Amerikan dizileri yeni sezonda koronavirüsü işlemeye hazırlanıyor

Amerikan dizileri yeni sezonda koronavirüsü işlemeye hazırlanıyor
Amerikan dizileri yeni sezonda koronavirüsü işlemeye hazırlanıyor.

Salgından dolayı toparlanmaya çalışan ülkelerden birisi olan ABD'de pek çok yapımcı, senarist ve kanal uzaktan da olsa gelecek sezonun hazırlıklarına devam ediyor. Bazı diziler gelecek sezonlarının hikayelerine koronavirüsü dahil edeceklerini açıkladılar bile. NBC'de ekrana gelen popüler aile draması This is Us'ı hazırlayan Dan Fogelman, beşinci sezonda koronavirüsün yanı sıra bazı siyah vatandaşların hayatını kaybetmesinin ardından alevlenen Black Lives Matter hareketine yer vereceklerini belirtti.

Salgın nedeniyle yeni sezonunu 2021'e erteleyen Good Trouble ise sezonun başında kaldığı yerden devam edip bir noktada virüsü de hikayeye dahil edecek. Açıklamayı geçen hafta yapımcı Joanna Johnson yaptı.

ABD'de ekrana gelen tıp dramalarından da benzer açıklamalar geldi. Grey's Anatomy, The Resident ve The Good Doctor dizileri de virüsü yeni sezonlarında işleyecekler. Dizilerin yeni sezonlarının tamamını değil, belli bir kısmını virüse ayırması bekleniyor. NBC'de ekrana gelen medikal drama New Amsterdam, geçtiğimiz sezon yayınlanacak salgın temalı bölümü koronavirüs ortaya çıktığı için gelecek sezona ertelemişti. O bölümün 3. sezon içinde ekrana gelmesi bekleniyor. Ayrıca başrol oyuncusu Ryan Eggold, koronavirüsün de kendine yeni sezonda yer bulmasını beklediğini belirtti.

Ülkedeki eğlence sektörü bir yandan da çekimlere hangi şartlarda ve ne zaman geri dönebileceklerini ayarlamaya çalışıyor. Hatta bazı projeler şimdiden belli önlemler çerçevesinde döndüler bile.

Atlanta'da bir stüdyo sahibi olan yapımcı Tyler Perry, kablolu kanal BET'te ekrana gelen The Oval ve Sistas dizilerinin çekimlerine yeniden başlamadan önce tüm ekibi karantinaya alma yoluna gitti. Günlük diziler The Bold and the BeautifulThe Young and the Restless (Yalan Rüzgarı) ve General Hospital çekimlere başladı. Days of Our Lives ise gelecek ay içinde sete dönecek. Stephen Colbert, Jimmy Fallon, Conan O’Brien ve James Corden'in de dahil olduğu gece şovu sunucuları bir süredir kendi evlerinden devam ettirdikleri veya ara verdikleri çalışmalara stüdyoda devam etmek için hazırlık yapıyorlar. Şu an için seyircisiz çekim yapmayı planlıyorlar.

Normalde yazın yayınlanan ama virüs nedeniyle çekilemeyen reality şovlardan The BacheloretteLove Island ve Big Brother ise yarışmacıları ve teknik ekibi topluca karantinaya alma yoluna gittiler ve setteler.

Ulusal kanallardan CBS'te ekrana gelen S.W.A.T., ay başında çekimlere başladı bile. Komedi dizilerinden The Conners, hafta sonunda protokellere uygun olarak sete çıkacak. Çekimlerde stüdyo seyircisi kullanmayacağı açıklandı. Salgın sonrası çekimleri tamamlayamayan ve bu nedenle yayın tarihinde ertelemeye giden Fargo, 27 Eylül'ü yeni tarih olarak belirledi. Dizinin bu ay sonunda yeniden sete çıkması planlanıyor.

Kanada'da çekilen Amerikan dizileri de prodüksiyon hazırlıklarına başladılar. Yalnız şimdilik ufak bir pürüz bulunuyor. Deadline'ın haberine göre Kanada'daki yerel birlikler ülkedeki salgın değerleri düşük seyrettiği için ekiplerin haftada bir test olmasını gereksiz buluyor. Kendi ülkelerini merkeze koyarak karar alan Hollywood birlikleri ise haftada bir bütün ekibin test olması düşüncesinde. Hatta Kanada'da çekimlere geri dönecek ilk Amerikan dizisi olacak The Good Doctor pürüz hallolduktan sonra çekimlere başlayacak. Supernatural, Riverdale ve The Flash'ın başını çektiği The CW dizileri de bundan sonra sete çıkacak.

Ulusal kanallardan The CW ve FOX, dizilerini 2021 başında ekrana yeniden getirmeyi planlarken NBC, ABC ve CBS halen sonbahara göre hazırlık yapıyor. Ama sonbahardan kastın Kasım ayını bulması da beklenti dahilinde.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER