National Geographic, 'He named me Malala' belgeseli için Fox ile anlaştı

National Geographic, 'He named me Malala' belgeseli için Fox ile anlaştı
NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL, SENENİN EN ÇOK BEKLENEN BELGESEL FİLMİ “HE NAMED ME MALALA”NIN GLOBAL GÖSTERİMİ İÇİN FOX SEARCHLIGHT PICTURES İLE ANLAŞTI
 
Oscar ödüllü yönetmen Davis Guggenheim’ın yönetmenliğinde çekilecek olan bu belgesel global prömiyerini 2016’da National Geographic Channel’da yapacak.
 
“Bir çocuk, bir öğretmen, bir kitap ve bir kalem tüm dünyayı değiştirebilir..."
– Malala Yousafzai
 
 
Fox Searchlight Pictures, National Geographic Channel ile Oscar ödüllü yönetmen Davis Guggengeim’in yönettiği HE NAMED ME MALALA belgesel filmi için işbirliği yaptığını açıkladı. MALALA Taliban tarafından hedef gösterilen ve Pakistan’ın Swat Vadisi’nde okuldan eve dönerken ağır bir şekilde yaralanan Nobel Barış Ödülü adayı Malala Yousafzai’nin dokunaklı hikayesini konu alıyor.
 
HE NAMED ME MALALA, Ekim’deki global sinema prömiyerinin yanı sıra, 2016’da 171 ülkede ve 45 dilde National Geographic Channels kanallarında yayınlanacak. National Geographic Society, National Geographic Channels’ın yanı sıra National Geographic dergisi, eğitim programları, National Geographic Kids ve çok daha fazla kaynak aracılığıyla bu özel belgeselin sinemadaki prömiyerine destek olacak.

National Geographic Channels CEO’su Courteney Monroe “Bu filmi izlediğinizde sadece fazlasıyla ilham almayacaksınız, aynı zamanda gerçekten fark yaratmak isteği uyandıracak. Küresel boyutta önem taşıyan hikayeleri olabildiğince çok kişiye ulaştırmaya çalıştığımız için bu projede yer almanın sadece bir onur değil, aynı zamanda görevimiz olduğunu düşünüyorum.” şeklinde konuştu. “Bu sebeple HE NAMED ME MALALA’nın global prömiyerine verebileceğimiz her türlü kanaldan destek vererek, Malala’nın kızların eğitimi için çıktığı bu önemli yolculuğunu dünya çapında milyonlarca insana ulaştırmayı amaçlıyoruz.”
 
Belgesel, Malala’nın hayatını saldırı öncesi ve sonrası olmak üzere incelemeye alıyor. Olayın olduğu sırada 15 yaşında olan Malala, kızların eğitim alması için babasıyla beraber tek başına çalışıyordu. Malala’nın vurulması dünya çapında bir tepki çığlığı doğurdu. Malala mucizevi bir şekilde hayatta kalmayı başardı ve şimdi Malala Fund isimli derneğin kurucusu olarak tüm dünya çapında kız çocuklarının eğitimi için yapılan çalışmaları yönetiyor.  
 
“Uygunsuz Gerçek”, “Süpermeni Beklerken” filmleriyle ustalığını kanıtlayan Oscar ödüllü yönetmen Davis Guggenheim bu belgeselde Malala, babası Zia ve ailesinin kız çocuklarının eğitimi için dünya çapında ne kadar büyük bir savaş verdiklerini ve kendilerini bu uğurda nasıl adadıklarını araştırıyor. Film bu olağanüstü genç kızın hayatına bir kapı aralıyor, Malala’nın onun eğitimi bu kadar sevmesini sağlayan babasıyla olan yakın ilişkisini, Birleşmiş Milletler’de yaptığı tutkulu konuşmaları ve evde ailesiyle olan ilişkisini gözler önüne serecek.
 
HE NAMED ME MALALA’nın prömiyer gelirleri aynı zamanda Malala Fund ortaklığında genç kızların eğitimlerine devam etmelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenecek kampanyada kullanılacak.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER