Disney'in 2021 filmleri ilk olarak sinemalarda yayınlanacak

Disney'in 2021 filmleri ilk olarak sinemalarda yayınlanacak
Disney, 2021'de yayınlayacağı filmlerle ve gelecek vizyon takvimiyle ilgili yeni kararlar aldı.

** Salgın nedeniyle filmleri vizyonla aynı gün Disney+'ta da yayınlayan şirket, yılın geri kalanındaki filmleri ilk olarak sinemalarda yayınlama kararı aldı. Filmler vizyondan 45 gün sonra dijital platformlara gelecek ama bazı filmler için yine de bu sürenin uzama ihtimali bulunuyor.

Marvel'ın yeni filmi Shang-Chi, Disney'in salgın sonrası sadece sinemalarda yayınladığı ilk geniş vizyon film olmuştu. Filmin salgına rağmen gişede memnun etmesi geri kalan filmlerin de ilk olarak sinemalarda yayınlanması kararına ön ayak oldu.

** Disney'in 2021'de vizyona girecek filmleri ise şöyle:

The Eyes of Tammy Faye: 17 Eylül (sınırlı vizyon)
The Last Duel: 15 Ekim
Ron's Gone Wrong: 22 Ekim
The French Dispatch: 22 Ekim (sınırlı vizyon)
Antlers: 29 Ekim
Eternals: 5 Kasım
Encanto: 24 Kasım
West Side Story: 10 Aralık
Nightmare Alley: 17 Aralık
The King’s Man: 22 Aralık

Ron's Gone Wrong filmi diğerlerinden farklı olarak vizyondan 30 gün sonra Disney+'ta yayınlanacak. Guillermo del Toro'nun yeni filmi Nightmare Alley, sınırlı vizyondan geniş vizyona geçirildi ve yayın tarihi 17 Aralık olarak değiştirildi.

Disney tarafından satın alınmadan önce (2012'de) HBO ile 10 senelik içerik anlaşması yapan 20th Century Fox, anlaşma gereği filmleri ilk olarak sinemalarda yayınlayacaktı. Disney'in de devam ettirmek zorunda olduğu anlaşmaya göre şirketin The Last Duel, Ron’s Gone Wrong, West Side Story ve The King’s Man filmleri için önündeki mecburi seçenek zaten ilk olarak sinemada yayınlamaktı.

** Disney, yaptığı açıklamayla 2024'teki isimsiz Marvel filmlerini 16 Şubat, 3 Mayıs, 26 Temmuz ve 8 Kasım'da vizyona getireceğini duyurdu. The Little Mermaid uyarlaması yeni film ise 26 Mayıs 2023'te yayınlanacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER