Polat Alemdar sordu: Sen de bana ayna olur musun?

Polat Alemdar sordu: Sen de bana ayna olur musun?
Kurtlar Vadisi Pusu 12. sezonunu birkaç hafta içinde tamamlayacak. Sezon finali hakkında kulağıma ulaşan dedikodular arasında öne çıkan "Bir düğün, bir cenaze" cümlesi üzerine Polat'ın Leyla ile evleneceği ama Leyla zaten hasta olduğu için de öleceği konuşuluyor. Vadi sağ gösterip sol vurmayı sever mi, finallerde seyirciyi ters köşeye yatırmaktan hoşlanır mı? Bu sorunun cevabını ancak "Vadi'den Sorumlu devlet Bakanı" Samed Aslan verebilir.

Vadi seyircisi heyecanla sezon finalini bekliyor ama Polat Alemdar'ın, Leyla'ya evlilik teklif ettiği sahne oldukça dikkat çekici... Yani benim dikkatimi çekti. Polat'ın, babasının annesine evlenme teklif ederken kullandığı aynayı Leyla'ya verip, "Sen de benim aynam olur musun" diye sorması benim için beklenmedik, romantik ve etkileyici bir sahneydi.. Her kadının içini cız ettirecek kadar 'içre' bir sahneydi. Bir kadına, "Aynam olur musun" demek kolay. Seven kadından bu sorunun cevabını almak da... Elbette kadınsı bir tepkiye kapılıp, konunun romantizm bağlamını didiklemeyeceğim. Aslında 12 yıllık yolculuğa tepeden bakınca tam da Vadi'den beklediğim hareketlerdi bunlar çünkü biz aşkı da gördük zamanında 'genç' Polat'ın aynasında..

Polat Alemdar, Türk Televizyon Tarihi'nde karakterinin dramaturjisine en sadık kalınarak yazılan ve oynanan kahramanlardan biri.. Kendi içindeki bütünlüğünü hiç kırmayan, kararlı bir şekilde her tür iyi/kötü tepkiye rağmen bildiği yolda yazılmaya devam eden bir fenomen aslında. Sert kimliği ve menzili bağlamında mantıklı yürüyen hareketleriyle dikkat çeken Polat Alemdar'ın ikili ilişkilerde de halen 'derin' düşünüyor olması karakterin geleceği hakkında ilginç ipuçları veriyor ve beni de düşünmeye sevk ediyor.Yazının devamı için tıklayınız..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER