Mezarlık filmi 17 Haziran'da Netflix Türkiye'de yayınlanacak!

Mezarlık filmi 17 Haziran'da Netflix Türkiye'de yayınlanacak!
Netflix Türkiye, izleyiciyi yeni bir film serisiyle buluşturmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta Kuş Uçuşu'yla Netflix'te ekrana gelen Birce Akalay'ın başrolünde yer aldığı Mezarlık, 17 Haziran'da yayında olacak.

ANS Production & Evrensel Film imzalı "Mezarlık" film serisinin yapımcılığını Abdullah Oğuz ve Evren Oğuz üstlendi, senaryosunu Özden Uçar, Onur Böber ve Evren Oğuz kaleme aldı. Abdullah Oğuz'un yönettiği polisiye dramada Akalay'ın yanı sıra Olgun Toker, Şehsuvar Aktaş, Hakan Meriçliler, Sezgin Uzunbekiroğlu, Cem Sürgit, Berna Öztürk, Baran Güler, Elif Sevinç de rol alıyor.

"Güneşten Daha Sıcak", "Bir Nefes Kadar Yakın", "Göldeki Kadın" ve "Düğüm" olmak üzere ilk sezonunda 4 filmden oluşan Mezarlık serisi, kadın erkek eşitsizliğine ve kadının toplumdaki ötekileştirilmiş konumuna dikkatleri çekiyor.

İstanbul Emniyet Müdürü Yardımcısı Haluk Ata (Hakan Meriçliler) düzenlenen basın toplantısında kadın cinayetlerinin araştırılması ve çözüme kavuşturulması amacıyla Özel Suçlar Birimi’nin kurulduğunu ve birimin başına da Önem Özülkü’nün (Birce Akalay) getirildiğini duyurur. Önem ve ekibi; komiser yardımcısı Serdar Ata (Olgun Toker), polis memuru Hasan Duru (Şehsuvar Aktaş), hacker Sophia (Berna Öztürk), kriminalist Berk Güleryüz (Baran Güler) ve adli tabip Feriha Mahmudzade (Sezgin Uzunbekiroğlu), birbirinden farklı kadın cinayetlerini aydınlığa kavuşturmak için nefes kesici bir mücadele verir.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER