Game of Thrones: 6. sezon karakter tahminleri

Game of Thrones: 6. sezon karakter tahminleri
Game of Thrones'un beşinci sezonu biteli birkaç hafta oluyor ancak dizinin yeni bölümleriyle ilgili merak son bulmuyor. Kitaplardaki hikaye de neredeyse son bulduğundan dizinin yeni bölümlerde ne yapılacağı merak konusu. Dizinin sevenleri yeni sezonda olabileceklere dair tahmin yürütmeye başladı bile.

Yeni karakterler: İki yeni Kuzeyli lord
Altıncı sezonla ilgili bilinen gelişmelerden biri hikayeye Kuzeyli iki yeni lordun dahil olacağı. Kuzeyli lordlar konusunda haber çıktığından beri düşünülen birkaç isimler var. Bu birkaç isim arasında Umber Hanesi başı çekiyor. Bu haneden daha önce Greatjon Umber karakteri dizide yer almıştı. Starklara bağlı sancaklardan biri olan Umber Hanesi'nden Greatjon Umber, Robb Stark için savaşıyordu. Bu karakterin geri dönebileceğini düşündürense karakterin betimleniş biçimi. Çünkü bu karakter "İri yarı, sakallı ve oldukla öfkeli" biri olarak tanımlanıyor. Dizinin hayranları da bu tanıma uyan karakterin Greatjon Umber ya da onun oğlu Smalljon Umber olduğunu düşünüyor.

Diziye katılacak Kuzeyli lordun Glover ya da Maderly Hanesi'nden olabileceği de tahminler arasında yer alıyor. Robb Stark kendini Kuzeyin Kralı ilan ettiğinde Galbart Glover karakterini dizide görmüştük. Daha önce dizide tanıtılmış bir karakteri yeniden hikayeye dahil etmek yeni bir karakteri tanıtmaktan daha kolay olacaktır. Bu sebeple göreceğimiz lordlardan biri Galbart Glover olabilir. Eğer hikayeye dahil edilen hane Maderly olursa göreceğimiz isimlerin Wyman Manderly ya da onun oğullarından biri olma ihtimali de var.

Bir başka teori de göreceğimiz lordlardan birisinin Ned Stark'ın yakın arkadaşı Howland Reed olacağı yönünde. Bu teoriye yeni sezonda Joy Kulesi flashbackleri göreceğimiz dedikodusunu neden oldu. Howland Reed hala hayatta ve Ned'in kardeşi Lyanna Stark'a sözüne şahit olmuş bir karakter. Fakat bu flashback ancak Jon Snow ölmezse mantıklı olacaktır. Kara Kale'deki ihanetten hayatta kurtulmayı başaran Jon'un kendi ailesiyle ilgili gerçekleri birinden duyması şeklinde ilerleyen bir olay akışı bu sahnenin dizideki varlığını gerekli kılacaktır. Kısacası Howland Reed'i dizide görmemiz Jon Snow'un yaşamasına bağlı. 

Saydığımız bu ihtimallerden herhangi biri diziye dahil olan lordlardan birincisi olabilir. Diğer lordunsa Kuzey'in iyi korunan kalelerinden birinin temsilcisi olacağı söyleniyor. Akla gelen ilk ihtimalse Karstarklar. Hatırlarsanız, Lord Rickard Karstark iki Lannister çocuğu öldürdüğü için Robb Stark tarafından infaz edilmişti. Karstarkların Starklara karşı harekete geçmesi Robb'u Freylerden yardım istemeye zorlamıştı. Bu durum da onun Kırmızı Düğün'de ölmesine kadar ilerlemişti. Lord Rickard'ın oğulları da öldüğünden göreceğimiz ismin Arnolf Karstark olacağı düşünülüyor. Arnolf'un kitaplarla Sansa'yla bağlantılı bir hikaye akışı bulunuyor. Dolayısıyla dizide Petyr Baelish ve Sansa'nın yolu Arnolf Karstark ile kesişebilir. Brienne
Beşinci sezonda olanların ardından Brienne'in yapabilecekleri kısıtlanmış durumda. İlk ihtimal onun Kış Tepesi Kalesi'ni gördüğü mevkiye geri dönüp, Sansa'nın yaktığı mumu görmesi. Bu durumda Brienne sadakat yerine intikam almayı tercih ettiği için pişman olacaktır. Bu sayede onun karakterinin biraz daha geliştiğini görme fırsatı bulabiliriz. Eğer Brienne Sansa'nun kaçtığını bilmeden ona yardım etmek için Kış Tepesi Kalesi'ne girerse, Brienne ile Ramsay karşı karşıya gelebilir. Bu da izleyiciler tarafından bir süredir beklenen bir karşılaşmanın yaşanacağı anlamına geliyor.

İkinci ihtimal Brienne'in Kış Tepesi Kalesi'ni gördüğü mevkiye geri dönüp hiçbir şey görmemesi. Sansa'nın yaktığı mum sönmüş ya da biri tarafından söndürülmüş olabilir. Böylece Brienne Sansa'dan bir işaret beklemeye devam edebilir ya da Kralın Şehri'ne geri dönebilir. 

Son ihtimalse Brienne'in kaçan Sansa ve Theon'la yollarının kesişmesi. Bu durumda Brienne ikilinin Ramsey'den kaçmasına ve hatta Sansa'nın kardeşlerini bulmasına yardımcı olabilir.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER