Yargı: En Kıymetlim*

Yargı: En Kıymetlim*
Ilgaz'ın "evet, öyleyim" sırıtışı ♥
Herkese merhaba. Dizi başlarken ekrana "Ilgaz Kaya hayal ürünüdür." Yazısı gelmese de tüm Yargı izleyicileri bunu bilir. Bazı yazılı olmayan kanunlar.^^ Eeeeee Ceylin aracılığıyla bizlere bu repliklerle dolu bir ikinci fragman gelince de yazı yazmamak olmazdı.

Heyecan dolu, ara ara neşe dolu, aşk dolu, aksiyon dolu 16. bölümü izleyince hemen peşine gelen ilk fragmanla gözlerimizin içinde kalpler çıktı. Ortalık #IlCey ile alev aldı da kafamızın içindeki sorulara sorular eklendi. Katil Kim? Sorusunu kime soracağımıza şaşırdık. Kim neden kimin katili? Kim ne zaman nerede katil? Evet, aslında dizinin neden bu denli sevilmesinin de cevabı. Sevmez miydik? "Kim kiminle nerede? Oyununu. Merak, tahmin etme en önemli unsurlarımızdan. Haaa, hala seviyoruz delicesine bu tür oyunları.^^


Duy müziği: Hınnanananaanna hınnanananana

İkinci fragmanı kaç defa tekrar tekrar kaç defa izledim, inanın ben de bilmiyorum. Ceylin'in Ilgaz'ın savcılıktan vazgeçtiğini yine Ilgaz'dan öğrenmesine verdiği tepkiye ayrı, Ilgaz'ı son romantik ilan ettiği sahneye ayrı, Pars'ın Laçin ve Neva'dan şüphelendiği sahnelere ayrı, Pars'ın hayatıyla ilgili sınav vermeye yaklaştığını hissetmeye ayrı, Metin'in "Acaba Zafer mi?" Diye terler dökeceğine inandığım sahneye ayrı, Cüneyt'in "Eyvah, ebelendik." Tepkisini verdiği sahneye ayrı, Seda'nın Neva'yı duyarak şaşkınlığını gizleyemediği yere ayrı düştüm. Bi' fragman binlerce soru& cevap adeta. (Yazdıkça hemen şimdi pazar akşamı olamaz mı? Diyesim geldi)

Pars'ın hayatıyla ilgili vereceği sınavı aşırı merak ediyorum. Çünkü Pars Seçkin duygularını asla belli etmeyen bir adam. Mesela katilin Neva olduğunu farz edersek vereceği tepkilerden ziyade ruh halini görmek istiyorum. Neva'yla ilişkisini sorgulayacağı yerleri görmek, Ilgaz'la konuşacağı sahneleri; Rıdvan'a, Eren'e söyleyeceği sözleri, Seda'nın ve Yekta'nın ona karşı tavrını gözlemlemek istiyorum. Ayyy heyecan yaptım. Belki de Seda'nın Pars'ın yanında nasıl yer alacağını görmek istiyorum. (Ayyy lütfen Pars ile Seda olabilir mi?)


Zafer Erguvan cinayeti çözülmesi izzz loading

Fragmandaki Eren'in bulduğu eldivenin Zafer cinayetiyle ilgili olduğunu düşünerek buradan Metin'in Ilgaz'a ve dolayısıyla Ceylin'e karşı nasıl savunma yapacağı da beklemede. Yoksa sıradaki ölecek kişi Metin Kaya mı? Açıkçası Ceylin, Ilgaz, Defne ve Eren haricinde herkesin her yeni bölümde ölebileceğini düşünüyorum. Sema Hoca bu konuda içime panik butonu koydu. :)) Ilgaz Savcının bile istifa ettiği yerde her şey olabilir. Sahi Ceylin'in "Niye bu kadar büyük fedakarlık yapıyorsun, istemiyorum." Sözü sizin de içinizi bulandırdı mı? Yani fedakarlığın azı da çoğu aynı değil mi? Kime göre büyük mesela? Ya da Ceylin, Ilgaz'ın onu sevmesini mi seviyor. Ilgaz'ın istifasını hoş bulmayıp kendisinin de fedakarlık yapması gerekeceğini mi düşündü? Ilgaz'ın onun için her şeyi yapacağını hala mı fark etmedi??? Evet, kolay değil mesleğinden istifa etmek ama gerçek aşkı bulabilmek de pek kolay değil! Sonra geri döner mesleğine. Konu Ceylin olunca istemsizce her şey geliyor aklıma, yalan yok...

İnşallah sorularımızın birazının cevabını yeni bölümde alabiliriz. Heee yine ve yeniden bi' düğüm olacağız da en azından birkaç olayı da çözülmüş olarak sevinelim be.

En başı sona alarak Ilgaz Kaya sen mükemmel bir "SON ROMANTİK"sin diyoruz...

Sevgiler...

* Kenan Doğulu/ En Kıymetlim. (Fragmanı her izlememde kafamda çalan şarkıydı. Siz de dinleyin.)

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER