en sevdiği karakterleri öldürdükleri için şikayette bulunmuş. Obama, elini David Nutter’ın omuzuna koyarak “Jon Snow’u öldürmedin, değil mi?” diye sormuş. David Nutter ise açık sözlülükle “Sayın Başkan, Jon Snow gerçekten ve tamamen ölü.” diye cevaplamış. Biz burada Jon Snow hakkındaki teorilerimize devam ede duralım, koskoca ABD Başkanı’na da yalan söyleyecek değiller herhalde. Hazır Jon Snow’un kırkına da bir şey kalmamışken ölümünü kabullenmeye başlasak mı?
 
Tabii ki 5. sezon henüz bir ay önce bitmişken, panelde 6. sezona dair önemli detaylara ya da görüntülere yer verilmedi. Game of Thrones’un resmi Youtube hesabında ise Comic-Con’a özel iki video yayınlandı. Bu videolardan biri popüler kültürde, özellikle de diğer televizyon dizilerde Game of Thrones’a yapılan göndermeler hakkındaydı. Diğeri ise oldukça ilgi çekici ve keyifli; Game of Thrones için yapılan oyuncu seçmelerinin video kolajı. İnanmayacaksınız ama herkes oradaymış.

Game of Thrones: Pop Culture Mash-Up


Game of Thrones: Audition Reel

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER