Sadakatsiz: Keşke hayal olsaydı...

Sadakatsiz: Keşke hayal olsaydı...
Volkan'ın Asya'nın saçının teline bile dokunmasını istemeyenler burada mı???
İyi hikaye, taktik bilen teknik direktör ve güzel dağılımlı oyuncularla yerini bulur ve liderliğe oynar. Arka tarafın sağlamlığı da bunu destekler ve hoppp bir bakmışsın zaten birincisin. İşte tam da böyle atakla sonradan gelip hafta ortasında yerini aldı Sadakatsiz.

Yapımcılığını Medyapım ve Mednova'nın üstlendiği dizinin senaristliğini Dilara Pamuk ve Kemal Hamamcıoğlu, yönetmenliğini ise Neslihan Yeşilyurt yapmaktadır. Başrollerinde ise Cansu Dere ve Caner Cindoruk'u izliyoruz. Öncelikle uyarlama konusuna geleyim. Yapım uyarlamalar konusunda kendini çoktan ispat etmiş durumda. Öte yandan uyarlama işlere karşı en önemli durumumuz: Nasıl ve ne şekilde  uyarlandığı! Bize uyarlayabiliyor muyuz? Uzun dizi sürelerine karşı devam ettirebiliyor muyuz? Kiii Sadakatsiz bu özelliğiyle de milyonların kalbini fethetmiş durumda. (Dizi süresi henüz 2 saat altında ve bu öylesine müthiş olay ki herkesin gözünden fışkıran kalpleri görebiliyorum.) Eğer uyarlamaya karşı çıkarsak asla Hamlet izleyemeyiz ya da Shakespeare eserlerinin hiçbirini... (En bilinen ismi yazdım, bunlar artabilir.)

 
Vaowwww seslerine alkışımız eşlik etmişti ^^

Meşhur masa sofrasıyla herkesi radarına alan dizi büyük bir merak uyandırdı. Hepsi gerçekten gerçek mi yoksa Asya'nın rüyası mı? Güçlü kadın hikayelerini görmek kalp kalp. Aslında aldatma olayında suçlu kimse karşı taraftayız. Mağdur bazen de erkek olabiliyor. (Neyse konudan sapmayayım.)

Atkı üzerinde bulunan bir sarı saç teli ile başladı her şey. Sonra her sarı saçlı kadına karşı şüphe hem de öyle böyle değil kocaman bir şüphe baş gösterdi. Toplanan ipuçları, ilerlemeler derken sonuca ulaşıldı. Hedef bulundu bulunmasına da bulunmuş olması iyi bir şeye işaret miydi emin değiliz??? Asya'nın kendini bulduğu yer: Güvendiklerim o insanlar mı? İnsanlara güvenmek böyle bir şey mi? Sevdiğim adam, çocuğumun babası bana bunu yaparsa?

Aslında Asya'nın kafasının içindeki soruları her hafta ekran başında oturan kaç kadın/ erkek soruyordur kendisine??? İlk gün gözünün içine bakarak sadece seni sevdiğini söyleyen kişi gün geliyor yine senin gözünün içine baka baka yalanları sıralıyor.


 Nasıl bi' yüzsüzlüktür ki doğum gününde sevgilinle el ele flörtleşmek... Nokta nokta nokta

Volkan çocukluk arkadaşı Derya'ya: "İkisini de seviyorum." dedi. Evet, evet biri eşi diğeri sevgilisi. Bak Volkan Bey bir kalbe iki kişi sığmaz. Bu kadar büyük kalbe sahip olma. Asya'ya karşı bittiyse hislerin bitir her şeyi sonra yoluna devam et. İster Derin'le ister başka birisi ya da yalnız kal.

Şimdi izlediğimiz bölümler üzerinden biraz geriye gidelim sonra da bugüne yine geleceğiz zaten. Ara ara sorularım olacak elbette. Hep birlikte çözeriz belki. Asya yaşadıklarının üzerine sürekli eskiye gidiyor. O zamanları hatırlıyor ya da ona o zamanları hatırlatan bir şeyler çıkıyor karşısına. Volkan'la Asya üniversitede tanışıp birbirlerine aşık olmuşlar. Volkan'ın Asya'ya evlenme teklifi ettiği sahnedeki detay: Asya'nın hamile olması. Detay diyorum; çünkü bugün yine Derin'in hamile olmasıyla aynı görseli görüyoruz. Volkan aynı Volkan sadece yaşıyla beraber kalbi genişlemiş!!!

Mesela geçmişin en merak ettiğim sorularındandı Asya hamile olmasaydı yine de Volkan o evlilik teklifini edecek miydi? Volkan ne kadar seviyordu Asya'yı? Sanki iç sesim diyor ki: Volkan hemen hemen her erkek gibi zaten Asya'yı aldattı da bu sefer yakalandı. Çünkü suç ortakları fazla Volkan'ın. Arkasını öyle sağlam duvarlara yaslamış ki asla fire verilmiyor. Ekip sağlam. Volkan siz bu ekiple çocukluğunuzda neler yapmışsınızdır neler neler neler???

Asya'nın ve Volkan'ın kağıt üzerinde, dış gözlerin gördüğü şekilde mutlu evlilikleri olduğuna hemfikiriz. Peki ya iç dünyalarında da öyleler miydi? Sonuçta Derin'le Volkan'ın ilişkisi tam tamına 2 senedir sürüyormuş. Volkan aşırı berbatsın, yazdıkça karakterinden birkaç kez daha nefret ediyorum. Elbette böylesine nefret edilecek karakteri başarıyla canlandıran Caner Cindoruk'a tebrikler.

Asya'yı düşünüyorum sabah akşam. Yoğun iş tempondan mı Volkan'a olan aşırı güveninden mi aşkının büyüklüğünden mi bilmiyorum ama nasıl bakmazsın etrafına??? Etraf: Tapu, oğlunun eğitim parası vb. Birlikte karar almıyor musunuz? Beraber konuşmuyor musunuz? Offf sanırım güvenmek böylesine hatalı be Asya'm. Cansu Dere'ye de kocaman alkışlar.


 İş hayatında iyi olsanız da insan olarak kötüsünüz kötü!!!

Şimdiiiii gelelim Volkan'ın çevresine. Volkan evliliğiyle beraber kendi memleketine getirmiş Asya'yı, normal. Malum alıştık erkek tarafına taşınma mevzularına! Asya uzun yıllardır orada; fakat kendi arkadaşı yok. Aslında bu biraz sıkıntılı durum. Sadece eşinin arkadaşlarının olması handikaplı durum. Nitekim Volkan'a güveninin sarsılmasıyla beraber ipin ucunu çektikçe hepsinin ortak olduğunu da anladı. Yaşayarak öğrenme modeli asla eskimiyor.

Erkek tarafısın diye yok yok kız tarafı da olsan yani arkadaşının kim olduğundan bağımsız hangisi senin arkadaşın olsa da suçlu suçludur, haksız haksız. Volkan'ın yaptığına göz yuman Bahar da Derya da feci halde suçlu. Ve diğer bilen herkes. İster kariyerini ister anneliğini kıskansınlar, yapılanlar kötülük. Üstelik Volkan'ı madem seviyorlar yaptığının yanlış olduğunu söylememe nedenleri ne? Benim arkadaşım yapsa eşinden önce ben "Dur!" Derim. Evliliğinde sorun varsa çözüm yollarını bulsunlar, olmuyorsa ayrılsın sonra kiminle isterse beraber olsun. Hayat bu belki birkaç kez aşık olunur ammaaa aynı anda bir kalbe iki kişi sığmaz, sığamaz...


Baaak hele bakkkk gülüşe bak... :/

Gelelim Mert'e... Volkan'a çok sayıp sövülüyor değil mi? Volkan pisliğin önde gideni değil mi? Hepsine tamam da yüzlerine gülen Mert'e ne demeli? Volkan'la aynı derecede sayıp sövün ey ahali... Bahar'la nasıl ve ne şekilde evlendiklerini bilmiyorum. Yalnız Volkan'ı kıskandığı aşikar. Asya'ya daha yakın olabilmek adına Bahar'la evlendiyse bu da baştan hata. Asya'ya ne zaman aşık oldu? Volkan'ın düğününde mi? Feci mevzu... Arkadaşının eşine aşıksın, kendi eşini aşağılıyorsun, üstüne Volkan'ın mı berbat bir karakteri olduğunu düşünüyorsun Mert? Cevabın benden: Al birini vur ötekine...

Mert ile Asya'yı çok yakıştırıyor olabilirsiniz. Mert'in evliliğinin ona uygun olmadığını düşünebilirsiniz. Volkan'ın Asya'yı aldatmasından ötürü Asya'nın da mutlak suretle Volkan'ı aldatarak intikamını almasını gerektiğini düşünebilirsiniz. Bunun en etkili yolunun hali hazırda Mert ile olması gerektiğini savunabilirsiniz. Yalnız bu bana göre yanlış kere yanlış. Mert de Bahar'ı aldatıyor. Siz sanıyor musunuz aldatmak sadece fiziken oluyor??? Mert, Asya'yı her gördüğünde eşini aldatıyor. Mert eşini sürekli aşağıladığında, önemsemediğinde, kırdığında Bahar'ı aldatıyor. Çünkü ne istediğini bilmeyerek evlenmiş. Aslında evlenmek istediği kadın tipolojisi Asya karakterinde birisiymiş. Bunun üzerine çocuklarının olmaması da biraz tuz biber ekmiş sanıyorum ilişkilerine. Mert ayrıl Bahar'dan. Sevmeyerek, mutsuzluğunuzu taçlandırarak belki de sadece "Elalem ne der!!" Diyerek evlilik yürütmek pek de akıllıca değil.

Keza bir diğer pek sevgili!!! Çocukluk arkadaşınız Derya'nın da sizlerden pek farkı yok. İlişkilere dair bildiği tek şey: Annem babamdan ayrıldı da n'oldu? Evet, evet olaya bu şekilde bakıyor. Üstelik bunu yaşayan kaç yaşına gelmiş yetişkin bir kadın. Hayata baktığınız çerçeve mühim. İstedikleriniz, istekleriniz, hayattan bekledikleriniz.


Melis Sezen'e sarı saç da yakışmış hee ^^

Keşke hepsi bi' hayal olsaydı ya da Asya'nın kabusu. Oysa hepsi gerçek hem de öylesine güçlü öylesine berbat. Velhasıl kelam Asya'nın intikam alma sürecini heyecanla takipteyim. Umarım hepsine birden sağlam dersler verir.

Sevgiler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER