Emanet: Bana ellerini ver*

Emanet: Bana ellerini ver*
...
Seher idi Yaman idi yok Yusuf emanet yok Ziya, İkbal'e emanet yok Zuhal yok Kiraz'ın olayları, Ali'nin Begüm'ü, Cenger'in özlü sözleri, sabah akşam dedik dedik düğün hala gelmedi. Baktım düğün gelmiyor o zaman biraz daha Seher ile Yaman'ın derinliklerine bakalım, şarkılarla taçlandıralım dedim.

Evlilik formalite diye diye herkesi gerçek olduğuna inandırmaya çalışıyorlar da pardon canım baya gerçeksiniz. Kalp atışları, gülümsemeleri; çeyizi, bohçası, istemesi, davetiyesi derken valla normal şartlarda sade nikahla evlenen çiftler yapmıyor bunları. Hayır, siz şimdi davul zurnayla da çıkarırsınız evden kızı. Yani normal şartlarda bu gidişatın sonu öyle olmalı. ^^ (Bana uyar, o ayrı mesele)


 #sehyam tartışması izlerken İkbal 

İkbal çok sağlam kötü dedik tamam da hemen bozdunuz sanki. Büyük bir plana başladı ama planın elde kalır yanları çok zayıf. Heee derseniz plan değişti, ondan düğün gecikti, tamamdır. (Ki bence o plan tutmayacak da yine de kulağınıza su kaçırayım aman ha tuttu demeyin) Şarkı kısmına geleceğim de şimdi yazmazsam olmaz yerler var öncelikle. Nedim'i epeydir göremiyoruz. Ela geldi, Yaman tanıştırmadı bile. Kıskançlık sahnesine varız da bi' kızı tanıştırsaydı. Kuyumcu sahnesi deseniz komple en zayıf halka. Kuyumcudaki kameradan baktın mıydı İkbal'in kabak gibi kartı aldığını görüyorsun. Hayır aksi halde Yaman Kırımlı zekasıyla alay edilmiş olur, sonrasında da kimse bakmaz Kırımlı'ya. Haaa organizatör sahnelerinin enerjisi de ayrı yüksekti, biline.


 ♥

Seher'in baştaki dik duruşuna da zeval vermeyin. Bu kız sakin, hanım hanımcık, uslu, kalbi güm güm atar falan ama (Yaman'a karşı tabisiiii) Yaman Kırımlı'ya kafa tutup tokat atmış bir kızdan bahsediyoruz. Zuhal'e de İkbal'e de diğerlerine de çok prim vermez, vermemeli. Aman vicdanından hep başına gelenler. Neyse hele bi' hayırlısıyla Kırımlı olsun da sonra kök söktürür. Bi' de hazır limitsiz kart vermişken kıza neden yeni kıyafetler aldırmadınız??? Valla su gibi Seher kıyafetleri Sultan Hala ile yarışır. Haaa Sultan Hala demişken Yaman'la olan sahneleri gözümden kaçmadı, devamını da konakta bekleriz. Eeeee ne de olsa iadei-i ziyaret yapılmalı... Seher'in gelinliği nasıl o kadar zarif ve şık seçildi orası ayrı mevzu. Ben şok ben şaşkın ben mutlu.

Seher ile Yaman düğün zamanı hangi şarkıyı seçerler, şarkı seçerler mi o kısım ayrı. Dans ederler mi orası da soru işaretleriyle dolu. Yine de Yaman'dan şu parça güzel gider Seher'e...

Şarkılar seni söyler
Dillerde nağme adın
Aşk gibi, sevda gibi
Huysuz ve tatlı kadın (Kıskanç da olabilir başı)

Seher'den Yaman'a gelebilecek en iyi parça şudur:

Dayanılmaz bir şey oldu hasretin
Dün gece resmini öptüm de yattım (Kanıtı da var)

Yaman'ın evlilik teklifi ederken aklında geçen şarkıdan şu olduğuna yemin edebilirim ama ispatlayamam ^^

Seyirlik değil ömürlük olsun (Formalite değil gerçek diye değiştirmiş olabilir)
Bir yastıkta nasip olsun

Yine Yaman'ın evlilik teklifini nasıl ne şekilde nereden getireceğiyle ilgili olarak kendi içinde cebelleştiği parçalardandır:

Sana ben şiirler, sözler büyüttüm
Sana ben baharlar, yazlar büyüttüm
Sana ben hummalı gizler büyüttüm, söyleyemedim (Ahhh o saçına dokunmak için ne taklalar attı Kırımlı bir bilsen Seher)

Aslında diğer sahneleri içinde sürüsüne parçalar var da... Malum düğün öncesi geriye gitmeyelim. Önümüze bakalım, ileriyi görelim. Mutlu olsunlar, düğünden sonra dram ve dertleri çekeceğiz biliyorum. O plan tutmayacak biliyorum, diliyorum.. Düğün günü en azından birinden biri söylerse güzel parça mest olunur ayrı da istek parçayı da iliştirmeden veda etmeyeyim...

Bana ellerini ver hayat seni sevince güzel
Sana gönlümü verdim nazlı güzel
 
Sevgiler.
 * Bana ellerini ver / Özdemir Erdoğan 
** Varsa şuralara şu şiiri/ şarkıyı / türküyü yakıştırdım diyen, bekliyorum yoruma...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER