Jack Black ve Tim Robbins 'The Brink'le televizyona dönüyor

Jack Black ve Tim Robbins 'The Brink'le televizyona dönüyor
HBO'nun yeni politik komedi dizisi The Brink'in yayın hayatına başlamasına çok az bir zaman kaldı. Yaratıcılığını Roberto ve Kim Benabib Kardeşlerin üstlendiği diziye gelin biraz daha yakından bakalım.

Dizinin 10 bölümden oluşan ilk sezonu Pakistan'da yaşanan bir politik krizi konu edecek. Fakat Pakistan'daki hikaye dizinin birinci sezonuyla sınırlı kalacak. Dizide tanışacağımız ekibin The Brink'in her sezonunda Dünya'nın farklı bir yerinde yaşanan yeni bir krizi çözeceği söyleniyor. Bu ekip Amerikan Dışişleri Bakanı Walter Lawson, Pakistan'da diplomat olarak görev yapan Alex Talbot ve Alex'in şoförü Rafiq Massoud'dan oluşacak. Bu üçlü bir araya gelip kötü bir diktatörü devirmeye ve böylece Üçüncü Dünya Savaşı'nın çıkmasını engellemeye çalışacak. Dizi, içinden çıkılması zor bir politik krize gülünç bir şekilde ele almayı amaçlıyor. Ancak her ne kadar komedi dizisi olsa da, ele aldığı konuların gerçekçiliğini de görmezden gelmiyor. The Blink'in yaratıcılarından Roberto Benabib, ilk sezondaki hikayeyi "Tüm bu olanlar Pentagon'un en büyük kabusu. Buradaki yöneticilerin hepsi de kusurları olan insanlar. Bu durum da siyasi alanda yazmayı oldukça iyi hale getiriyor." sözleriyle tanımlıyor.

The Brink'te genellikle sinema filmlerinde izlemeye alışkın olduğumuz iki ünlü oyuncu başrolde yer alıyor: Jack Black ve Tim Robbins. Dizi, bu iki yıldızın da uzun zamandır televizyonda yer aldıkları ilk proje olacak. Jack Black'e bunca zaman boyunca kendisine gelen birçok dizi teklifini geri çevirip, neden The Brink'i kabul ettiği birçok kez soruluyor. Oyuncu neden olarak rahatça küfürlü replikler kullanabilmeyi ve çıplaklığın sorun olmamasını gösteriyor. Ayrıca HBO'nun favori yapımlarından Eastbound & Down, Game of Thrones ve Girls'e ev sahipliği yaptığını da ekliyor.

Tim Robbins'in The Brink'e 'evet' deme nedeniyse başka. Robbins şimdiye kadar birçok dizi teklifi aldığını, ancak tam anlamıyla aşık olmadığı bir projeye altı sezon boyunca bağlanmanın cazip gelmediğini söylüyor. The Brink'in ilk bölüm senaryosunu okuduğundaysa hikayenin çok komik, zekice ve cesur olduğunu düşündüğünü dile getiriyor.

Dizide Jack Black ve Tim Robbins'in yanı sıra Pablo Schreiber, Aasif Mandvi, Maribeth Monroe, Mimi Kennedy, Jaimie Alexander, Geoff Pierson, Esai Morales, Eric Ladin, Melanie Kannokada gibi birçok oyuncu rol alıyor.

The Brink, Jay Roach tarafından yönetilen ilk bölümüyle Amerika yayınına bu akşam yani 21 Haziran'da başlayacak.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER