Amerikan dizileri de çekimlere dönmeye başladı

Amerikan dizileri de çekimlere dönmeye başladı
Koronavirüs salgını nedeniyle Mart ayında çekimlerin durduğu ABD'de de diziler çekimlere dönmeye başladı.

Bizim kadar hızlı olmasalar dahi esasında geçtiğimiz ayla birlikte hareketlenme başlamıştı. Günlük diziler ve reality şovlar başı çekerek stüdyoya ilk girenler oldu. Hatta bunların içinde ütün ekibi hep birlikte karantinaya alma yolunu seçenler var. Çoğu Amerikan dizisi ise Eylül ayına giriş yapmamızla birlikte hazırlıkları yeni normale göre hızlandırdı.

* ABD'deki kimi diziler aslında "Kanada"da çekilir, bilenler vardır. Vergi kolaylığı, maliyetin daha düşük olması gibi pek çok sebebi var. Kanada şu sıralar virüs konusunda iyi durumda, hele hele ABD'den çok daha iyi durumda. İki üç hafta kadar önce test sıklığı gibi bazı konularda prosedür sorunu vardı ama görünen o ki halloldu. Dolayısıyla Kanada'da çekilen diziler geri dönüşün öncülerinden.
 
The CW'nun pek çok dizisi bu listeye dahil. Riverdale oyuncuları toplanmaya başladılar bile, hatta haberlere göre Aralık ayı gelene kadar ülkeyi terk etmelerine izin verilmeyecek. The Flash'ın başını çektiği The CW'nun süper kahraman dizileri de dönüş yapıyor.

The Good Doctor, A Million Little Things, Charmed ve Supernatural da Kanada sınırlarında çekilenlerden. Final sezonunu devam eden Supernatural, son iki bölümünü çekemeden durmuştu. 19 Ağustos'ta geri döndüler, hatta bitirmek üzereler. 

* İki bölüm kala durmak zorunda kalan For All Mankind, stüdyo seyircisi olmadan yeni sezon çekimlerine başlayan komedi dizisi The Conners da geçtiğimiz ay bitmeden geri döndüler. 

Bu arada İlker Kaleli'nin de kadrosunda yer aldığı BBC/Netflix dizisi The Serpent, çekimlerin bitmesine 10 gün kala durmuştu. Çekim mekanını Tayland'dan İngiltere'ye alıp 17 Ağustos'ta döndüler ve bitirdiler. İlker Kaleli'nin sahneleri çoktan bitmişti zaten.

* Netflix'in dizilerinden Outer Banks, 4 Eylül'de yeni sezon çekimlerinin ilk haftasını tamamladı. 
 
Yaz dizisi olarak ekrana gelen ama bu yazı mecburen pas geçen Animal Kingdom, 7 Eylül'de yeni sezon çekimlerine başlayacak. Shameless ise final sezonu için 8 Eylül'de çekimlere dönmeyi planlıyor. İkisi için de lokasyon Los Angeles. Grey’s Anatomy ise çekimlere önümüzdeki hafta itibarıyla başlıyor.

Beşinci sezonu bitirmeye 1 bölüm kala mecburen duran Lucifer, 24 Eylül'de dönmeyi planlıyor. Bölüm bittikten sonra 6. sezonla devam edecek. Netflix'in bir diğer dizisi Locke and Key, ertelemek zorunda kaldığı 2. sezon çekimlerine eylül sonunda başlayacak.

* ABD'deki ulusal kanallardan CBS'te ekrana gelen çoğu dizi, çekimlere geri dönüş için tarihleri belirledi. Salgının yön değiştirmesi ve çıkabilecek diğer aksiliklerden dolayı tam anlamıyla kesin değil elbette.

NCIS: LA: 3 Eylül
NCIS: 9 Eylül
Magnum P.I.: 14 Eylül
Mom: 14 Eylül
The Neighborhood: 16 Eylül
NCIS: New Orleans: 23 Eylül
Bull: 25 Eylül
The Unicorn: 12 Ekim

Kanalın dizilerinden S.W.A.T. çekimlere döneli bir ayı geçti bu arada, o derece...

* ABD'deki bir diğer ulusal kanal NBC de geri dönme yolunda adım atanlardan. Kanal, dizi sezonunu Ekim ayı itibarıyla açacak ve çoğu dizisini Kasım ayında ekrana döndürecek.

Takvimde öncelikle Superstore, This Is Us, Chicago Med, Chicago Fire, Chicago P.D., Law & Order: SVU ve The Blacklist var. Dolayısıyla özellikle bu diziler devam eden eylül ayı içinde motor diyecekler.

* HBO Max için yeni versiyonu hazırlanan Gossip Girl, Ekim sonuna doğru çekimlere başlayacak. İstikamet (tabii ki) New York. American Horror Story’nin mecburen ertelenen 10. sezon çekimleri Ekim ayı içinde başlayacak.

* Bir de "dönemeyenler" var bu arada.

Javier Bardem'in yeni dizisi Cortés y Moctezuma pandemi nedeniyle iptal oldu. Prodüksiyonun bir araya gelmesi ve istenen kalitede bir işin bu şartlarda ortaya çıkmasının zorluğu kararda etkili oldu.

Netflix, The Society ve I Am Not Okay With This dizilerini iptal etti. Yeni sezon hazırlıklarına başlayan iki diziden de pandemi nedeniyle vazgeçildi. Özellikle The Society geniş kadrosuyla büyük bir prodüksiyon ve herkesi toparlamanın zor olduğu belirtildi. TruTV'nin I'm Sorry dizisi de onlara katıldı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER