Game of Thrones'un çekim yaptığı ülkeler, şehirler..

Game of Thrones'un çekim yaptığı ülkeler, şehirler..
Her hafta milyonlar tarafından takip edilen Game of Thrones'un ekibi Westeros'u ve çevresindeki hayatı gerçekçi bir şekilde ekrana taşımak için farklı onlarca mekanda çalışıyor. Dizinin çekimleri İskoçya'dan Malta'ya toplam yedi farklı ülkede gerçekleşiyor.

Hangi Westeros şehrinin çekimleri hangi ülkede yapılmış, bir şehir için kaç farklı mekan kullanılmış aşağıdaki haritada görebilirsiniz.Astapor, Pentos ve Yunkai şehirlerinin çekimleri Fas'ta gerçeklemiş. Böylece Game of Thrones ekibi Fas'ta üç farklı şehirde çalışma imkanı bulmuş.

Suvayr 
Burada özellikle Köle Körfezi'nde yer alan Astapor'un çekimleri yapılmış. Burayı Daenerys Targaryen'in ya da daha iyi bildiğimiz adıyla Khaleesi'nin tüm Lekesizleri serbest bırakıldığı sahnelerden hatırlayabilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz fotoğrafı gözünüz bir yerden ısırıyor mu? Burada kölelikten azat edilen halkın Daenerys'i anne nidalarıyla omuzladığı sahne filme alınmış.

Ouarzazate
Atlas Stüdyolarına ev sahipliği yapan bu Fas şehri şimdiye kadar Gladyatör'den Babil'e kadar birçok filmin çekimine şehit olmuş. Şimdilerdeyse Game of Thrones burayı Pentos şehri olarak kullanıyor. Pentos, Dar Deniz'in ötesindeki özgür şehirlerden birisi. Daenerys Targaryen, sürgün hayatı yaşarken bir süre Pentos'ta yaşadı.Aït-Ben-Haddou 
Fas'ın daha iç bölgelerinde yer alan bu şehiri genellikle üçüncü sezonda gördük. Şimdiye kadar birçok film ve diziye ev sahipliği yapan Aït-Ben-Haddou şehri Game of Thrones'ta hem Yunkai hem de Pentos çekimleri için kullanılmış. Üçüncü sezonda Daenerys Targaryen'ın yer aldığı sahnelerin çoğu burada çekilmiş.kaynak: lawrenceofmorocco.com
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER