Sen Çal Kapımı: Kendi hayatının başrolü olmak

Sen Çal Kapımı: Kendi hayatının başrolü olmak
Herkes kendi hayatının başrolü olmalıdır aslında. Olması gerekende budur. Eksik yaşamamak, tam olmak, hayatın doyasıya tadını çıkarabilmek içinde en çok. Eda mesela kendinin başrolü. Hep devam etmiş. Hayat ondan almış, bazen de nefessiz bırakmış. Ama o asla pes etmemiş, dur dememiş kendine. Hayatın ondan aldıklarının her zaman peşinde, olanları unutmamış. Serkan ise hep başkalarının hayatını yaşamış. Ya da yaşamak zorunda kalmış. Ailesi ondan sürekli bir şeyler kaçırmış. Beraber geçirdikleri zamanlar olsun, anılar olsun hepsi yitip gitmiş. Şimdi de hayatının aşkını yine ailesi yüzünden kaybediyor. O da vazgeçmemiş, bir şekilde hayatına devam etmeye çalışmış. Ama bazı şeylere başlamak için geçmişin kapılarını aşındırıp kapatmak gerekir. Serkan için geçmiş soru işaretleri ile dolu. Birçoğu da yarım kalmış kapılar ardında saklı. Mesela Eda babaannesi ile arasındaki bütün bağlantılarını koparmış. Serkan ise insanlarla arasına ya çok mesafe koymuş ya da kendini saklamış. Fakat şimdi onun için çok daha gerekli bir etken var. Yeni bir evle başlayarak çok daha çabuk değişecek ve de gelişecek. Yeni bölümde yenilikler göreceğiz bence. Yayınlanan fragman bize yeniliğin sinyalini verdi. Yeni bir ev, yeni bir hayat başlangıcı Serkan ve Eda için.
 
Yeni şeylere, yeniliklere geçiş yaparken eskinin yüklerinden de kurtulmak gerekir. Ama o yükleri unutarak ya da yokmuş gibi yaparak değil. Birkaç bölümdür gözlemlediğim şu; dizideki sırrı bilen bütün karakterler sanki her şeyi unutmuş gibi davranıyorlar. Serkan Eda ile ayrıldıktan sonra birkaç bölüm kahroldu. Şimdi asıl problemi çözmeye çalışmak yerine onu göz ardı ediyor. Bu sırrı söylemek bir çözüm mesela. Aynı şey Alptekin Bey ve de Aydan Hanım içinde geçerli. Aydan Hanım eskiye dönüşün sinyallerini veriyor, Alptekin Beyefendiye yorum yapmak istemiyorum.
 
Hamile detayı sizce de gerekli miydi gerçekten? Evet Serkan’ın minik Serkan’dan korkması, onu kucağına bile alamaması güldürdü. Ama beni üzen şey Eda’nın yüzündeki kırgınlıktı. Neden mi? Serkan, Eda’nın hamile olduğunu düşündüğü için beraber geçirdikleri zaman boyunca hep Eda ile ilgilendi. İncir getirdi, kuruyemiş getirdi. Eda bunu Serkan’ın içinden gelerek yaptığını düşündü. Fakat hamile olma ihtimaline karşın olduğunu duyduğunda hayal kırıklığı yaşadı.
 
*Bu bölüm birçok farklı Serkan gördük. Robottu, oydu buydu derken bir de küstüm çiçeği oldun Serkan Bolat! En sonda oldu minik Serkan ki bence en tatlı ve şanslı Serkan’da minik Serkan’dı.
 
*17. bölüm eski bölümler tadındaydı. Daha fazla komedi tarafına ağırlık verilen bir bölümdü. Leyla ve Erdem yine formundaydı. Bence belli etmese de Serkan’da çok eğlenceli bir karakter. Bir önceki bölümde şirkette koltukları düzeltmesi, bu bölümde Eda’nın minicik çantasına “Bu nasıl çanta” diyerek güldürdü. Her bölüm böyle küçük de olsa tebessüm bıraktırıyor.

*Eda’nın ne olursa olsun Aydan Hanım’a yardımcı olması, ona hediye olarak belki de en çok istediği şey olan dışarıya çıkabilmeyi sanal gerçeklik gözlüğüyle yapmaya çalışması çok içten bir davranıştı. Aydan Hanım’ı Serkan’a köstek değil de destek olurken görmek dileğiyle.
 
*Dizilerde karakterlerin kitaplardan alıntı yapmasına ya da bölümler okumasını çok seviyorum. Mesela Kiralık Aşk dizisinde Ömer Defne’ye bir sürü kitap okurdu. Sen Çal Kapımı dizisinde de başladı. Çok başka sevdiğim Kürk Mantolu Madonna kitabından parçalar gördük Serkan’ın ağzından. Bu bölümde Eda’dan dinleyeceğiz. Böyle olunca çok mutlu oluyorum.
 
*Efe’nin gizli bir ortağı göze çarpmaya başladı. Yüksek ihtimalle Eda’nın babaannesi çıkacak bu gizli ortak. Her iki tarafın da Mardinli olması da hikâyeye ileri bölümlerde Eda’nın babaannesinin ekleneceğinin bir göstergesi.
 
*Son iki bölümdür en çok duygusal olarak değişen karakterler Ceren bence. Ceren hem daha azimli hem de daha hırslı biri oldu. Selin için söyledikleri kalp ben zaten. :) Hiç kimsenin dile getirmediği şeyleri söyledi. 
 
*Artık lütfen onları ayrı tutarak hem Eda ve Serkan’ı hem de izleyenleri üzmeyin. Sır ortaya çıksa mesela bir an önce, bunu da söyleyen Serkan olsa bence herkes rahatlayacaktır.
 
Son olarak küçük bir hatırlatma yapmak isterim. Neslihan Yeldan kendi Instagram hesabında da yayınladı. Pazartesi günü saat 14:00’da SMA’lı bebekler için bir kermes düzenleyeceklermiş. Hem kendi giydikleri kıyafetleri hem de Hande Erçel’in dizide giydiği bazı kıyafetlerin satışı yapılacakmış. O bebeklerin küçük büyük ne kadar olursa olsun yardıma ihtiyaçları var. Aklınızda bulunsun istedim. Yine ve yeniden bölümde emeği geçen herkesin eline ve de emeğine sağlık. Okuyan herkese de teşekkür eder, iyi günler dilerim. Hoş kalın, hem de hoşça kalın!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER