Yalancı: Ortalık yalancı kaynıyor, stop...

Yalancı: Ortalık yalancı kaynıyor, stop...
Ne de çok yakıştınız siz öyle ^^
Dizinin orijinalini izlemedim, stop. Spoiler yedim, stop. Lakin biz de nasıl ilerlemeler olacak merak ediyorum, stop.

Yalancısın sen yalancı n'olursun gitme dur... tarzında bi' dizi değil. Derinliği, hikayesi, matematiği, stratejisi, mesajı bol bir dizi. Oraya gelmeden hemen öncesi de şöyle ki: Öncelikle Burçin Terzioğlu (Deniz Sungur) ve Salih Bademci (Mehmet Emir Gürsoy) gayet başarılı çift olmuş. Salih Bademci'nin başrolde olmasına ise extra kalp kalp. Yan rollerin konumu, koordinatı ve castı da yine bingo.

Her şey akşam yemeğiyle başlıyor. Masum gibi görünen ama sonunun tecavüz kelimesiyle bittiği bi' akşam yemeği. Deniz böyle söylüyor, Mehmet Emir ise kadının yalan söylediğini, iftira attığını belirtiyor. Kimin doğru söylediğini bulmak kolay mı? Belki çok kolay belki de aşırı zor. Kamera açıları sizi oradan oraya sürüklüyor, şahane bir görsel şölen izletmesi de bonus resmen. Şimdi masum bir akşam yemeği yazılmış da bana sorsanız daha onun öncesi var. (Evet, ben kendimce milyon tane nedenler silsilesinden bahsedeceğim, yorumlarda da buluşalım üzerine konuşalım.)


Şimdi şu görsele bakınca da insanın Yasemin'e üzülesi geliyo ^^

Deniz'in eski eşinden ayrıldığını tüm hastane biliyor maşallah. Çünkü kardeşi Yasemin (Hazal Türesan) ulu orta konuşuyor bu olayı. "Eski eşinin evden eşyaları alması" olayını da hastanedekilere söyleyemezsin Yasemin. Ama söyledi elbette. Deniz'in eski eşini de Cemal Toktaş Murat karakteriyle canlandırıyor. Du' hele geleceğim oraya da. Yasemin'in dışarıdan bakıldığında gayet mutlu, huzurlu, çocuklu yuvası var gibi görünüyor. Avukat eşi evden de çalıştığından çocuklarla ilgileniyor falan Yasemin'in bir eli yağda diğer eli balda izlenimi yerinde. Yalnız Yasemin eşini ex eniştesiyle aldatıyor, he ne zamandan beri olduğuyla ilgili henüz net ipucu olmasa da süresinin uzun olduğu aşikar. Şimdi birini seversin ya da sevmezsin evlendin, çocuk da yaptın. Olur ya bir gün artık sevdiğin kişiyi sevmediğini anladın! İşte orası tam yeri, bırak ve yoluna ister tek başına ister başka birisiyle devam et. Bakın burada cinsiyet belirtmedim. Çünkü fark etmez, bitmiştir ve ayrılırsın. Neden aldatma??? Hadi diyelim boşanma avukatları taş mı yesin? Psikologların bakacakları kişi sayısı mı azalsın? Diğer meslek gruplarını da düşünerekten hak verdim, peki neden kardeşinin eşi!!! Dünyada başka kadın/ erkek yok değil mi??? O yüzden bu işte Yasemin'in de parmağı olamaz mı? OLABİLİR...


Tam bi' marka ismi: Mehmet Emir GÜRSOY (Canımmmm Salih Bademci)

Mesela Mehmet Emir gayet yakışıklı, zengin, başarılı ve hem çocuğu olup hem de bekar bir erkek olduğundan diğer kadınlar tarafından daha çok arzu edilen erkektir. (Evet, istatistiklere göre evli ve hatta çocuğu da varsa o erkek daha cezbedici oluyormuş. Herhalde beyin bundan eş ve baba olmuş, sorumluluk sahibidir diye algılıyor.) Tüm bu sıfatlarına gözde cerrah olması da eklenince Yasemin için kariyer hırsı olmuş olabilir. Mehmet Emir'e karşı bir şey hissedip ondan yüz bulmamış ve bu oyuna başvurmuş olabilir. Kardeşini hep kıskanmış olup onun tepetaklak düşmesi için bir tuzak kurmuş olabilir. Hadi hatırlayalım öncesini:

Deniz: Belki bir gün bi' kahve

Demişti Mehmet Emir'e. Oysa Yasemin Mehmet Emir'in numarasını verip kahve değil yemek daha iyi diye ekledi ve üstelik kıyafet seçiminde bile Yasemin kardeşi Deniz'i yönlendirdi. İpuçları bize Yasemin'in kötü bir insan olduğunu söylüyor o cepte, olayla bağlantısı da bulunabilir.

Gelelim eski eş Murat'a. Polislik mesleğini tam da kurallarına uygun yaptığı söylenemez gibi bir tavrı var aslında. Bunu diğer meslektaşlarına karşı tavrıyla, Mehmet Emir'e üstten bakışıyla ve zamanında yardım ettiği arkadaşına söylediği sözlerle anlıyoruz. Belki de evliliğindeki suçlu Murat duygusunu Deniz'e atmak için işin bir yerine dahil olmuştur. Ya da Yasemin bahsetmişse Mehmet Emir'den, onu alaşağı etmek için destek olmuş olabilir. Gözüm onu da tutmadı, geçelim. Yasemin'in eşi Okay. Dışarıdan bakınca sakin, uyumlu eş, iyi baba hatta FAZLA iyi eş, FAZLA iyi baba, çalışkan avukat gibi özellikleri olan Okay'ın biraz sessiz kalışı şüphe uyandırmadı değil benim içimde. Deniz'le daha önceden yaşanan psikolojik sorunlar olduğu yani daha doğrusu Deniz'in daha önce yaşadığı sorunlardan ötürü ev huzurunun bozulduğundan şikayetçi aslında. Yasemin'le evlilikleri de önemli. Sevgi üzerine de yoksa iş saygınlığı ilkesine bağlı bir anlaşma mı? Malum mesleklerin önemine göre sınıflandırarak eş seçen insanlar fazlaca. Yoksa evde kimin sözü geçer? Evde kim neyle ilgilenmeli? Gibi sorularda eşitlikçi taraftarıyım. (Konu nereye gidiyorduuuuuğğğğ)

Dizinin replikleri, anlattığı, vermek istediği mesaja bakınca da kadın beyanını esas alıp Mehmet Emir'in yalan söylediğini düşünüyorum. Haaa sadece bundan ötürü değil elbette 2 bölüm içinde topladığım deliller beni buna iteliyor aslında. Mesela şarap bardağındaki ruj izi, mesela Mehmet Emir'in oğluna Deniz'le ilgili manipüle edici sözleri, mesela ameliyattaki Hemşire Canan'ın tavırları. Kesin orada da var sorunlar, sorular. #metoo hareketini çoğu kişi biliyordur, biraz o kısım kokusunu aldım. Hani Deniz'in her şeyi göze alarak sosyal medyadan Mehmet Emir'le ilgili tecavüz olayını yazması ve akabinde sanki Canan'ın da ona destek olma isteği. (Belki ben böyle algıladım, onu da ilerleyen bölümlerde göreceğiz.) Çünkü bazen birinin büyük bir adım atması gereklidir diğerlerinin içlerinde yıllarca kapattıklarını açığa vurmaları için.

Deniz mi haklıdır Mehmet Emir mi? Bunu izleyerek göreceğiz. Belki de 3. bir şahıs vardır kiiii en çok istediğim^^ Ha ha hepsi hayal ürünü çıkarmış. Hikayenin aynı akışını, hızını kesmeden devam etmesi en büyük dileğim. Ve elbette bir de reyting kutucukları. Umarım balonlar hep yükselişe geçer de güzel işi gönül rahatlığıyla izlemeye devam ederiz.

Güven duygusu öyle kolay olmayan bir duygu bence. Haaa bunun yılla bir ilgisi asla yok ama. Bazen 15 gündür tanıdığın kişiyi 15 yıldır tanımadığın kişiden daha iyi tanırsın. Sanırım tüm kadroya potansiyel YALANCI gözüyle bakıyorum. Biraz daha zorlarsam kendimi suçlu bulup çıkacağım işin içinden^^

Ne de olsa ortalık YALANCI kaynıyor, stop...
 
Sevgiler...
 

Kadına gülmek suç, kıyafeti kısaysa suç... Polis Hanımın eşini de merakla beklemedeyiz

Kısa kısa notlar:

* Deniz'den kanıt istediklerinde "İlla kanıt mı olmalı? Demişti. Hemen akabinde Deniz'in Mehmet Emir'in evine girdiğini söylediğinde polisler "Kanıt" cevabıyla alkışlarken Deniz'i küpesini düşürmesiyle beni bozguna uğrattı. (Baya güzeldi bu düğüm)
* Mehmet Emir Gürsoy gerçekten çok havalı isim. Keşke aracının plakası da MEG olsaydı^^
* Deniz'in öğrencisi Zeynep'in bir şeylerle ilişkili olduğunu düşünmekteyim.
* Doruk'un sahte hesapla adres açıp Deniz aleyhinde tweetler atması tam da çağımızın vebası.
* Mehmet Emir öyle cool ve karizma ki çoğu kişi onun yalan söylemediğine EMİN! Çünkü dışarıdan kusursuz görünen kişilerin iç dünyalarının ya da evlerinde diyelim aynı kusursuzlukla olduğunun düşünüyorlar. Oysa iyi iki insanın bile evlenince mutlu olacaklarının diye bi' garantisi bile yokken!! (Arkadaşlarımın içinden epey fazla kişi Mehmet Emir suçsuz, Deniz hasta ondan öyle yapıyor diyorlar.) 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER