Seversin: Yeniden dağıtılan kartlar

Seversin: Yeniden dağıtılan kartlar
“…Gel bаk yolculuğun benim, o kаybolduğum senin ince keskin gözlerin
Bаnа bir sаrhoşluk gelir, dolаşır ruhum evreni...
Hаtаlаrımlа kаnаyаn her yаrаmın merhemi olduğum kişiyi hаtırlаtаn tüm seslerin
Fırtınаmsın, felаketim, hаsretim…”
 
Yeniden karılan deste, bununla birlikte tekrar dağıtılan kartların değiştirdiği dengeler ve hepsinin sonucunda başlayan ufak çaplı bir kaçma kovalamaca oyununa sahne olan bir bölüm izleyiciye sunulurken olan bitenin yoğunluğu yetmezmiş gibi son sahnenin sürpriz yumurta misali orta yere bırakılmasıyla akıllarda da deli sorular kaldı.
 
Sözün özü; aksiyon silsilesi gibi bir bölümü geride bıraktık.
 
Önceki bölümün sonunda telefonlara gelen bilinmeyen numara kaynaklı mesajlarla açılan bölümde başlayan gizem silsilesi, Asya’nın ailesinin de kaderin bir oyunu gibi şehir dışına çıkmasıyla birlikte esas çiftimizin yakınlaşmasına alan hazırlamış oldu.
 
Kızın evini bulduğu yetmezmiş gibi odasına kadar giren ve hem ona hem de Tolga’ya karşı mesajlar bırakan bu psikopat takipçinin yarattığı endişe ile birlikte Tolga’da artan koruma içgüdüsü, kızların onlara taşınması ile sonuçlandı. Böylece hava ve zemin Asya’yla Tolga’nın yakınlaşıp daha çok vakit geçirmesine elverişli bir hâl aldı.
 
Bir kısmı Suzan’a şov teması altında olsa da ikili için gayet eğlenceli olan havuz sahnesi, onu suya atmaya niyetlenen Tolga’nın kucağındayken ‘anca beraber kanca beraber’ diyen Asya’nın hali, sette geçirdikleri süre boyunca Tolga’nın Asya’ya karşı tavırları, Asya’nın bir telefonuyla hemen onun yanına koşması, onu korumak için çabalaması ve Selin’le Tolga’yı konuşurken gören Asya’nın bu kez seyirci kalmaması ikisinin aldığı yolu gözler önüne serecek nitelikteyken bu takıntılı takipçi olayı en çok ikisinin arasındaki buzların erimeye devam etmesine yaradı.
 
Hatta buzlar o kadar eridi ki arada kaynayan havlular ve dizi içindeki dizi için planlanan sahnelerde değişikliler, kenetlenen parmaklar oldu…
 
Olaylar, gizemli takipçiyi yakalamak uğruna Tolga’nın evinde öpüşme sahnesinin çekilmesine kadar geldiğinde setin eve taşınması ve kaçma kovalamaca gibi bir çekimin başlamasına kadar uzandığında giden elektriklerin sonucunda ortaya çıkan sapık avı ise yine evlere şenlik anlar ortaya çıkarttı desek yalan olmaz hani.
 
Ellerde fenerlerle başlanan körebe oyunu, her şeyden memnuniyetsiz olan Selin, sahne çekmeye çalışırken yerlerde yuvarlanan yönetmenle Bahri Bey, kafasında Süper Mario bateri ile ava çıkan Hakan, camdan içeri girmeye çalışan Kadir ve onu yakalayan Nesrin, yırtık çoraptan çıkar gibi ortalarda beliren Selçuk, çelik tepkisi ile Ninjalara taş çıkartacak bir performans sergileyen Hediye ve her şeye rağmen el ele kalan AsTol çifti gayet şenlikliydi yani.
 
Gerçi, söylemeden geçemeyeceğim bir detay var ki olan her aksiliğe rağmen çekilmeye karar verilen öpüşme sahnesi sayesinde yakalanan sapık kişisinin neden böyle bir şeye kalkıştığını ve Asya’ya neden takıntılı bir hale geldiğini izleyici öğrenemeden olayın kapanması ve aksiyonun değişmesi arada bir tık boşluk bıraktı. Hiç olmazsa bir itiraf sahnesi görsek fena olmazdı diye düşünüyorum. Zira bütün bölüm bu takıntılı takipçinin yarattığı aksiyon çerçevesinde şekillendi, hiç olmazsa sapığın hikayesine dair az da olsa bir şey duyabilirdik.
 
Her şeye rağmen bölüm sonu, birçok kişi tarafından beklenilenin aksine öpüşme sahnesi sırasında ya da sapığın yakalanmasıyla değil de sürpriz yumurtadan çıkan bir itiraf yakalama, hatta sobelenme ile bittiğinde ise deyim yerindeyse birçok izleyen ‘Hoppala bayram!’ moduna kalakaldı diye tahmin ediyorum. Çünkü bölüm sonu canavarı niteliğindeki bu sahne ile birlikte zaten karman çorman olmuş kartlar yeniden çorba oldu.
 
Videoyu gören Bahri’nin vereceği tahmini tepki ile birlikte fragmanda verilen yeni aksiyonların birleşimi epey tuhaf, Tolga’nın kıskançlık krizleriyle birlikte ortaya çıkacak hallerini izlemek ise eğlenceli olacak gibi duruyor. Değil mi? BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER