Agent Carter'ın 2. sezon hazırlıkları başladı

Agent Carter'ın 2. sezon hazırlıkları başladı
Geçtiğimiz sezon Agents of SHIELD kış tatili için mola verdiği süreçte ekrana gelen Agent Carter'ın macerası devam ediyor. Sekiz bölümle ekrana gelen dizi bu kısa süreçte izleyicilerin beğenisini kazanmayı başamıştı. Başta mini dizi olarak planlanan proje, böylece ikinci sezon onayını almış oldu.

Dizinin ana karakteri olan Peggy Carter'la Marvel Sinematik Evreni filmlerinden Captain America: The First Avenger'da tanışmıştık. Dizide Hayley Atwell'in canlandırdığı Peggy Carter'ın Steve Rogers'ı kaybettikten sonraki hayatını ele alınıyor. Agent Carter'ın ilk sezonunda Peggy, iftiraya kurban gittiğini düşündüğü arkadaşı Howard Stark'a yardımcı olmak için maceradan maceraya atılmıştı. Ona tehlikeli görevlerinde Howard'ın sadık uşağı Edwin Jarvis eşlik etmişti. İlk sezonu 1946 yılı New York'unda geçen dizi, yeni bölümlerinde Los Angeles'a taşınıyor. ABC tarafından paylaşılan özet şöyle: "Atom çağındaki tehlikelere karşı mücadele etmeye kararlı olan Peggy, şimdiye kadarki en tehlikeli görevi için New York'tan Los Angeles'a seyahat etmelidir. Yeni arkadaşlar, yeni bir yuva ve hatta belki de yeni bir aşk keşfedecek olan Peggy, aynı zamanda savaş sonrası Hollywood'unun zannedilenden daha fazla şeyi gizlediğini öğrenecektir." 

Agent Carter'ın ikinci sezonla ekrana döneceği duyulduğundan beri en fazla merak edilen detaylardan birisi ilk sezondan hangi karakterleri yeniden göreceğimizdi. Birinci sezonda Peggy ile şahane bir uyum yakalayan Edwin Jarvis, geri dönmesi beklenen karakterlerin başında geliyordu. Son gelişmelerle birlikte Edwin Jarvis'i canlandıran James D'Arcy ve Daniel Sousa'ya hayat veren Enver Gjokaj'ın yeni bölümlerde yer alacağı kesinleşti. Peggy'nin ülkenin diğer ucuna gitmesi ardından ikili ne şekilde hikayeye dahil edilecek henüz bilinmiyor.

Öte yandan Peggy Carter'ın kime ya da neye karşı mücadele edeceği merak edilen bir başka konuydu. Agent Carter'ın yapımcılarından Michele Fazekas bu konuyla ilgili heyecan uyandıran bir açıklama yaptı. Dizi ilk sezonunda Captain America: Winter Soldier hikayesine odaklanmıştı. Şimdiyse dizide birden fazla tanıdık düşmana yer verileceği söyleniyor. Fazekas bu haberi "Marvel'ın çizgi romanlarına aşina olanlar dizideki düşmanları hemen tanıyacaklar. Dizide birden fazla düşman yer alacak. Kesinlikle çizgi roman dünyasından ilham alarak ilerliyoruz." sözleriyle duyurdu.

Şimdilik Agent Carter'da başka kimleri göreceğimiz, hangi düşmanları izleme fırsatı bulacağımız, hatta dizinin tam olarak ne zaman ekrana geleceği netleşmiş değil. Net olarak bilinen tek şey, Agent Carter'ın yine Agents of SHIELD kış tatiline girdiğinde izleyicilerle buluşacağı.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER